Noc Muzeów 2019

Tę noc warto spędzić w Grodzisku Maz. w towarzystwie największych mistrzów pędzla i dzieł, które przeszły do historii sztuki.

EUROPEJSKA NOC MUZEÓW 2019 GRODZISK MAZOWIECKI

WIELCY ARTYŚCI, WIELKIE DZIEŁA
Wielki Leonardo Da Vinci, boski Rafael, nieokiełznany Picasso, wizjonerski Dali,  tajemniczy Van Gogh… Każdy z nas choć przez moment chciałby być jak jeden nich lub przeistoczyć się w jakąś postać ze słynnego dzieła… Stanie się to możliwe w Grodzisku Mazowieckim!
W sobotę 18 maja 2019 roku zapraszamy na Noc Muzeów 2019 odbywającą się w tym roku pod hasłem „Wielcy artyści, wielkie dzieła”. Podczas warsztatów w Willi Niespodzianka będziecie mogli stworzyć swoje własne dzieło lub stać się postacią ze słynnego obrazu. Swoje podwoje otworzy dla Państwa także zabytkowy Dworek Skarbków ze słynnymi freskami J. B. Plerscha oraz Izba Pamięci EKD/WKD, a Kino CK wystartuje ze specjalnym pokazem filmowym. Szczególnie serdecznie zapraszamy na niezwykłe widowisko teatru tańca DyeMotion– ruch, ludzkie ciało, luminescencyjne farby w świetle UV, bodypainting; historia opowiedziana ruchem, muzyką i światłem wywoła niezwykłe emocje. Zapraszamy!

Program:

Foyer Kina CK (ul. Spółdzielcza 9)
Przestrzenna instalacja świetlna „Play field” złożona z kolorowych kul, wystawiana m.in. na Light Move FestivalUdostępniona dzięki uprzejmości Fundacji Lux Pro Monumentis.

Godz. 16.00 – 23.00 Siedziba WKD, ul. Batorego 23
(wejście z peronu stacji Grodzisk Maz. Radońska, czas zwiedzania ok. 30/45 minut)
Zwiedzanie Izby Tradycji EKD/WKD (wystawa pamiątek i zdjęć związanych z historią linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki / Milanówek)
Prezentacja zabytkowego i współczesnego taboru spółki (EN80-16, EN94-40 oraz EN95-01)
Prezentacja prac malarskich Szczepana Brozycha nazywanego „grodziskim Canaletto”

Godz. 17.30 – 18.30 Dworek Skarbków, ul. Okulickiego 8
Koncert uczniów Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. T.Bairda w Grodzisku Mazowieckim
Zwiedzanie zabytkowego gabinetu Dworku Skarbków ozdobionego freskami Jana Bogumiła Plerscha, nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

Godz. 18.30 – 21. 30 Willa Niespodzianka, ul. Kościuszki 12
Być jak Picasso – warsztaty malowania obrazów w stylu kubistycznym
Malować jak Van Gogh – malowanie motywu z obrazu Vincenta Van Gogha na torbach, butach, elementach garderoby.

(zapewniamy torby do malowania, ale można również przynieść swoją torbę, T-shirt do ozdobienia)
Lucky stones – szczęśliwe kamienie – tworzenie barwnych wzorów na kamieniach
Szibori oraz barwienie tkanin metodą batiku
Na szkle malowane – malowanie szkła techniką witrażową
Wkomponuj się w obraz – sesja fotograficzna
Malowanie światłem – fotobudka

Godz. 22.00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury Grodzisk , ul. Spółdzielcza 9
Spektakl „Materia” w świetle UV w wykonaniu teatru tańca Dyemotion

Godz. 23.30 Kino Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim
Klimt i Schiele. Eros i Psyche (2018)
seans kinowy (91 min.) bilety 25 zł (do nabycia w kasach kina)

Zapraszamy! Tej nocy nie zaśniesz z wrażenia.