Dzień Bezpiecznego Internetu

10 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu.
2 lutego rozpoczynamy w naszej szkolne przygotowanie do obchodów DBI.

Zgodnie z założeniami akcji chcemy inicjować i propagować działania na rzecz bezpiecznego dostępu naszych uczniów do zasobów internetowych.

W dziale Rodzice umieszczamy zasób Bezpieczny Internet, w którym znajdą się ciekawe artykuły, linki mające na celu zaznajomienie Rodziców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Zapraszamy uczniów klas  1-3 oraz 4-6 do udziału w obchodach DBI pod hasłem: ?Razem tworzymy lepszy Internet?.

Pamiętajmy:

Każdy Internauta ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Ogłaszamy konkurs dla chętnych uczniów na: plakat, krzyżówkę lub prezentację multimedialną.

Klasy 1-3 i 4:

Plakat „Bezpieczny internet” – pracę można wykonać dowolną techniką (również za pomocą komputera).
Plakat powinien przedstawiać zasadę bezpiecznego zachowania się w internecie i zawierać hasło reklamujące tę zasadę (wierszyk, wskazówkę).

Klasy 5-6:

Krzyżówka z hasłem – hasło krzyżówki powinno zawierać określenie związane z bezpieczeństwem w internecie, a słowa w krzyżówce – to pojęcia związane z używaniem komputera oraz internetu.
Praca może być wykonana za pomocą komputera.

Prezentacja multimedialna – pokazująca sposoby, jak wpłynąć na to, aby Internet był miejscem bezpiecznym.

Prace oddajemy do 9 lutego (poniedziałek) 2015 r.

Uczniowie klas 1-3 przekazują podpisane prace do swoich wychowawców.

Klasy 4 – 6 oddają prace nauczycielom zajęć komputerowych.

W każdej kategorii komisja konkursowa wyłoni zwycięzców, dla których przewidziane są upominki.