Pasowanie na czytelnika

W środę, 5 lutego br. uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Wyjątkowych gości wraz z wychowawczyniami w krainę książek wprowadzili uczniowie należący do Kółka Teatralnego pod przewodnictwem Pani Moniki Piotrowskiej. Dzieci podczas przedstawienia, mogły wykazać się wiedzą na temat postaci z bajek i baśni – poszło im świetnie!
Na zakończenie krótkiej, ale ważnej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem przedstawiciele każdej z klas zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia, pierwszaki, otrzymały symboliczne zakładki do książki.
W kolejnych dniach, nowi czytelnicy odbędą pierwsze lekcje biblioteczne i wypożyczą swoje pierwsze lektury, które będą mogły umilić im ferie zimowe.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

Monika Walter