Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik

„Ładujemy akumulatory… :)”

 

17 października nasza szkoła była gospodarzem niezwykłego wydarzenia w ramach ogólnopolskiego projektu „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik”. „Dwójkę” reprezentowała klasa 5h, ponadto w tej niepowtarzalnej lekcji udział wzięli przedstawiciele szkół nr: 1,5 i 6 oraz Pan burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Spotkanie to miało na celu poszerzyć świadomość na temat tego, jak ważne jest prawidłowe segregowanie odpadów. Uczniowie dowiedzieli się, co zrobić ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz co się z nimi dzieje, gdy trafią w odpowiednie miejsce – sklepy z akumulatorami, serwisy oraz gminne punkty selektywnej zbiórki odpadów. Oprócz dużej dawki wiedzy uczniowie mieli niebywałą okazję wziąć udział w rozgrywkach sportowych pod czujnym okiem najbardziej utytułowanej polskiej pięściarki Pani Agnieszki Rylik. Na młodych sportowców czekały takie konkurencje, jak:

– rzuty do kosza,

– tenis stołowy,

– tory przeszkód.

Na koniec zwycięzcy poszczególnych zmagań zostali obdarowani nagrodami… jednak nikt tego dnia nie opuścił hali z pustymi rękoma, ponieważ organizatorzy i sponsorzy akcji zadbali o pamiątki dla każdego uczestnika. Oczywiście nie można nie wspomnieć, że ogromną atrakcją były także wspólne zdjęcia oraz autografy p. Agnieszki.

Wszyscy na pewno długo będziemy wspominać to spotkanie i dzielić się zdobytą wiedzą.