IV Konkurs Piosenki Angielskiej

13 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Konkurs Piosenki Angielskiej.

Głównym celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych oraz językowych uczniów. W finale Konkursu wystąpiło 51 wykonawców, którzy zaśpiewali 35 utworów. Piosenki były oceniane w trzech kategoriach: 0-3, 4-6 oraz 7-3 Gimnazjum.   Jury w składzie: p. Robert Dziekański, p. Joanna Malinowska, p. Monika Walter oraz Łukasz Pytlakowski oceniali wykonawców zarówno pod względem językowym, jak i muzycznym.

W kategorii 0-3 I miejsce zajęła Lena Żyta z klasy 3a z piosenką „Have you ever seen the rain”. II miejsce zdobył Bartosz Uziębło z klasy 2e oraz piosenka „Impossible”, III miejsce zajęła Jagoda Wieczorek z klasy 2e z piosenką „Diamonds”.

W kategorii 4-6 I miejsce zajęła Aleksandra Wojciechowska  z klasy 6a, która zaśpiewała utwór pt. „The Winner takes it all”, II miejsce Marcin Karski z klasy 4c z piosenką „Take me home” oraz III miejsce Krzysztof Januszewski z klasy 4c z piosenką „Behind Blue Eyes”.

W kategorii 7-3 Gimnazjum I miejsce zajęła Alicja Armata z klasy 3dG i utwór „The girl in 14G”, II miejsce Krystian Embradora z klasy 3dG z piosenką „When I was your man” oraz IIImiejsce duet Hanna Żywczok z klasy 6a i Maria Krawczykiewicz z klasy 7a z utworem „Say something”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez szkołę oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

W finale konkursu wystąpili również (w kolejności alfabetycznej): Bagińska Zofia kl.1a, Brodowska Natalia kl.4c, Bryłka Zofia kl.3b, Burczaniuk Karolina kl.5g, Bydlińska Julia kl.4i, Chodowska Nikola kl.3a, Dałkowska Emilia kl.7b, Dwojak Lena kl.1f, Dwojak Natalia kl. 5e, Fedysh Yaryna kl.3eG, Flis Kamila kl. 2a, Frąckowiak Maria kl.3a, Garlej Małgorzata kl.5a, Gołaszewska Zuzanna kl.7b, Górska Magdalena kl.1a, Hampel Zofia kl. 6d, Jeleńska Maria kl.4c, Jędrzejewska Wiktoria kl.6e, Kozłowska Weronika kl.5f, Kółkiewicz Hanna kl.1d, Kurzepa Franciszek kl.6d, Licińska Zofia kl.7b, Maciak Maja kl.1a, Magnuszewska Anastazja kl.3b, Majewska Aleksandra kl.3a, Małkowska Aleksandra kl.7b, Ostrowska Zofia kl. 1a, Pawluk Nina kl.4c, Perzyńska Gabriela kl.1a, Piotrowska Zuzanna kl.5f, Rakiewicz Pola kl.5e, Sadowska Alicja kl.7a, Sroczyk Emil kl.4i, Sulik Julita kl.5g, Szymańska Oliwia kl.5f, Tomaszewska Nadia kl.1a, Tryniszewska Anna kl.5f, Wardzińska Maja kl.1e, Wesołowska Zofia kl.6c, Wodzyńska Maria kl.1a, Żurecka Anna kl.3aG.

Koncert finałowy został profesjonalnie poprowadzony przez Weronikę Chęcmanowską z klasy 7a oraz Andrzeja Placka z klasy 8b.

Serdeczne podziękowania należą się p. Łukaszowi Pytlakowskiemu, który zadbał o dźwięk i światło, p. Monice Karaszewskiej za przygotowanie pięknej dekoracji oraz p. Monice Walter za uwiecznienie na zdjęciach niezapomnianego wydarzenia.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!

Beata Wesołowska i Joanna Malinowska