II Konkurs Piosenki Angielskiej

11 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się II Konkurs Piosenki Angielskiej WE LOVE SINGING. Głównym celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych oraz językowych uczniów. W finale Konkursu wystąpiło 18 wykonawców, którzy zaśpiewali 13 utworów.

Piosenki były oceniane w dwóch kategoriach: 0-3 oraz 4-6. Jury w składzie: p. dyr. Agnieszka Lachowicz, p. Robert Dziekański, p. Joanna Malinowska, oraz p. Łukasz Pytlakowski oceniali wykonawców zarówno pod względem językowym, jak i muzycznym. W kategorii 0-3

I miejsce zajął Marcin Karski z klasy IIc z piosenką ?She?ll be coming?, II miejsce zdobył duet Zofia Pływaczewska i Amelka Ptasińska z klasy 2a oraz piosenka ?Family?, III miejse zajęły Aleksandra Federkiewicz i Hanna Gawrońska z klasy 2h z piosenką ?Faded?. W kategorii 4-6 I miejsce zajął Mateusz Dziekański z klasy 4c, który zaśpiewał utwór pt. ?Demons?, II miejsce Maja Karlicka i Małgorzata Derlatka z klasy 4b z piosenką ?Someone like you?, oraz III miejsce Maria Krawczykiewicz z klasy 5a z piosenką ?My heart will go on?. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez szkołę oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

W finale konkursu wystąpili również (w kolejności alfabetycznej): Marta Bender 6e, Julia Bombińska 4d, Alicja Jałowiecka 5d, Aleksandra Małkowska 5b, Julia Pindor 5d, Maria Płachta 5c, Aleksandra Prądzyńska 6a, Aleksandra Rękas 4b, Aleksandra Wesołowska 6c.

Koncert finałowy został bardzo profesjonalnie poprowadzony przez Natalię Kwiczak z klasy 5a oraz Ignacego Tworzydło z klasy 6b.

Szczególne podziękowania należą się p. Łukaszowi Pytlakowskiemu, który zadbał o dźwięk, światło oraz efekty specjalne.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!

Joanna Malinowska i Beata Wesołowska