Dzień Jeża i „Jeżyków”

10 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. Święto to nie jest zbyt popularne, ale nasze 4-latki z grupy „Jeżyków” nie zapomniały o tym ważnych wydarzeniu. Już we wrześniu zaznaczyły kartkę w kalendarzu 10 listopada na czerwono. Co prawda o tej porze większość jeży już zapadła w sen zimowy i obudzi się dopiero ciepłą wiosną, ale dzieci z wielką ochotą poznały zwyczaje tych małych ssaków. Wielkim zdziwieniem było dla nich to, że przysmakiem jeży nie są jabłka, tylko owady, dżdżownice, ślimaki, a nawet jaszczurki, niewielkie gryzonie czy jaja ptaków. Uczniowie wysłuchali opowiadania „O jeżu, który chciał być kimś innym”, obejrzały film przyrodniczy, a także nauczyły się wiersza. Wykonały z plasteliny i szyszek własne jeżyki i przeprowadziły doświadczenie z szyszkami i zimną wodą. Tego dnia przedszkolaki świetnie się bawiły. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Anna Włodarkiewicz