„Dwójka” w kropki

15 września obchodzi się International Dot Day – Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i zabawy. Uczniowie wraz z nauczycielami na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, uwierzyć, że każdy posiada jakiś talent oraz poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książeczki o Vashti. Książeczka ,,The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Powstają więc kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki czy labirynty.

Nasza „Dwójka” również włączyła się do zabawy 🙂

  • Na lekcji języka polskiego uczniowie ​klasy 7c, pod czujnym okiem pani Marty Marek szukali kropek w interpunkcji oraz związkach frazeologicznych.
  • Na matematyce w klasach pani Górskiej klasa 4a kodowała prace w alfabecie Braille`a, klasa 6e wyznaczała gwiazdozbiory- ćwicząc kolejność wykonywania działań, a klasa 7c łączyła kropki po poprawnym rozwiązaniu zadania matematycznego. Na lekcjach u pani Żureckiej również nie było nudy. Klasa 5c wykonując obliczenia kolorowała kropki, z których powstawały piękne gwiezdne konstelacje. Nawet na lekcjach u pani  Jabłońskiej klasa 8e oraz 8h bawiły się kropkami – rozwiązując zadania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych. Takie lekcje wszyscy lubią 🙂
  • w klasie 3c i 3f uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz grali w gry kropeczkowe 🙂
  • Grupa Misiów i Pszczółek – czyli nasi najmłodsi uczniowie, na logopedii z panią Elą Szaniawską również bawili się wyśmienicie m.in. układali wg wzoru kropki na skrzydełkach motyla, aby po chwili ułożyć usta w dziubek i zdmuchnąć je wszystkie 🙂 Ponadto grupa Pszczółek wykonała przepiękne prace plastyczne w  kropeczki 🙂
  • Grupa Jeżyków wraz ze swoim wychowawcą również wzięła udział w zabawie. Dzieci nie tylko przyszły ubrane w kropeczki, ale również okleiły się kropkowymi naklejkami, ćwiczyły sprawność swoich paluszków podczas formowania plastelinowych kuleczek i wyklejania kółkowych obrazków. Wspólnie tworzyły stonogę z wyciętych kółek i tańczyły w kole taniec stonogi.
  • Grupa Krasnoludków też bawiła się znakomicie. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością i twórczością podczas wspólnej zabawy. Świętowanie zaczęliśmy od szukania kropek w naszej sali, następnie dzieci tańczyły tak aby na żadną kropkę nie nadepnąć. Kolejną czynnością było wykonanie jesiennego drzewa używając do tego farby i stawiając paluszkami kolorowe kropeczki w miejscu listków. Wszystkie te aktywności bardzo się dzieciom podobały, wykonywały je z uśmiechem na twarzy. Na koniec każde z dzieci otrzymało odznakę w podziękowaniu za ich zaangażowanie i pracę jaką włożyły w wykonanie podczas każdej z tych czynności.

 

Bawiliśmy się od małego 3 latka do dużego 8-klasisty 🙂

Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii

język polski i kropki
Kropkowe Krasnoludki