Letni wypoczynek w „DWÓJCE”

Sierpień w naszej szkole to czas w którym wbrew pozorom sporo się dzieje tego lata. Mamy tu na myśli przede wszystkim nasze pełne wrażeń, atrakcji i przyjemności półkolonie. Na owych półkoloniach stawiamy w głównej mierze na integrację naszych uczniów, tych naszych naszych … jak i naszych ukraińskich :), oraz na spędzenie tego czasu w jak najlepszy i ciekawy sposób.

Pierwszy tydzień zaczęliśmy bardzo smaczną niespodzianką, która pozostaje naszą pyszną tajemnicą. Następnie mieliśmy okazję kilka razy odwiedzić nasz piękny Park Skarbków, wybraliśmy się również do kina na film „Super Pets”, do Parku Wodnego przy basenie. Zwiedziliśmy też Muzeum Kolejki WKD oraz wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki i druku 3D w Mediatece. W kolejnych dniach szaleliśmy na świeżym powietrzu w towarzystwie animacji i dmuchańca. Nauczyliśmy się podstawowej gry na bębnach, a w ostatnim dniu wyczerpaliśmy baterie na sali zabaw „Fikołki” w pruszkowskiej galerii. To był pełny szaleństw, emocji i radości tydzień! Zapewniły go panie Anna Fiutkowska, Marta Michalak oraz Krystyna Romaszewska.

W drugim tygodniu sierpnia kontynuowaliśmy atrakcje z pierwszego, czyli odbyła się następna tura półkolonii pod wodzą pani Diany Bednarz, Anny Kozieł i Marty Michalak.

Były gry i zabawy integracyjne, zręcznościowe, szaleństwa na dmuchańcu… Odwiedziliśmy także Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, gdzie dzieci miały możliwość wejścia do wybranych eksponatów miedzy innymi: samolotu, czołgu z serialu „Czterej Pancerni i pies” czy też zabytkowego junaka z koszem. Największą atrakcją okazała się jednak wycieczka londyńskim autokarem. Pomaszerowaliśmy również do Galerii Instrumentów Folkowych w Łąkach. Ciekawie spędziliśmy czas na zajęciach czytelniczych w Mediatece. Szaleliśmy na basenie „Wodnik 2000” oraz w Parku Wodnym obok basenu. Chłodziliśmy się pysznymi lodami. Ostatni dzień to zabawy i gra w kręgle w Sali Zabaw „Balonik” no i coś dla ducha, czyli seans filmowy w kinie w Centrum Kultury „Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”. Dzieci były bardzo zadowolone.

Po powrocie do szkoły półkolonie zakończyło wręczenie upominków i pamiątkowych dyplomów.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

KADRA PÓŁKOLONII LETNIEJ 2022