Rekord

16 października kolejny raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Akcja organizowana jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu ?Ratujemy i Uczymy Ratować?.

W środę o godzinie 12:00 zaczęliśmy. Uczestnicy mieli na sobie białe koszulki
z przyklejoną naklejką akcji. W imprezie uczestniczyło 190 osób. Każdy wykonywał 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy (30:2). Resuscytację wykonywali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Cała akcja była rejestrowana, a nagranie wideo trafiło do fundacji oraz na naszą stronę.
Dziękujemy Dyrektorowi ISS Education Panu Andrzejowi Stanisiowi za pomoc w zorganizowaniu akcji oraz ABC Euroscience za udzielone wsparcie.