Londyn 2018

7 maja 2018 o godzinie 10:30 grupa uczniów z naszej szkoły oraz ze szkoły numer 1, pod opieką pani Kamili Dominiak, pani Katarzyny Kilańskiej i innych opiekunów, wybrała się na autokarową wycieczkę do Londynu.

We wtorek około 12:00 byliśmy już w Londynie. Gdy wysiedliśmy z autokaru czekał na nas brytyjski przewodnik, który oprowadził nas po Tower Of London, Tower Bridge oraz Borough Market, gdzie od polskiego przewodnika dostaliśmy zadanie by przeprowadzić wywiad z brytyjczykami o ich ulubionym jedzeniu. Następnie pociągiem dotarliśmy do miejsca skąd odebrały nas rodziny. Każdy z nas trafił do rodzin różnego pochodzenia, co dało nam szanse na poznanie wielu tradycji.

Następnego dnia rano, gdy rodziny zawiozły nas na miejsce spotkania z przewodnikiem, wyruszyliśmy do Muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s. Cała wystawa okazała się bardzo realistyczna. One Direction, Britney Spears, Marilyn Monroe czy Albert Einstein to jedne z wielu osobistości, które można tam zobaczyć. Nie zapominajmy oczywiście o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Następnym i ostatnim dzisiejszego dnia przystankiem było studio filmowe Warner Bros, gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstawała seria o ?Harrym Potterze?. Zaczynając od szczegółów takich jak kostiumy czy rekwizyty po ogromną makietę Hogwartu. Po tym męczącym, ale na pewno wspaniałym dniu o 19:00 byliśmy już w naszych tymczasowych domach, gdzie zjedliśmy kolację i wyczekiwaliśmy następnego dnia.

Czwartek zaczęliśmy od spaceru przy Buckingham Palace oraz po Westminster Park. Następnie ruszyliśmy do China Town oraz Piccadilly Circus. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w sklepie z pamiątkami oraz cieszący się wielkim zainteresowaniem sklepie Primark. Zadowoleni z naszych zakupów wróciliśmy do autokaru by pojechać do dwóch muzeów: Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Techniki i Nauki. Zmęczeni po długim spacerze wróciliśmy w spokoju do domów, gdzie mieliśmy szansę w końcu odpocząć.

Ostatniego dnia, po pożegnaniu z naszymi tymczasowymi rodzinami, zapakowaliśmy nasze rzeczy do autokaru i wybraliśmy się do pobliskiego supermarketu, gdzie udało nam się kupić tamtejsze przysmaki. Tego dnia poruszaliśmy się pociągiem. Pierwszą atrakcją było London Eye, dzięki któremu mieliśmy okazję podziwiać to piękne miasto z góry. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem po Tamizie. Ostatnim punktem było Greenwich, przez które przechodzi południk 0?. Smutni z powodu wyjazdu wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Następnego dnia rano w Torzymiu zjedliśmy pyszne śniadanie. Wypoczęci i szczęśliwi świetnie bawiliśmy się w drodze powrotnej. Do Grodziska dotarliśmy około 14:00, pożegnaliśmy się z nowymi znajomymi i już z rodzicami wróciliśmy do domów.

To była niezapomniana i cudowna podróż, gdzie mieliśmy szanse poznać inną kulturę oraz zapoznać nowych znajomych.

Julia Wincenciak i Kaja Paśnikowska 2cg