Nasza drużyna znowu na podium

W Kutnie już po raz siedemnasty odbyła się jedna z największych imprez scrabblowych w Polsce i jedyna tak duża impreza organizowana dla dzieci i młodzieży. Nasz Szkolny Klub Scrabble po raz kolejny brał udział w tych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Scrabble dla Szkół.”

24.05.2019 r. w Kutnie spotkało się 88 młodych scrabblistów. Reprezentowali oni aż 29 szkół z całej Polski. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: I grupa: uczennice i uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, II grupa: dwa najwyższe roczniki podstawówek i ostatni rocznik gimnazjów, III – najstarsza grupa – osoby uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych.
Kutno jak zwykle okazało się bardzo gościnne. Duża grupa wolontariuszy i dwie nauczycielki dbały o komfort psychiczny gości. W trakcie turnieju dla nikogo nie zabrakło napojów i przekąsek. W przerwie po trzeciej rundzie uczestnicy otrzymali obiad.
Naszą szkołę reprezentowały w II grupie wiekowej, dwie drużyny w składzie:
1. Zuzanna Rytel – Kuc (kl. 8a) i Marta Zwolińska (kl. 8b)
2. Maciej Zwoliński (kl. 6a) i Mateusz Michalak (kl. 3d Gim.)
W tej grupie wiekowej startowało najwięcej drużyn (19).
Każdy z zawodników rozegrał 5 rund zbierając duże i małe punkty dla swojej dwuosobowej drużyny. Każda z rozgrywek trwała ok. 50 minut.
Po bardzo emocjonujących rozgrywkach, zespół Marty i Zuzi zdobył statuetkę za 3 miejsce i stanął na podium (dziewczyny już po raz trzeci stanęły na podium w Kutnie). Drużyna chłopców grała bardzo zaciekle. W rezultacie Maciek i Mateusz wywalczyli 7 miejsce.
Wysokie miejsce zdobyte przez nasze uczennice potwierdziło ich wysoki poziom gry
i to, że poprzednie zwycięstwa nie były dziełem przypadku (raz – w 2016 roku zdobyły 3 miejsce, a w 2017 r. zdobyły tytuł Mistrza Polski w kategorii szkół podstawowych).Tegoroczny sukces jest podwójnie ważny, ponieważ to nasz ostatni wspólny wyjazd na zawody (Zuzia, Marta i Mateusz kończą w tym roku naszą szkołę).
Ufam i mam nadzieję, że odchodzących scrabblistów godnie zastąpią młodsi członkowie Klubu Scrabble. Liczę również na nowy „narybek” z klas 4 – 8.
Marcie, Zuzi, Maćkowi i Mateuszowi gratuluję i dziękuję za wspólną przygodę
w Kutnie!
W imieniu własnym oraz moich zawodników serdecznie dziękuję Dyrekcji naszej szkoły za zapewnienie transportu do Kutna.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Turnieju oraz statuetki w gablocie obok sekretariatu.
Beata Jacyniuk