Podsumowanie starego roku w Szkolnym Klubie Scrabble

Nasz Szkolny Klub Scrabble nadal prężnie działa!
Od września 2017 r. mamy kilkoro nowych scrabblistów. W sumie na zajęcia przychodzi około 10 ? 12 osób. Razem gramy w tradycyjne Scrabble oraz tworzymy i rozgrywamy między sobą wewnętrzne turnieje Belgijki (odmiana Scrabble, w której trzeba tworzyć z 7 liter na stojaku wyrazy siedmioliterowe ? tzw. ?scrabble? i układać je na planszy scrabblowej tak, aby dawały jak najwięcej punktów i tworzyły układ zgodny z regułami gry).

Systematycznie rozwiązujemy zadania miesięczne przygotowywane dla wszystkich szkół w Polsce przez program ?Szcrabble w szkole?. W roku szkolnym 2017/18 najlepiej wykonaliśmy zadanie miesięczne w listopadzie, pokonując 33 szkoły z całej Polski, a za zadanie październikowe zdobyliśmy 2 miejsce. Wyników za grudzień jeszcze nie znamy.
09.12.2017 r. wzięliśmy udział w X Mikołajkowym Turnieju Scrabble w Warszawie zorganizowanym dla szkół zarejestrowanych w programie ?Scrabble w szkole?. W turnieju wzięli udział zarówno nasi zaawansowani scrabbliści: Marta Zwolińska (kl. 7b), Zuzanna Rytel?Kuc (kl. 7a), Zuzanna Zajączkowska (kl. 6c), Maciej Zwoliński (kl. 5a) i Mateusz Michalak (kl. 2dg.) jak i ?nowicjusze?: Anna Gawkowska (kl. 7a), Natalia Mikulska (kl. 7a) oraz Bartek Zjawiński (kl. 5d).
Turniej Mikołajkowy Scrabble to cykliczna, wyjątkowa impreza, różniąca się od innych typowych rozgrywek. Ideą Turnieju jest przede wszystkim, zapewnienie wszystkim uczestnikom dobrej rozrywki w magicznej atmosferze Świąt i w towarzystwie ubranego w zielone barwy scrabble Świętego Mikołaja. To impreza dla tych, którzy dopiero rozwijają swoją pasję, a także tych, którzy chcą swoim doświadczeniem podzielić się z mniej zaawansowanymi graczami. Tego dnia uczestnicy zapominają o zawziętej rywalizacji sportowej i po prostu cieszą się grą. Impreza daje możliwość zapoznania się ze specyfiką turniejową jak i pozwala ocenić swoje umiejętności techniczne i emocjonalne. Niemniej jednak młodzi zawodnicy jak zawsze starali się wypaść jak najlepiej. W trakcie turnieju dla nikogo nie zabrakło przekąsek i owoców. W przerwie po drugiej rundzie uczestnicy otrzymali ciepły obiad. O to by niczego nie zabrakło gościom z innych szkół zadbali pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie.
Scrabbliści z naszej szkoły spisali się naprawdę dobrze! Nikt nie zapominał o zasadzie gry fair play, wszyscy wykazali się dobrą znajomością zasad gry i obsługą zegara szachowego, każdy ?zaliczył? co najmniej jedną wygraną partię (na trzy rozgrywane w tym turnieju). Bardziej zaawansowani uczestnicy turnieju wygrali po 2 rozgrywki, a Zuzia Rytel-Kuc nie przegrała żadnej z partii.
W X Turnieju Mikołajkowym wzięło udział 58 uczniów z całej Polski.
W ogólnym rankingu po 3 rundach Zuzanna Rytel-Kuc zajęła 8 miejsce, Marta Zwolińska 9 miejsce, Maciej Zwoliński 12 miejsce, Mateusz Michalak 14 miejsce, a Zuzanna Zajączkowska 19 miejsce. Nowi Scrabbliści – Natalka Mikulska, Ania Gawkowska i Bartek Zjawiński zajęli kolejno 34, 35 i 42 miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali na koniec imprezy nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Wróciliśmy z Warszawy w bardzo dobrych nastrojach, pełni wrażeń ?i bogatsi o nowe doświadczenia.

Wszystkim moim Scrabblistom gratuluję tak udanego zakończenia starego roku i dziękuję za wspólnie spędzone chwile oraz rozegrane gry.
Życzę Wam również coraz lepszych rozgrywek, owocnych pomysłów na siedmioliterowe słowa
i sukcesów w Nowym Roku 2018!

Jeśli to co napisałam zachęciło kogoś ze starszych klas naszej Szkoły do gry w Scrabble, to zapraszam na zajęcia Szkolnego Klubu Scrabble!
Spotykamy się w każdy piątek w godzinach 15.30 ? 17.30 w Sali P2
Opiekun Szkolnego Klubu Scrabble – Beata Jacyniuk

Podsumowanie roku w Klubie Scrabble