III Konkurs Piosenki Angielskiej

22 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się III Konkurs Piosenki Angielskiej
„WE LOVE SINGING”.


Głównym celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych oraz językowych uczniów. W finale Konkursu wystąpiło 35 wykonawców, którzy zaśpiewali 26 utworów. Piosenki były oceniane w trzech kategoriach: 0-3, 4-6 oraz 7-3 Gimnazjum. Jury w składzie: p. Robert Dziekański, p. Joanna Malinowska, p. Monika Walter oraz p. Łukasz Pytlakowski oceniali wykonawców zarówno pod względem językowym, jak i muzycznym.
W kategorii 0-3 I miejsce zajęła Jagoda Wieczorek z klasy 1e z piosenką „The Show”. II miejsce zdobyła Lena Żyta z klasy 2a oraz piosenka „Let It Be”, III miejsce zajęła Ania Górska z klasy 3e z piosenką „Perfect”.
W kategorii 4-6 I miejsce zajęła Amelia Iwanowska  z klasy 5e, która zaśpiewała utwór pt. „Wreckling Ball”, II miejsce Mateusz Dziekański z klasy 5c z piosenką „Heathens” oraz    III miejsce Piotr Krawczykiewicz z klasy 4f z piosenką „Tears In Heaven”.
W kategorii 7-3 Gimnazjum I miejsce zajęła Yaryna Fedysh z klasy 2eG i utwór „A Thousand Years”, II miejsce Alicja Armata z klasy 2dG z piosenką „Titanium” oraz duet Ania Żurowska  i Krystian Embradora z klasy 2aG z utworem „All Of Me”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez szkołę oraz Wydawnictwo Oxford University Press.
W finale konkursu wystąpili również (w kolejności alfabetycznej): Weronika Bierska 3i, Karolina Burczaniuk 4g, Julia Bydlińska 3i, Aleksandra Federkiewicz 3b, Kamila Flis 1a, Maria Frąckowiak 2a, Hanna Gawrońska 3b, Julia Gawrońska 7c, Lena Gondek 3i, Paweł Górski 7b, Kacper Kapuściak 2dG, Maria Krawczykiewicz 6a, Patrycja Lipska 5e, Daria Malinowska 2a, Oliwia Pietrzak 3d, Klaudia Podlecka 3i, Alicja Sadowska 6a, Aleksandra Sypniewska 3d, Julia Sypniewska 3d, Aleksandra Wesołowska 7c, Aleksandra Wojciechowska 5a, Katarzyna Wojciechowska 5a, Julia Zemlik 2cG, Zuzanna Zdanowska 3d, Hanna Żywczok 5a.
Koncert finałowy został bardzo profesjonalnie poprowadzony przez Weronikę Chęcmanowską z klasy 6a oraz Andrzeja Placka z klasy 7b.
Szczególne podziękowania należą się p. Łukaszowi Pytlakowskiemu, który zadbał o dźwięk oraz światło.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!
Beata Wesołowska i Joanna Malinowska