DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca obchodzimy Święto Królowej Wszystkich Nauk – MATEMATYKI !!! Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl!

Jest to największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce.

W tym roku obchody Dnia Matematyki odbywają się pod hasłem: „Ziemia się liczy” – czyli jak połączyć matematykę z geografią.

W naszej szkole zaplanowano różne akcje:

– klasa 6 A miała przygotowane przedstawienie pod hasłem „Matematyka rządzi”

– wszyscy uczniowie tego dnia mieli założyć bluzę, koszulkę lub spodnie z liczbą

– dla uczniów klas 3 przygotowane zostały upominki matematyczne ……

– na wszystkich szkolnych korytarzach zawieszono gazetki związane z matematyką 🙂 Dzięki temu szkoła wygląda przepięknie 🙂 🙂 🙂

Niestety w związku z decyzją premiera o zamknięciu szkół, dzień matematyki się nie odbył 🙁

Na czas tych dwóch tygodni przerwy,  mam dla Was kochani uczniowie jedno słówko:

MATEMATYKA TWOJĄ PRZYJACIÓŁKĄ