„Oto Hałabała, zna go Polska cała”

tOgólnopolski Projekt Edukacyjny, w którym biorą udział wszystkie grupy przedszkolne. Celem przedsięwzięcia jest wprowadzenie wychowanków w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa oraz wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie.

W trakcie roku szkolnego na przedszkolaków czeka mnóstwo wyzwań, w których będzie nam towarzyszyła postać krasnala Hałabały.

Wszystkie grupy samodzielnie lub z pomocą zaangażowanych Rodziców przygotowały postać krasnala. W grupie „Pszczółek”, „Jeżyków”, „Krasnoludków”, „Rybek oraz w grupie 0a i 0b przedszkolaki wspólnie przygotowały kącik przyrodniczy, w którym zamieszkał, doskonale znający przyrodę Hałabała. Poznały autorkę opowiadań dziecięcych Lucynę Krzemieniecką.

Krasnal wzbudził duże zainteresowanie wychowanków. W grupie „Jeżyków” rodzice Igi wraz z córką przygotowali postać z kartonu. Na zajęciach przedszkolaki wspólnie ubierały krasnala w przygotowane ubranko. Ten pomysł spotkał się z ogromną aprobatą, ponieważ zaangażował do pracy wszystkie dzieci. W grupie „Rybek” maskotkę krasnala uszyła mama Jasia. „Krasnoludki” przygotowały domek dla nowego przyjaciela, „Pszczółki” nazbierały szyszek, a zerówki przyniosły ze spaceru jarzębinę i liście. Hałabała stał się przyjacielem dzieci, o którego wspólnie trzeba dbać, aby w przedszkolu czuł się, jak w domu.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w projekt, zachęcamy do współpracy przy realizacji kolejnych zadań.

Anna Włodarkiewicz