Pomoc potrzebna od zaraz!

W tym trudnym czasie chcemy wesprzeć Domy Opieki Społecznej W Izdebnie Kościelnym i Grodzisku Mazowieckim.

Potrzebne jest wsparcie materialne oraz duchowe. Bardzo miłym i potrzebnym podarunkiem będą kartki, laurki z życzeniami zdrowia i wyrazami pamięci. Kadra i podopieczni są obecnie odizolowani od świata zewnętrznego i z radością przyjmują wyrazy pamięci.

Potrzebne są:

-rękawiczki jednorazowe, ,

-nawilżane chusteczki dla niemowląt,

– maseczki jednorazowe i fartuchy,

-sudokrem,

-słoiczki typu gerber i nutri- drinki,

-pampersy dla dorosłych rozm. 2.

Dary będziemy zbierać we wtorek 10.11. i w czwartek 12.11. w godzinach: 8.00-16.00

Przed drzwiami szkoły i przedszkola wystawione będą pojemniki. Po 16.00 będą chowane.

W piątek 13.11 przekażemy wszystko do DPS w Izdebnie Kościelnym i w Grodzisku Mazowieckim.

Szkolny Klub Wolontariusza w ZSP nr 2.

DPS maja wsparcie Starostwa Powiatowego, jednak w chwili obecnej jest bardzo zwiększone zużycie wymienionych produktów.

 

Szanowni Państwo!

Przekazuję post p. Anety Krekory, który ukazał się na FB. Uczniowie ze Szkolnego Klub Wolontariusza w ZSP nr 2 chcą włączyć się i pomóc kadrze oraz podopiecznym DPS przy ul. 3-go Maja w Grodzisku Mazowieckim. Przed szkołą, na głównych schodach, w dniach 9, 10, 12 listopada będzie stał pojemnik, do którego będzie można wkładać: środki do dezynfekcji, rękawiczki, słoiczki dla dzieci, napoje owocowe dla dzieci. Prosimy też o oznaki wsparcia i pozdrowienia. Oczywiście, każdy z Państwa może samodzielnie zanieść i powiesić na furtce. Prosimy o wsparcie DPS-u w tak trudnej chwili.

Szkolny Klub Wolontariusza, Opiekunka Elżbieta Milczarek

Pani Aneta Krekora napisała:

„Piszę do Was Post – Prośbę

W Grodzisku Mazowieckim przy ulicy 3-go Maja 63 mieści się Dom Pomocy Społecznej dla Seniorów.

Od niedzieli Dom jest Zamknięty z powodu zakażenia „dziadków” wirusem Covid19. Wszyscy mieszkańcy są pozytywni i walczą o swoje zdrowie i życie…

W DPS na własne życzenie została garstka pracowników i pani dyrektor, którzy teraz pracują w dzień i w nocy, wykonują wszystkie obowiązki od prania, dezynfekowania wszystkiego, sprzątania, wspierania psychicznego, przygotowywania posiłków po opiekę medyczną… Wsparło ich miasto, pan burmistrz i pomaga Centrum Kultury… Jednak wiem, że każda kolejna choćby mała pomoc jest dla nich na wagę złota!!!

Pracowników wspierają ich rodziny i znajomi…zostawiają dla nich rzeczy, jedzenie i czułe słowa otuchy.

Dom ten nie jest mi obojętny i część mojego serducha została w nim…Mocno kibicuję moim koleżankom, które podjęły decyzję nie opuszczenia dziadków i pozostania na stanowiskach pracy, narażając tym swoje zdrowie….to są ludzie o wielkich sercach

Dlatego chcąc ich również jakoś wspomóc piszę ten post…może ktoś z Was będzie chciał przyłączyć się do tej pomocy

Bardzo chciałabym Was prosić, że jeśli macie możliwość wspomóżcie ich i zostawcie na bramie, w reklamówce, siatce rzeczy które są im niezbędne… Każdy płyn do dezynfekcji… każda para czy paczka rękawiczek jest dla nich w tej sytuacji ogromnym wsparciem!

Równie ważne są „słoiczki gerberki” i „nutri drinki” – wszelkie takie dla niemowląt, osób starszych, które mogą podać seniorom jako dodatkową porcję energetyczną….Większości seniorom wirus odebrał apetyt, a wiemy, że siła organizmu i dodatkowe kalorie są ważne do zdrowienia!

Jak macie inne pomysły, wrzucajcie pod postem!

Z góry dziękuję, tym co zostawią „coś na bramie DPS”

Jako Terapeuta wiem, jak ogromne może okazać się też zwykłe ludzkie wsparcie pracowników i seniorów w postaci napisanej przez Was KARTKI z życzeniami powrotu do Zdrowia

Przechodząc obok…zostawcie dla nich karteczkę z wspierającym słowem….”