Kropkowanie w 1F i 2C

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki. Każdy jest ważny.

Obok tego święta nie można przejść obojętnie – Międzynarodowy Dzień Kropki. To szczególny dzień, w obchody którego wprowadza treść książki amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa. W 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a.

Uczniowie klas: 1f i 2c zapoznali się z jej wersją filmową. Następnie rozmawiali o tym, czym jest talent oraz poszukiwali własnych predyspozycji. Wykonali różne zadania np.: plakat przedstawiający ich talenty, prace plastyczne: kropkowe sowy, zamieniali kropki w zwierzątka, rośliny i przedmioty, wyszukiwali wśród kropek liter należących do alfabetu, było także kodowanie. To były lekcje pełne wrażeń i emocji.

Mam nadzieję, że po takim dniu każdy nabrał większej wiary w swoje możliwości i wie, że niepozorna KROPKA to tylko mały początek czegoś wielkiego, bo każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości.

Iwona Sobaniec

Kropki w 1f i 2c