Leonid Teliga oczami dzieci i młodzieży…

19 stycznia w Mediatece odbyła się premiera komiksu „Leonid Teliga. Pierwszy Polak, który samotnie opłynął świat na drewnianym jachcie”. Publikacja ta została zrealizowana przez  „Klub Przedsiębiorczych Mam z Grodziska Mazowieckiego”, w ramach projektu „Działaj lokalnie”. Co ciekawe w jej stworzeniu udział miało kilku naszych uczniów: Ola i Maja z 2c, Franek z 4h oraz Teodor z 7d, którzy wcielili się w ilustratorów.

Komiks pozwala bliżej poznać Leonida Teligę, dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących nie tylko rejsu, ale całego życia słynnego żeglarza.

Gościem specjalnym premiery, był Pan Karol Teliga, bratanek i chrześniak Leonida, który opowiedział wiele anegdot z życia swojego wujka, np. dowiedzieliśmy się, że nie był on wybredny, jeśli chodzi o jedzenie i smakowało mu wszystko JPan Karol zaprezentował także oryginalny dzwon pokładowy z jachtu „Opty”, zrobił on na wszystkich ogromne wrażenie.

Naszym młodym artystom serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkich uczniów zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie możecie wypożyczyć komiks i poczuć magię słynnego rejsu dookoła świata.