Lekcja bankowości w Banku PEKAO SA

 

W dniu 8 listopada 2019 r. razem z klasą 4C w ramach lekcji matematyki wybrałam się do Banku PEKAO SA na lekcję bankowości.

Już na początku naszej wizyty przywitani zostaliśmy przez panią dyrektor Halinę Olszewską. Pani Dyrektor zaprosiła nas do sali konferencyjnej,  gdzie dowiedzieliśmy się trochę o bankowości i o tym jak się zmieniała wraz z rozwojem nowych technologii.

Obejrzeliśmy szaty graficzne różnych kart płatniczych. Pani Dyrektor pokazała nam banknoty  zarówno z Polski (mogliśmy zobaczyć „na żywo” 500zł) jak i z innych krajów. Zobaczyliśmy jak wygląda forint, euro, liry czy ruble. Otrzymaliśmy również specjalne rulony do zbierania bilonu – każdy z uczniów od razu wrzucał tam swoje pieniążki 🙂  Pani Dyrektor pokazała nam również jak można w szybki sposób przelać pieniądze za pomocą telefonu. Na koniec zostaliśmy zaprowadzeni do kasy, gdzie zobaczyliśmy maszynę do liczenia pieniędzy tzw. liczarkę. Pani w kasie wrzuciła do niej DUUŻY plik banknotów 100-złotowych i nie minęła nawet sekunda jak okazało się, że to 10 000 zł 🙂 Niestety nie pozwolono nam zabrać ich do domu 🙂 🙂 🙂

Wycieczkę uważam za bardzo ciekawą. Warto było odwiedzić to miejsce 🙂

Alicja Górska