Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

W tym roku w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Klas Trzecich Szkół Podstawowych, który odbył się w naszej szkole 16.03.2018, wzięło udział 7 szkół. Do testu konkursowego przystąpiło 21 uczniów, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom.
Pierwsze miejsce zajął Leon Kremer ze Szkoły Podstawowej nr 2,
drugie miejsce zajął Mateusz Osiński ze Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie,
a trzecie miejsce zajęła Laura Piórkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienia zdobyli:
1. Anna Kicińska
2. Kajetan Bojarski
3. Katarzyna Porosińska
4. Zofia Zagórska
5. Maria Jankowska
6. Michał Wroński
7. Dawid Pałdyna
Dyplomy za udział otrzymali:
Maksymilian Kowalski
Filip Kwiatkowski
Jacek Antosiak
Natalia Jasińska
Klaudia Kaźmierczak
Natalia Kalinowska
Daniel Rees
Bartłomiej Kosycarz
Bartosz Czarnecki
Oliwia Czarnecka
Maja Prochownik

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

Podczas uroczystego finału tegorocznego Konkursu, który odbył się 13 kwietnia 2018 r., uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ?Pudding Lane? w wykonaniu klasy IV b, przygotowane przez panią Ewę Solanikow. W czasie spektaklu wszystkim spodobały się efekty specjalne, dzięki którym realistycznie przedstawiony został pożar piekarni. Ponadto na straganach pojawiły się dorodne, soczyste owoce oraz pachnące, świeże pieczywo, które uczniowie zjedli po przedstawieniu.
Podczas tegorocznego konkursu, zarówno w zadaniach konkursowych jak i na gazetce, był obecny Paddington, jeden z najbardziej znanych z literatury dziecięcej misiów. W tym roku bowiem mija 60 lat od ukazania się pierwszej książki, której bohaterem jest ta postać. Autorem dzieła był angielski pisarz Michael Bond.
Drugą część uroczystości poprowadziły uczennice klasy VIa, Weronika Chęcmanowska i Alicja Sadowska. Dziewczynki, w towarzystwie pluszowego misia w czerwonej czapce i niebieskim płaszczu, przeprowadziły quiz dotyczący wiedzy o Paddingtonie.
Spotkanie zakończyło się nauką klaskanki ?Can I have a sandwich ??, do której włączyli się uczniowie i obecni nauczyciele.
Joanna Malinowska i Ewa Solanikow