„Natura Wzywa”

We wrześniu 2021 r. grupa 4-letnich „Jeżyków” oraz 5-letnich „Rybek” wybrała się autokarem na pierwszą wycieczkę do agroturystyki „Natura Wzywa” we wsi Zaręby.

Dzieci były bardzo podekscytowane i z niecierpliwością czekały na dzień wyjazdu. Sama podróż autokarem była niemałym przeżyciem. Na miejscu zostaliśmy przywitani pyszną szarlotką i herbatką. Dzieci bawiły się na statku pirackim, zjeżdżały na tyrolce, grały w piłkę, a także mogły pogłaskać przesympatycznego, uwielbiającego dzieci, psa właścicieli. Następnie odbyły się leśne podchody z zagadkami na temat „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały pana przewodnika i wykonywały powierzone im zadania. Później odbyły się warsztaty na temat „Nie tylko wiewiórki robią zapasy”. Dzieci samodzielnie myły, obierały i rozdrabniały jabłka, z których powstał pyszny dżem. Każdy zabrał swój słoiczek do domu. Nakarmiliśmy również owce i króliki, odwiedziliśmy cielaczka i kury. Na zakończenie odbyła się przejażdżka letnimi saniami i ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

To był dzień pełen emocji. Mnóstwo atrakcji i przepiękna pogoda towarzyszyła nam przez cały pobyt w agroturystyce. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola. Niektóre w drodze powrotnej słodko spały w autokarze. To był dzień pełen radości i słońca. Jesteśmy dumne z naszych „Jeżyków” i „Rybek”. Z przyjemnością zabierzemy je na kolejną wycieczkę.

Anna Włodarkiewicz

Katarzyna Fijałkowska