II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
„Każdy może być święty…”

W środę 31 października w godzinach od 17 do 19-tej pierwsze piętro naszej szkoły po raz drugi zamieniło się w NIEBO, w którym odbył się bal świętych.

Przybyli święci z różnych stron świata. W tym roku wyjątkowo liczne grono tworzyli polscy święci: błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, dwie św. Kingi (jedna w stroju księżnej, a druga w stroju siostry zakonnej); św. Jadwiga Andegaweńska i św. Jadwiga Śląska. Obecna była też tradycyjnie święta Rodzina: Józef i Maryja. Pojawił się w pięknym stroju ulubieniec dzieci: św. Mikołaj. Liczna była reprezentacja świętych niewiast: Weronika, Agnieszka, Łucja, Zuzanna, Natalia. Dotarły też dzieci z Fatimy: św. Łucja, św. Hiacynta i św. Franciszek. Nie zabrakło również jak na niebo przystało aniołów.
Zabawa przy bardzo dobrej muzyce była wspaniała. Bawili się wszyscy: dzieci, p. Dyrektor, nauczyciele i rodzice.
Wspólnym tańcom i śpiewom towarzyszyły liczne konkursy min. wyścig ślimaków.
Najważniejszym punktem była prezentacja wszystkich świętych . W tym roku nie było konkursu na najpiękniejszy strój. Wszyscy otrzymali pamiątki uczestnictwa w balu: pięknie ilustrowane książeczki z życiorysami wybranych świętych. Miłym akcentem był także słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.
Bal poprowadził profesjonalny wodzirej – katecheta naszej szkoły p. Łukasz Pytlakowski a nad całością czuwały p. Jola i p. Kasia.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie świętych.