Dwójka po raz kolejny pobija rekord z WOŚP.

Program Edukacyjny ?Ratujemy i Uczymy Ratować? dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

16 października, czyli w ?Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca?- pokazujemy całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie, czyli uciśnięć i wdechów na fantomach.

W poniedziałkowe południe 133 uczniów naszej szkoły oraz 12 nauczycieli wraz z zaproszonym na tę akcję panem Andrzejem Stanisiem, wspierającym nas w fantomy do RKO,  przyłączyło się do bicia rekordu.

?W 2013 roku w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.  W 2014 było z nami 67 396 osóbW 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! W 2016 roku udział w próbie zadeklarowało ponad 85 000 osób.  W 2016 pobiliśmy Rekord Polski – w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. W całym wydarzeniu wzięło udział 66745.?  https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord