Mikołajowy Turniej o Puchar Starosty

W dniu 05.12.2020 r. Grodziski Klub Koszykarski zorganizował Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej o Puchar Starosty Powiatu Grodziskiego. W tym roku wzięły w nim udział dziewczęta rocznika 2008. W rywalizacji sportowej uczestniczyły następujące kluby koszykarskie z województwa mazowieckiego i łódzkiego: GKK Grodzisk Mazowiecki, UKS „Trójka” Żyrardów, UKS „Huragan” Wołomin, UKS La Basket Warszawa oraz ŁKS KK Łódź i KS SIRMAX Kutno. Drużyny podzielono na dwie grupy, w których rywalizowały o wejście do finału. W grupie A finalistkami zostały dziewczęta z Żyrardowa, a w grupie B, po pokonaniu Wołomina 42:27 i Łodzi 59:51, zawodniczki gospodarza turnieju. W meczu o pierwsze miejsce zwyciężyły Grodziszczanki, pokonując zespół UKS „Trójka” Żyrardów 42:32.

MVP turnieju została reprezentantka GKK Grodzisk Mazowiecki Martyna Feliga, a za najlepszą zawodniczkę tej drużyny uznano Kamilę Dworowską.

Klasyfikacja Turnieju:

1 miejsce : Grodziski Klub Koszykarski

2 miejsce: UKS Trójka Żyrardów

3 miejsce: KS SIRMAX Kutno

4 miejsce: UKS Huragan Wołomin

5 miejsce: ŁKS KK Łódź

6 miejsce: UKS La Basket Warszawa

Koszykarki GKK Grodzisk Mazowiecki to dziewczęta na co dzień uczące się w klasie sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim: Kamila Dworowska, Martyna Feliga, Iga Jesiołowska, Amelia Kędzierska, Marianna Łęgowska, Joanna Marciniak, Hania , Niewęgłowska, Pola Misiło, Weronika Polewska, Kaja Słowińska, Aleksandra Stelmasiak, Kinga Strzelecka.

Partnerami oraz głównymi sponsorami turnieju byli : Starostwo Grodziskie, Miasto i Gmina Grodzisk Mazowiecki, OSiR Grodzisk Mazowiecki, Cukiernia-piekarnia Jan Kierzel, Powielarnia Madas, Spalding. W organizacji sportowego wydarzenia pomagali również wspaniali rodzice i dzieci z naszego klubu.