„Dzień Pszczoły”. Uwaga – rusza pszczeli konkurs!

Nasza szkoła od lat wspiera i realizuje projekty edukacji ekologicznej angażujące uczniów. Dnia 21 kwietnia uczniowie z wszystkich klas trzecich oraz klasy 2c wzięli udział w spotkaniu z p. Janem Walczakiem, który jest lokalnym pszczelarzem i pszczelim ekspertem.

W trakcie tego wydarzenia uczniowie poznali zachowania i zwyczaje pszczół. Wspólnie szukaliśmy królowej w roju oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat tych pożytecznych owadów. Przeprowadziliśmy też klasowe warsztaty gdzie tworzyliśmy świeczki z wosku, które uczniowie zabrali do domu.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja W Podróży realizująca miejski projekt edukacji ekologicznej.

Wkrótce w naszej placówce kolejne pszczele niespodzianki m.in. szkolna ścieżka edukacyjna  🙂

Aby utrwalić wiedzę i ciekawostki z pszczelego świata przygotowaliśmy dla Was konkurs z eko nagrodami.

Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie!

Daria Rafalska

Paweł Szustakiewicz – Fundacja W Podróży

Regulamin Konkursu Plastycznego „Dzień Pszczoły – Spotkanie z Pszczelarzem”

Realizacja działań edukacyjno-informacyjnych w ramach realizacji projektu pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, obszar programowy: Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków.