III Bal Wszystkich Świętych

III BAL ŚWIĘTYCH – „WYBIERAM NIEBO”

Trzeci raz w naszej szkole korytarz I piętra gościł wielu świętych. 29 października w godzinach od 16,30 do 18.00 odbył się bal Wszystkich Świętych pod hasłem „Wybieram Niebo” dla przedszkolaków, sześciolatków i uczniów klas I – VIII.

Przybyli święci z różnych epok i stron świata. Święte: Agata, Małgorzata, Magdalena z Nagasaki, Patrycja, Rita, Matka Teresa z Kalkuty i Jadwiga Andegaweńska zachwycały swoimi pięknymi strojami. A święci: Franciszek z Asyżu, Dominik Savio, Apostołowie Piotr, Jakub, Bartłomiej oraz współcześni błogosławieni Piotr Frassati i ks. Jerzy Popiełuszko pokazywali, że radość, dobro i męstwo to atrybuty świętości. Jak przystało na Niebo – nie zabrakło także anielskiego orszaku oraz Św. Rodziny. Do wspólnej zabawy dołączyli także rodzice i dziadkowie, którzy przygotowali piękne stroje.

Oprócz tańców i pląsów odbyły się liczne zabawy jak wyścigi samochodzików oraz ślimaków i żółwi. Jak zwykle ogromny entuzjazm wzbudziła zabawa z chustą i piłeczkami oraz bańki mydlane. Trzeba było też wykazać się znajomością historii życia świętych w konkursie wiedzy. Tradycyjne odbył się także konkurs na najpiękniejszy strój. Zwycięzcami zostali: św. Jadwiga, św. Piotr i św. Magdalena z Nagasaki, którzy zostali nagrodzeni statuetką za kolejno I, II i III miejsce.

W przerwie między pląsami, tańcami, zabawami i konkursami święci mogli posilić się słodkościami, które ufundowała parafia Miłosierdzia Bożego. Część artystyczno – muzyczną brawurowo poprowadził wodzirej p.Łukasz Pytlakowski z pomocą swojego brata Andrzeja – profesjonalnego didżeja oraz pań katechetek. Wielką pomoc okazał stały bywalec balów Bartek Zjawiński z klasy VIId.

Szczególne podziękowania należą się p. Dyrektor Agnieszce Lachowicz, która otworzyła drzwi szkoły i swego serca na tę piękną inicjatywę.

Nasze szkolne Niebo rośnie w siłę! Tym razem bawiło się ponad 60-ciu świętych!

Do zobaczenia za rok. Serdecznie zapraszamy!

Jolanta Surała

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii