?Mieszkańcy Grodziska dla Syrii?

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim od lat współpracuje z UNICEF-POLSKA. Jesteśmy członkiem Klubu Szkół UNICEF oraz uczestniczymy w licznych akcjach edukacyjnych i pomocowych. Jesteśmy dumni z tego, ?że możemy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do poprawy losu dzieci, które znoszą cierpienie, choroby i głód, a nawet giną na skutek działań wojennych w wielu miejscach świata.

Obecnie naszej pomocy bardzo potrzebują najmłodsi mieszkańcy Syrii. Wojna w tym kraju trwa już ponad 6 lat. Chcielibyśmy, aby syryjskie dzieci choć na moment zapomniały ?o codziennym zagrożeniu, mogły poczuć się bezpiecznie, pójść do szkoły i pobawić się ?z rówieśnikami. Dlatego, w porozumieniu z władzami samorządowymi naszego miasta, powstał projekt ?Mieszkańcy Grodziska dla Syrii?, którego koordynatorem jest nasza szkoła. Zapraszamy wszystkie placówki oświatowe do włączenia się w ten projekt. Naszym celem jest zebranie funduszy na sfinansowanie pomocy syryjskim dzieciom. Przekazujemy Państwu film ?Mieszkańcy Grodziska dla Syrii? z apelem Roberta Korzeniowskiego, który jest ambasadorem UNICEF-u. Film ten zawiera instrukcję dotyczącą sposobu przekazania zgromadzonych środków. Każda złotówka będzie bezcennym darem naszych serc dla najmłodszych mieszkańców Syrii.
Wszelkich bliższych informacji na temat projektu ?Mieszkańcy Grodziska dla Syrii? udziela ?p. Anna Rybak ? tel. 605833045.
Dziękujemy za każdy okruszek pomocy ofiarowanej małym Syryjczykom.