„Dwójka” przeciera scrabblowe szlaki

Scrabbliści z Dwójki ?przecierają nowe szlaki?, – relacja z udziału w VII Ogólnopolskim Turnieju Scrabble dla szkół w Warszawie. W tym roku po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni i wzięliśmy udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Scrabble o Puchar Dyrektora Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.

Szkołę Podstawową nr 2 i Szkolny Klub Scrabble w tym Turnieju reprezentowali:

Zuzanna Rytel-Kuc (kl.6a), Marta Zwolińska (kl. 6b), Wiktoria Jędrzejewska (kl. 4e), Zuzanna Zajączkowska (kl. 5c), Maciej Zwoliński (kl. 4a), Mikołaj Bujak (kl. 6c) oraz Mateusz Michalak ? absolwent Szkoły Podst. nr 2, obecnie uczeń Gimnazjum nr 2.

Cała impreza rozpoczęła się 22 kwietnia o godzinie 10.00. Uczestnicy Turnieju zmierzyli się ze sobą w pięciu rundach rozgrywanych w systemie szwajcarskim. Rozgrywki odbywały się w parach mieszanych wiekowo (gracz z podstawówki mógł trafić na przeciwnika w swoim wieku lub z LO czy gimnazjum). Ranking i przyznawanie nagród odbyło się jednak

w poszczególnych grupach wiekowych (oddzielnie dla podstawówek i oddzielnie dla liceum i gimnazjum)

Przedstawiciele naszej szkoły często trafiali podczas gry na starszych i bardziej doświadczonych graczy i chociaż odczuwali tremę i niepokój, pokazali, że są już całkiem dobrymi graczami i niełatwymi do pokonania przeciwnikami.

Miejsce na podium i okazałe puchary w grupie wiekowej szkół podstawowych wywalczyły dwie nasze reprezentantki:

I miejsce – Marta Zwolińska z klasy 6b i

III miejsce – Zuzanna Rytel-Kuc z klasy 6a

Oto pełen ranking zwycięzców:

1.Marta Zwolińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim
2.Wojciech Kulawiak ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Warszawie
3.Zuzanna Rytel-Kuc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim
Gimnazja:
1.Dominik Ulejczyk z Gimnazjum nr 1 w Będzinie
2.Joanna Kulawiak z Gimnazjum nr 38 w Warszawie
3.Bartosz Marciniewicz z Gimnazjum Niepublicznego nr 12 w Warszawie
Szkoły ponadgimnazjalne:
1.Juliusz Czupryniak z XIV LO im. S. Staszica w Warszawie
2.Rafał Błaszkiewicz z XIV LO im. S. Staszica w Warszawie
3.Szymon Rudawski II LO im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku

Organizatorzy Turnieju: dyrekcja, pracownicy i uczniowie Gimnazjum Niepublicznego nr 12 pod przewodnictwem wytrawnego scrabblisty Piotra Pietuchowskiego zadbali o wspaniałą organizację imprezy. Dla żadnego uczestnika nie zabrakło nagród, słodkich przekąsek i ciepłego obiadu. Każdy gracz otrzymał nagrodę w postaci puzzli, bonu do empiku lub innej pamiątki, którą mógł sam wybrać.
Do Grodziska wróciliśmy tego dnia późno, trochę zmęczeni ale w dobrych nastrojach, pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Mam nadzieję, że uda nam się pojechać na kolejny, ósmy turniej organizowany przez tą szkołę w przyszłym roku.

Teraz czeka na nas nowe wyzwanie ? Ogólnopolski Turniej Scrabble w Kutnie, który odbędzie się już niebawem (26 maja) Trzymajcie kciuki za nasze dwie reprezentacje!

Całej mojej siódemce graczy gratuluję sportowej postawy podczas Turnieju w Warszawie. Marcie i Zuzi serdecznie gratuluję miejsca na podium!

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęćz turnieju

Relację zdała:

Beata Jacyniuk

logopeda i opiekun

Szkolnego Klubu Scrabble