Popołudnie ze sztuką

19 października 2016 roku uczniowie klas 3-6 mogli uczestniczyć w ?Popołudniu ze sztuką?, zorganizowanym przez nauczycieli zespołu humanistycznego. Atrakcje rozpoczęły się o 16.30 spotkaniem z Jarosławem Barzanem, montażystą filmowym, który w ciekawy sposób przybliżył słuchaczom proces powstawania filmów oraz ludzi, którzy go tworzą. Po prezentacji nasz gość udzielił wywiadu uczennicom klasy 6e.

Po spotkaniu z p. Barzanem uczniowie mieli do wyboru zajęcia warsztatowe: ?Korridę z ortografią?, gdzie grano w gry dydaktyczne i prezentowano platformy edukacyjne, ?Dźwiękolandię?, gdzie dzieci zgłębiały tajemnicę aranżacji utworu muzycznego oraz ?Od łyżki do Czerwonego Kapturka?, gdzie można było do emitowanego słuchowiska wykonać kukiełkę z drewnianej łyżki lub pobawić się w teatrzyk cieni. Dodatkową atrakcją były: mobilna wypożyczalnia książek i maraton czytania.

?Popołudnie ze sztuką? cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że dzieci miło spędziły czas i przekonały się, iż w szkole może być ciekawie i wesoło.

Anna Rybak

Mobilna Biblioteka

Uwolnić książki! Wyjść poza półki i regały! Pokazać najciekawsze książki dla dzieci! Bawić się w zgadywanki! Dołączyć do dzieciaków, które postanowiły kreatywnie spędzić wieczór!

To wyzwania, które postawiła przed sobą biblioteka szkolna, chcąc dołączyć do grona uczniów i nauczycieli podczas zorganizowanego ?Popołudnia ze sztuką?. Nasze miejsce znajdowało się na szkolnym korytarzu, gdzie dzięki zaangażowaniu wolontariuszek Patrycji i Klaudii z VIb przygotowaliśmy:

stoisko z najlepszymi książkami, które można było wypożyczać,

multimedialną prezentację pokazującą książki godne polecenia i ofertę biblioteki szkolnej,

konkurs dotyczący znajomości bohaterów literackich.

Podczas ?Popołudnia ze sztuką? wypożyczono ponad 60 książek, co stanowi bardzo wysoki wynik, biorąc pod uwagę doniesienia o ciągłym spadku poziomu czytelnictwa wśród najmłodszych. Jednak mając do dyspozycji sprzyjającą przestrzeń, głodną wiedzy młodzież, a także ciekawe i wyselekcjonowane książki, czujemy ogromną satysfakcję z podejmowanych, codziennych działań.

Polecamy wizytę w bibliotece szkolnej. Tu można: wypożyczyć lekturę, znaleźć ciekawą książkę na długie, jesienne wieczory, pograć w gry planszowe, przygotować prezentację, a także spokojnie odrobić pracę domową. Dla uczniów w czytelni udostępniamy słowniki, atlasy i encyklopedie, a także komputery w przestrzeni multimedialnej.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

Edyta Morwińska