Finał projektu edukacyjnego UNICEF Polska ?MALI uczniowie idą do szkoły?

28 stycznia podsumowaliśmy akcję UNICEF Polska ?MALI uczniowie idą do szkoły?. Po raz kolejny społeczność naszej szkoły niezwykle aktywnie włączyła się w działania mające na celu pomoc biednym dzieciom, mieszkańcom dalekiej Afryki. Odwiedzili nas tego dnia wspaniali goście: dyrektor generalny UNICEF Polska, p. Marek Krupiński, współpracująca z UNICEFEM tłumaczka języka angielskiego, p. Renata Bem, wiceburmistrz Grodziska, p. Tomasz Krupski, przedstawiciele radia i gazety ?Bogoria?, a także rodzice i bliscy naszych uczniów. Akcja miała na celu zgromadzenie środków na finansowanie edukacji dzieci z Mali. Nasi uczniowie od listopada mieli możliwość zapoznawać się z realiami życia swoich afrykańskich rówieśników. Przede wszystkim jednak, aby im pomóc, przygotowali własnoręcznie wykonane, prześliczne książeczki, zawierające opowieści, baśnie, wiersze, historie śmieszne, straszne, smutne i wesołe… Książeczki napisane w języku polskim, a nawet angielskim. Prześlicznie ozdobione, zilustrowane i pokolorowane. Wszystkie te dzieła znalazły się na stoiskach naszego kiermaszu. Towarzyszyły im przyniesione przez uczniów ?książki niepotrzebne?. Goście, którzy przybyli na uroczystość finałową naszej akcji, mogli wybrać sobie książeczkę, równocześnie składając darowiznę na rzecz małych mieszkańców Mali. Aby uatrakcyjnić uroczystość, nasi uczniowie przygotowali inscenizację ?Pchły Szachrajki? J. Brzechwy, ?Jasia i Małgosi? w języku angielskim, a także przepiękne żywe obrazy przedstawiające scenki z najpiękniejszych baśni. Jedna z uczennic III klasy zaśpiewała piosenkę, którą skomponował i napisał specjalnie na tę okazję p. R. Dziekański. Występy naszych uczniów dostarczyły wszystkim wielu wspaniałych wzruszeń. Dzięki ofiarności naszych gości udało nam się zebrać aż 1606, 10 złotych. Pieniądze te przekazaliśmy na rzecz UNICEF Polska.

Dziękujemy naszym wspaniałym artystom i gościom za tak czynny udział w akcji ?MALI uczniowie idą do szkoły?. Miejmy nadzieję, że udało nam się uczynić niełatwe życie maluchów z Afryki odrobinę szczęśliwszym.

Anna Rybak