Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

27 lutego 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku to klasa III c razem z Panią Iloną Urbańską zaprosiła na spotkanie z bohaterami baśni „Brzydkie kaczątko”. Spotkanie to zostało wzbogacone piosenkami o książkach, zagadkami oraz scenkami z książek dla najmłodszych czytelników, zachęcając tym samym młodszych kolegów i koleżanki do czytania.
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, wypowiadając słowa przysięgi i poprzez dotknięcie ramienia zakładką do książki zostali pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki.
Na pierwsze spotkanie w bibliotece uczniowie przyszli ze swoimi wychowawcami, aby wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę. Na pamiątkę każdy z nich otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.
Szczególne podziękowania przekazujemy dla uczennic z klasy 4d – Laury Łyżkowskiej i Zuzanny Zdanowskiej za profesjonalne poprowadzenie całej uroczystości.
Naszym pierwszakom życzymy najpiękniejszych przygód książkowych

Przypominamy, że biblioteka szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:30. Zapraszamy.