Grand Prix w Szachach

W czwartek 24 czerwca br. tuż przed wakacjami odbyły się finałowe zawody szachowe z cyklu III Grand Prix Szkół Podstawowych. Tym razem zawody zorganizowane zostały przez: Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie, Stowarzyszenie ?Chełmonie? i Grodziski Klub Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. W szkole w Adamowiźnie, w której w październiku 2013 roku przeprowadzono pierwszy z cyklu sześciu turniejów szachowych, o tytuły w poszczególnych kategoriach wiekowych walczyło 58 uczestników, a wśród nich 14 dziewcząt, reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu grodziskiego. W zawodach finałowych nie zagrali reprezentanci gimnazjów, którzy rywalizowali tylko w czterech pierwszych turniejach.W turnieju finałowym najlepszy okazał się Kacper Jarzębowski, uczeń SP nr 2 z Grodziska Maz.

Drugie miejsce wywalczył Patryk Michałowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Grodziska Maz. Na trzecim miejscu zawody ukończył, Jakub Bukowski reprezentujący Szkołę Podstawową w Książenicach. Wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki z grodziskiej ?Dwójki?, walczące o medale w klasyfikacji dziewcząt do lat 13, Weronika Chmielak i Magda Pietraszek oraz siedmioletnia Magdalena Kicińska, która mimo gry tylko w dwóch turniejach, w klasyfikacji generalnej Juniorek do lat 9 uplasowała się na czwartym miejscu. Miejmy nadzieję, że w kolejnej IV edycji Grand Prix w Szachach, której start organizatorzy zaplanowali na październik 2014 r., utalentowana młoda szachistka Madzia wystąpi we wszystkich zawodach i będzie walczyć o najwyższe trofea.

Dyplomy, medale oraz puchary zwycięzcom ufundowali: Starostwo Powiatu Grodziskiego, OSiR Grodzisk Maz., SP Adamowizna oraz Grodziski Klub Szachowy im. Mieczysława Najdorfa.
Poniżej końcowe wyniki klasyfikacji generalnej, która uwzględniała w sumie start 116 szachistów reprezentujących 12 placówek oświatowych .

Końcowa klasyfikacja indywidualna

Kategoria Juniorów do lat 9

Mateusz Jaroszewski ? Społeczna SP nr 23 Grodzisk Maz.,

Kacper Borcuch ? SP nr 2 Grodzisk Maz.,

Piotr Jaroszewski ? Społeczna SP nr 23 Grodzisk Maz.,

Kategoria Juniorów do lat 11

1. Patryk Michałowski – SP nr 4 Grodzisk Maz.,

2. Hubert Gałajda ? SP nr 4 Grodzisk Maz.,

3. Patryk Kosowski ? SP nr 2 Grodzisk Maz.

Kategoria Juniorów do lat 13

Jakub Milczuk ? SP nr 2 Grodzisk Maz.

Michał Banaszak? SP nr 2 Grodzisk Maz.,

Jakub Wyleziński ? SP nr 2 Grodzisk Maz.

Kategoria Juniorek do lat 9

Nina Janoś ? SP Adamowizna

Milena Horzempa ? SP nr 2 Grodzisk Maz.,

Adrianna Ziętek ? SP nr 4 Grodzisk Maz.,

Kategoria Juniorek do lat 11

Weronika Mzyk – SP Adamowizna,

Zosia Kuźma ? SP Książenice,

Maria Dziedzic ? SP Książenice,

Kategoria Juniorek do lat 13

1.Magda Pietraszek ? SP nr 2 Grodzisk Maz.,

2. Weronika Chmielak – SP nr 2 Grodzisk Maz.,

3. Magda Lipińska ? SP nr 1 Grodzisk Maz.,

Końcowa klasyfikacja drużynowa:

SP nr 2 Grodzisk Maz. 140,0 pkt

SP nr 4 Grodzisk Maz. 124,0 pkt

SP Adamowizna. 110,5 pkt

SP Książenice 105,0 pkt

SP nr 1 Grodzisk Maz. 75,0 pkt

Społeczna SP nr 23 Grodzisk Maz. 72,0 pkt

Przedszkole nr 4 Grodzisk Maz. 12,0 pkt

Prywatna Szkoła Podstawowa Milanówek 3,5 pkt

Na uroczystym zakończeniu turnieju nagrody rzeczowe, dyplomy, puchary i medale zwycięzcom wręczali, Pani Lidia Abramczyk Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Powiatu Grodziskiego, Pan Piotr Ciesielczyk dyrektor SP w Adamowiźnie, Pan Jan Adamski eks-mistrz Polski w szachach, Pan Jerzy Komorowski sędzia główny oraz Grzegorz Skonieczny Prezes Grodziskiego Klubu Szachowego. Kolejna IV edycja Grand Prix w Szachach odbędzie się już po wakacjach i zostanie rozszerzona o klasyfikację Open, przeznaczoną dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Szczegółowe wyniki oraz fotoreportaż z turnieju finałowego na stronach internetowych: Szkoły Podstawowej nr 4, SP w Adamowiźnie, Szkoły Podstawowej w Książenicach oraz Miasta i Gminy Grodzisk Maz.

Grzegorz Skonieczny

Prezes GKSz im. M.Najdorfa

Miłośników gry

w szachy zapraszam

do biblioteki szkolnej

wtorki i piątki godz. 15:00 – 16:00

Teresa Zembrzycka