Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

Według wieloletniej tradycji szkoły, w drugim semestrze, dopiero po poznaniu wszystkich liter, pierwszoklasista może zostać czytelnikiem szkolnej biblioteki.

Specjalnie przygotowana uroczystość przez klasę III g wprowadziła uczniów pierwszych klas w niezwykły świat lektur, encyklopedii, słowników, baśni i wierszyków. Dzieci dowiedziały się także, jakie są zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Przedstawiciele klas zostali pasowani na czytelnika przez bibliotekarkę ? Teresę Zembrzycką, która także przeprowadziła lekcje biblioteczne. Wtedy to uczniowie po raz pierwszy osobiście dokonali wyboru wypożyczanych książek ze szkolnej biblioteki. Na pamiątkę spotkania, każde dziecko otrzymało okolicznościową zakładkę do książek.

Oprócz lektur szkolnych, w szkolnej bibliotece można wypożyczać książeczki ułatwiające czytanie, odrabiać lekcje, grać w szachy a także miło spędzać czas. Bibliotekarki służą pomocą w doborze interesujących pozycji książkowych.

Za część artystyczną pasowania na czytelnika, odpowiadała Pani Danuta Grabowska wraz ze swoimi uczniami z klasy III d.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie a także za dobór repertuaru, scenografii i przygotowanie młodych aktorów.

Wiemy już, że wspólne działania przynoszą najlepszy efekt w szerzeniu pasji czytania książek wśród dzieci i młodzieży.

Biblioteka szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Do zobaczenia w bibliotece!

Teresa Zembrzycka

Edyta Morwińska