PÓŁKOLONIE LETNIE 2021 W „DWÓJCE”

W dniach od 28 czerwca 2021 do 2 lipca 2021 roku czterdziestu pięciu uczniów naszej szkoły z klas 1-3 uczestniczyło w pierwszym tygodniu półkolonii letnich. Opiekunkami dzieci były panie: Monika Piotrowska, Agnieszka Sinfield i Anna Kozieł. Przygotowały bogaty i zróżnicowany program tak, aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Zajęcia zorganizowane były na terenie szkoły, w różnych miejscach Grodziska Mazowieckiego oraz poza nim. Dzieci miały okazję poznać tajniki gry na afrykańskich bębnach – djembe, uczestniczyć w zabawach na tzw. „dmuchańcu”. W Parku Skarbków bawiły się w plenerze, a w Centrum Kultury w kinie obejrzały piękny film zatytułowany „Luca”. Na wyjazdowej wycieczce w Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie zwiedzały wystawę i wzięły udział w warsztatach „W dawnym domu”. W programie znalazło się też wyjście na basen miejski „Wodnik 2000” oraz zabawy w Parku Wodnym przy basenie. Półkolonistów odwiedziła również grupa rekonstrukcyjna SHIMAZU, która zaprezentowała pokaz walk samurajów. Panowie z tej grupy opowiedzieli także wiele ciekawostek dotyczących historii Japonii. Pod koniec tygodnia odbyły się warsztaty plastyczne oraz na zaproszenie Pawilonu Kultury spotkanie z książką trójwymiarową.

Drugi tydzień półkolonii w naszej szkole rozpoczęło spotkanie ze strażnikami Straży Miejskiej, którzy opowiadali o bezpieczeństwie na wakacjach. Był to tydzień pod znakiem gorącej pogody, dlatego też dzieci chłodziły się w Parku Wodnym koło basenu ”Wodnik 2000”, plażowały, grały w różne gry, spacerowały oraz rozmawiały ze sobą leżąc na kocach. Następnego dnia pływały w basenie, zjeżdżały na zjeżdżalni basenowej, wypoczywały w jacuzzi. W drodze powrotnej z pływalni dla ochłody zjadły pyszne lody w Mc Donalds. Dużo radości sprawiły im pokazy sztuk magicznych, malowanie twarzy oraz zabawy muzyczno – ruchowe z wykorzystaniem bębnów djembe (Dla niektórych było to ponowne spotkanie i utrwalenie umiejętności bębniarskich.). Na terenie przyszkolnym półkoloniści spotkali się także z milusińskimi alpakami. Mieli okazję je karmić, pogłaskać, a nawet przytulić się do nich. Wzięli również udział w konkursie plastycznym rysując kolorową kredą na kostce brukowej swoje wakacyjne marzenia. Wspaniałe prace przedstawiały nasze polskie morze, góry, ale także egzotyczne wyspy z palmami, najwyższe góry świata… Zwycięzcami okazali się wszyscy i otrzymali słodkie nagrody. Niestety prace przetrwały tylko do pierwszego deszczu. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zajęcia o robotyce oraz druku 3D w grodziskiej Mediatece. W drugim tygodniu grupa półkolonijna odwiedziła też Centrum Kultury, gdzie w kinie obejrzała film „Raja i ostatni smok”, a potem bawiła się na placu zabaw w Parku Skarbków. Ostatni dzień półkolonii letniej upłynął dzieciom na zabawach w Sali Zabaw „Fikołki” w Pruszkowie oraz na nauce wspinania się na skałkach pod

okiem instruktora. O atrakcje w drugim tygodniu zadbały panie Anna Fiutkowska, Krystyna Romaszewska oraz Dominika Szymaniak.

Mamy nadzieję, że program w obu tygodniach dla wszystkich uczestników był atrakcyjny oraz że wszyscy dobrze się bawili. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Życzymy pozostałych udanych wakacji!

Kadra półkolonii letnich 2021 w ZSP2