PREFERISCO PARADISO – WYBIERAM NIEBO

W dniach od 25 do 27 marca przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne, których przewodnie hasło brzmiało „Wybieram niebo”. W trakcie tych trzech intensywnych dni dzieci miały możliwość usłyszenia, że każdy człowiek może zostać świętym, jeśli będzie czynił dobro i unikał zła. Głównym bohaterem był św. Filip Neri oraz jego dzieło troski o najuboższych.
Korytarz na II-im piętrze zamienił się w salę teatralną z pięknie przygotowaną sceną, a na pierwszym piętrze w salę kinową.
Trzy kluczowe tematy, które przyświecały kolejnym dniom rekolekcyjnych spotkań dla klas I – IV oraz przedszkolaków to:
1. Przedstawienie „Wybieram niebo”;
2. Siedem Grzechów Głównych z Heniem;
3. Owoce Ducha Świętego z Gieńkiem i Heńkiem.
Przedstawienie brawurowo przygotowali uczniowie z kółka religijno-teatralnego, którego opiekunem jest p. Łukasz Pytlakowski. Była to wielka uczta dla ciała i ducha.
O grzechach głównych w bardzo konkretny i zarazem ciekawy sposób opowiadali ks. Krystian i Henio, a pomagały im dzieci przedstawiająć scenki z grzechami: chciwość, zazdrość, gniew i lenistwo.
Ogromną radość przyniosło dzieciom spotkanie zakonnika Gienka z Heniem i ich opowieść o owocach Ducha Świętego w życiu każdego człowieka. I tu po raz kolejny ks. Krystian i p. Łukasz znakomicie wcielili się role jednocześnie przekazując najważniejsze treści jak pokój, dobro, miłość, radość, łagodność i życzliwość.
Nie zabrakło też radosnego chwalenia Pana śpiewem. Hity tegorocznych spotkań to piosenki „Jestem rybakiem Pana” oraz „Bóg jest tu, Bóg jest tam. Bóg jest w każdym z nas”.
Uczniowie klas V – VIII mieli natomiast możliwość obejrzenia filmu o życiu i dziele św. Filipa Neri.
Podsumowując tegoroczne rekolekcje śmiało możemy powiedzieć, że były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od typowych zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki i radości. Dostarczyły dzieciom wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz będą wracać.