Mamy Niepodległą

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji społecznej organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego, która ma na celu zachęcić wszystkich do radosnego świętowania kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbywa się ona pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu.
Nasza szkoła zachęcała uczniów, rodziców i opiekunów do wysyłania bezpłatnych kartek pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akcja ?Mamy Niepodległą!? towarzyszyła szkolnej akademii przygotowanej przez uczniów z klas 2c, 2d, 4c i 4f pod kierunkiem p. A. Fiutkowskiej, p. K. Romaszewskiej, p. T. Łagowskiej i p. M. Deć-Kucharczyk , a także koncertowi pieśni patriotycznych szkolnego chóru, prowadzonego przez pana Roberta Dziekańskiego.

Z danych przygotowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego wiemy, że w promowanie ?Mamy Niepodległą!? włączają się artyści projektujący kartki, znane osoby ze świata mediów, polityki i kultury, a także liczne społeczności, w tym przede wszystkim Związek Harcerstwa Polskiego. Partnerem strategicznym akcji jest Poczta Polska.

?Mamy Niepodległą!? w liczbach:

pół miliona wysłanych kartek,
500 instytucji biorących udział w kolportowaniu i wysyłaniu kartek,
Wszystkie chorągwie ZHP,
300 miejscowości w całej Polsce,
12 wyjątkowych projektów autorstwa znanych artystów plastyków.

Dziękujemy za wysłanie kartek wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielem. Kilka z nich otrzymała nasza szkoła J . Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Mamy Niepodległą