Pasowanie na ucznia 2017

W dniu 18 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.

Dzięki prezentacji multimedialnej zrozumieli, że zwyczaj pasowania na ucznia wywodzi się ze zwyczaju pasowania na rycerza. Zamiast turnieju rycerskiego uczniowie wykazali się wiedzą podczas egzaminu, który dotyczył naszej ojczyzny, miejscowości, w której żyją i szkoły, do której uczęszczają. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin został zdany celująco i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim. Przypięto im szkolne tarcze. Uroczystość zakończyło tradycyjne przejście przez bramkę na znak przyjaźni i wspólnoty. W salach czekały wspaniałe poczęstunki i drobne niespodzianki przygotowane przez rodziców. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne.
Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.
Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Iwona Sobaniec

Pasowanie na ucznia