PASOWANIE NA UCZNIA 2021

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez.

Tradycyjnie, jak co roku, w dniu 14 października 2021roku uczniowie klas pierwszych zgromadzili się w hali sportowej na uroczystości, która rozpoczęła się występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, prezentując wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszym miesiącu nauki. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim dokonała Pani Dyrektor Agnieszka Lachowicz. Następnie uczniowie zgodnie z tradycją naszej szkoły przeszli przez bramkę, symbolizującą wejście do szkolnej społeczności. Po oficjalnej części w każdej klasie odbyło się wręczenie przez wychowawczynie pamiątkowych dyplomów, tarcz szkoły i drobnych upominków.

Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszoklasistom oraz całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Justyna Preneta

i wychowawczynie klas pierwszych