Majówka z Matematyką – konkurs dla klas 4-7

Kochani!

Przygotowując zadania do realizacji w II semestrze roku szkolnego, sądziłam, że projekt 3xM (marzec miesiącem matematyki) będzie tym ostatnim.

Jednak…. Wasza chęć uczestnictwa, zaangażowanie i rywalizacja 🙂 międzyklasowa oraz uśmiechy przy odbieraniu nagród spowodowały, że pomysły na konkursy sypią mi się jak króliki z kapelusza 🙂 🙂 🙂

Zapraszam Was więc do udziału w konkursie Majówka z Matematyką.

Mamy kilka dni wolnego, zapowiadają piękną pogodę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć fotografię otaczającej nas przyrody z Królową Wszystkich Nauk.

Zadanie konkursowe jest bardzo proste: należy wykonać fotografię ukazującą matematykę (obiekt matematyczny) zaobserwowaną w naturze, czyli w świecie przyrody. Każda osoba, chętna do udziału w konkursie, w dniach od 1 do 6 maja wykonuje fotografię, a następnie przesyła ją do mnie na adres alicja.gorska@sp2grodzisk.pl w dwóch wersjach: zdjęcie przyrody oraz to samo zdjęcie, na którym liniami zaznaczony został obiekt matematyczny.

Zdjęcia oceniane zostaną w dwóch kategoriach:

• najbardziej pomysłowy obiekt matematyczny
  • największa liczba przesłanych zdjęć

Dla zwycięzców przewidziane są drobne nagrody 🙂

Zachęcam więc do zabawy

Alicja Górska