Dzień Ziemniaka

Ziemniaki są jednym z podstawowych produktów żywnościowych w Polsce i na świecie. W kuchni ziemniaki najczęściej występują pod postacią: frytek, chipsów, puree, klusek śląskich czy pyz. Ziemniaki możemy zjadać, ale… nie tylko…

26 października 2021 r. postanowiliśmy udekorować nasze ziemniaki i stworzyć niepowtarzalną wystawę. Rodzice bardzo zaangażowali się w przedsięwzięcie. Włożyli wiele trudu, aby wraz ze swoimi pociechami stworzyć oryginalne prace. Powstały ludziki z ziemniaków, wykałaczek, plasteliny, brokatów, wstążek i innych materiałów. Każdy ludzik był inny, niepowtarzalny. Kreatywność rodziców i dzieci przerosła nasze oczekiwania. Na wystawie znalazły się nawet Minionki, Syrenka Arielka, Św. Mikołaj, bałwany, Świnka Peppa, Dracula, panna młoda, dinozaury, samochody, czarownice, superbohaterowie i wiele innych postaci. Wystawa wzbudziła wielkie zainteresowanie oglądających. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w przedsięwzięciu. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałych Rodziców i dziękujemy, że możemy liczyć na ich nieocenioną pomoc. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Anna Włodarkiewicz