Konkurs – Matematyka na święta

Kochani uczniowie klas 4-7 wypatrzmy

 matematykę podczas świąt !!!

 

Przed nami grudzień – miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam Was do drugiej edycji matematycznego kalendarza adwentowego 🙂

Każdego dnia będę zamieszczać jedno zadanie. Znajdziecie je na tablicy ogłoszeń na pierwszym piętrze pod salą 104 oraz na stronie internetowej naszej szkoły w kafelku PROJEKTY/ Matematyka na święta (codziennie pojawi się nowa bombka z zadaniem, aby przejść do jego treści, wystarczy kliknąć w numerek na bombce). Zadania z soboty i niedzieli oraz z  22 , 23, 24 grudnia  opublikowane będą WYŁĄCZNIE na stronie szkoły.

Każde zadanie rozwiązujecie na osobnej kartce. Pamiętajcie, by znalazły się na niej: imię i nazwisko, klasa, numer zadania oraz rozwiązanie. (Wszystkie niepodpisane, nieestetyczne, naderwane,  kartki z odpowiedziami zostaną unieważnione.)

Oczywiście mile widziane będą też elementy świąteczno-matematyczne. Swoje odpowiedzi wrzucacie do pudełka znajdującego na stoliku koło biblioteki szkolnej lub, w przypadku zadań weekendowych, przesyłacie na adres mailowy.

 Niech magia Świąt Bożego Narodzenia trwa!

Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy !!!

 PS:  Dla każdego uczestnika, który prześle powyżej 5 rozwiązań  przewidziana mała  nagroda!   Nagrody specjalne również są przewidziane 🙂

                                          Alicja Górska