Drugie Urodziny Szachowej Dwójki

Na początku kwietnia minęły dwa lata istnienia Szachowej Dwójki ? urodziny świętowaliśmy organizując zawody w weekend 14-15 kwietnia. Frekwencja pozytywnie nas zaskoczyła: w czterech grupach rywalizowało w sumie aż 150 zawodników i zawodniczek. Tym samym był to jeden z większych turniejów szachowych na Mazowszu. Ponad połowę uczestników stanowiły dzieci do 9 lat. Najmłodszy szachista nie skończył jeszcze 5 lat.
W niedzielę o 11:50 odbyła się krótka część oficjalna z udziałem Starosty Powiatu Grodziskiego Marka Wieżbickiego oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Danuty Pokropek. Głównym punktem programu był wielki tort urodzinowy z logo Klubu i dwiema świeczkami.
Dziękujemy sędziom Danielowi Kolińskiemu z Puszczy Mariańskiej oraz Kacprowi Jarzębowskiemu i Gerardowi Kisielowi z Grodziska Mazowieckiego ? dzięki nim zawody przebiegały w duchu fair play, sprawnie i bez opóźnień. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 za użyczenie pomieszczeń oraz klubowi UKS Hetman Puszcza Mariańska za użyczenie sprzętu szachowego. Dziękujemy Gminie Grodzisk Mazowiecki oraz Powiatowi Grodziskiemu za wsparcie finansowe zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę firmy Danfoss Saginomiya ? przekazana darowizna pozwoliła zakupić nagrody rzeczowe dla wszystkich dzieci do 9 lat.
Wyniki grupy A (turniej FIDE, 39 zawodników)
I. Łukasz Wieczorek (UKS Szachowa Dwójka) 6,5 pkt. (z 7)
II. Filip Klim (KSz Polonia Warszawa) 5,5 pkt.
III. Marek Borowski (Grądy) 5,5 pkt.

Wyniki grupy B (głównie IV kategorie, 40 zawodników)
I. Maciej Bodych (Ząbki) 7 pkt. z 7
II. Piotr Kowalik (KSz Polonia Warszawa) 6 pkt.
III. Błażej Machelski (UKS Hetman Puszcza Mariańska) 5 pkt.

Wyniki grupy C (do IV kategorii, 28 zawodników)
I. Dariusz Kowalski (Zaborówek) 5,5 pkt. z 6
II. Grzegorz Wieczorek (UKS Szachowa Dwójka) 5,5 pkt.
III. Tomasz Karpiński (UKS Szachowa Dwójka) 5 pkt.

Wyniki grupy D (dzieci do 9 lat, 54 zawodników)
I. Wiktor Twardowski (UKS Szachowa Dwójka) 5,5 pkt. z 6
II. Szymon Kwiatkowski (KSSSN Ursynów Warszawa) 5,5 pkt.
III. Karol Twardowski (UKS Szachowa Dwójka) 5 pkt.

Po raz pierwszy w historii Klubu turniej główny był oceniany w rankingu międzynarodowym FIDE. 38 zawodników wypełniło normy na okręgowe kategorie szachowe: 3 drugie kategorie, 4 trzecie, 14 czwartych i 17 piątych.
Szczegółowe wyniki: http://szachygrodzisk.pl

Jacek Kiciński, UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.

 

Drugie Urodziny Szachowej Dwójki