Ilustrowana książka dla dzieci

Wystawa wieńcząca pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE – przez cały marzec do obejrzenia w naszej Szkole!
Wystawa ta była prezentowana podczas Warszawskich Targów Książki (14?17 maja 2015) na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Na konkurs JASNOWIDZE wpłynęło 521 projektów z 25 krajów: Australia, Austria, Brazylia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Grecja, Holandia, Indie, Kanada, Litwa, Łotwa, Meksyk, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Finaliści konkursu zaprezentowali 48 wielkoformatowych plansz, które nasza Szkoła wypożyczyła od Wydawnictwa ?Dwie Siostry?.

Każda plansza, to odrębna książka, to zupełnie inny temat, to także inne zadanie, które należy wypełnić. To także innowacyjne podejście do pracy z dziećmi i młodzieżą. Książki służą do czytania, nauki, zdobywania wiedzy. Na wystawie poznajemy jej kolejne zalety ? książki służą do oglądania, do zabawy i do wspaniałego spędzania czasu.

Wszystkie klasy ? od zerówek po szóstoklasistów, spędzą czas poznając różnorodne formy ekspresji grafików oraz ilustratorów, dadzą upust swojej wyobraźni i kreatywności a także uczynią z czytania zabawę.

Organizowanie tego typu wydarzeń w Szkole, to ogromna szansa dla nauczycieli oraz bibliotekarzy do obserwowania uczniów podczas obcowania ze sztuką oraz kulturą. To okazja aby ćwiczyć umiejętność dyskusji, krytycznego wyrażania swoich opinii, również wymiany spostrzeżeń, która pokazuje, że uczyć możemy się bardzo wielu rzeczy od siebie nawzajem.

Uczniowie naszej Szkoły, którzy już odwiedzili wystawę ?Jasnowidze?, bardzo pozytywnie oceniają takie inicjatywy. Doskonale pamiętają ubiegłoroczną wystawę ?MAPY? i już pytają w szkolnej bibliotece o datę wystawy zaplanowanej na kolejny rok szkolny.