Eksponaty z przeszłości

Pierwszego dnia wiosny mieliśmy okazję obejrzeć niezwykłą wystawę pn. „W pokoju mojej babci, prababci”.

W holu, na parterze szkoły uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili różne przedmioty pochodzące z lat 70, 80 i 90 ubiegłego wieku, o których śmiało można powiedzieć „eksponaty”. Wystawa ta była doskonałym uzupełnieniem koncertu muzycznego „Z piosenką przez stulecie”.
Wśród starych mebli – największych okazów – wyeksponowano niepozorne i nieznane uczniom drobiazgi, takie jak naboje do syfonu czy kartki na żywność i na … buty, paliwo, a także banknoty i monety sprzed denominacji. Pojawiły się również dawne płyty winylowe, pocztówki grające, kasety. Ciekawie wyglądały przedmioty codziennego użytku: nakrycia stołowe, sztućce, odkurzacz, maszyna do szycia. A swoją drogą to ciekawe, czy obecnie najmłodsze pokolenie potrafiłoby, równie sprawnie jak komórką, posłużyć się telefonem z tarczą …
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje.
Danuta Grabowska