Nasi scrabbliści na IX Turnieju Mikołajkowym

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dla młodych scrabblistów wiąże się on również z rozgrywkami w Turnieju Mikołajkowym. IX Turniej Mikołajkowy Scrabble odbył się 17 grudnia w Zespole Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie. Jak co roku na to duże wydarzenie ściągnęła młodzież z różnych miast w Polsce.Ogółem wzięło w nim udział 68 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ideą turnieju jest integracja pasjonatów gry w Scrabble, więc każdy grał z każdym ? słabszy z silniejszym, młodszy ze starszym graczem.

Nie zabrakło tam również ekipy z naszego Szkolnego Klubu Scrabble. Już po raz trzeci wzięliśmy udział w tym turnieju i jak zwykle wróciliśmy w doskonałych nastrojach,

z bagażem nowych scrabblowych doświadczeń oraz miłymi mikołajkowymi upominkami.

W turnieju wzięło udział osiem osób z naszej szkoły: Marta Zwolińska (kl. 6b), Zuzia Rytel-Kuc (kl. 6a), Patrycja Szumicka, Marysia Orszulak, Wiktoria Jędrzejewska (kl. 4 e), Maciek Zwoliński (kl. 4a), Mikołaj Bujak (kl. 6c) oraz Mateusz Michalak z 1 kl Gimnazjum nr 2 (nadal członek Szkolnego Klubu Scrabble). Nasi scrabbliści osiągnęli całkiem niezłe wyniki ? każdy wygrał co najmnie 1 ? 2 rozgrywki (na 3 rozegrane). Najlepszą pozycję w ogólnym rankingu 68 dzieci uzyskała Marta Zwolińska ? zajęła 11 miejsce.

Na uczestników turnieju już od rana czekali życzliwi organizatorzy z ramienia programu ?Scrabble w Szkole?, przemili wolontariusze ? uczniowie Z. Szk. Nr 5 oraz ich nauczyciele, którzy dbali o nasze dobre samopoczucie. Dla wszystkich przygotowano owoce, słodycze, ciepłe napoje i sycący obiad. Jak na imprezę mikołajkową przystało, nie mogło zabraknąć na niej Świętego Mikołaja. Mikołaj był jednak bardzo specjalny ? bo ubrany w scrabblowe barwy zieleni. Wspierał on uczestników dobrym słowem i humorem, pozował do pamiątkowych zdjęć, a gdy zabrakło gracza do pary ? grał w Scrabble. Na koniec wręczył wszystkim uczestnikom Turnieju upominki i dyplomy.

Chociaż rozgrywki i inne atrakcje trwały cały dzień, a my byliśmy na nogach od siódmej rano aż do wieczora, wróciliśmy zadowoleni i pełni dobrej energii. Z pewnością za rok znowu pojedziemy na kolejny Turniej Mikołajkowy!

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Turnieju Mikołajkowego

Uczniów klas IV – VI zapraszam serdecznie

do wspólnej gry w ramach zajęć

Szkolnego Klubu Scrabble

w każdy piątek od 15.30 ? 17.00 w sali 35

 

Beata Jacyniuk ? opiekun Szkolnego Klubu Scrabble

Nasi scrabbliści na IX Turnieju Mikołajkowym