Droga Uczennico i drogi Uczniu

Wiemy, że ten czas jest dla Ciebie trudny. Nie jesteś sama, sam. Myślimy i pamiętamy o Tobie. Chętnie będziemy służyć Ci pomocą.

Masz teraz niestety ograniczone spotkania z rówieśnikami, rodziną, ograniczone możliwości przebywania na dworze, podejmowania zwykłych aktywności poza domem. Czujesz niepewność, kiedy ta sytuacja się skończy i jakie jeszcze ograniczenia będą naszym udziałem.

Wiele napływających informacji, które Cię niepokoją a czasem napełniają lękiem. Postaraj się przetrzymać ten trudny czas, masz obok siebie swoich bliskich, ale masz też nas – nauczycieli, do których możesz zwrócić s o pomoc.

To dla nas wszystkich nowa sytuacja. Dla nas dorosłych też.

Jest już coraz lepiej opanowywana, ustalone są reguły jak się zachowywać, aby nie powodować zagrożenia zachorowaniem, jak można się uczyć, aby ten czas nie był przeznaczony wyłącznie na odpoczynek (chociaż on też jest ważny).

Jak wiesz, wszyscy musimy stosować się do ważnych zasad ograniczenia ryzyka choroby. To bardzo ważne. Nie lekceważ tego.

Wiemy, że trudno jest Ci usiedzieć w domu. Jeżeli wychodzisz, to na krótko i w pojedynkę. Nie umawiaj się na spotkania z koleżankami i kolegami. To nie czas na wspólne zabawy. Nie chodź na place zabaw, siłownie. Są zamknięte. Nie lekceważ tego.

Takie teraz są zasady. Zostały ustalone dla Twojego bezpieczeństwa.

Masz czas na wiele innych rzeczy. Możesz oglądać filmy, grać w gry na komputerze lub playstation, planszówki, porozmawiać lub pobawić się spokojnie, ale nie kłócąc się z rodzeństwem, poczytać książkę, obejrzeć zdjęcia rodzinne w albumach i na komputerze, nakręcić telefonem filmik o życiu własnej rodziny (swojego kota, psa, chomika, szczurka), przemeblować swój pokój, zadzwonić do dziadków, cioci, krewnych, przyjaciół,…

A i oczywiście, uczyć się we własnym tempie.

Korzystaj z informacji, które otrzymujesz od swoich nauczycieli. To okres przejściowy, że nie chodzisz do szkoły. Bądź w kontakcie z nauczycielami przez internet,. Możesz korzystać z ich wsparcia, poprosić o wskazówki do pracy. To ty decydujesz, czy ten czas będzie stracony, czy przeznaczony na naukę i rozwój.

Kiedy minie nadzwyczajna sytuacja, będziesz cieszyć się ze zwykłych dotychczas rzeczy: spotkania z koleżanką lub kolegą, wyjścia na spacer, do parku, na basen, pogrania w piłkę. Nawet z pójścia do szkoły. Gdzie będziemy na Ciebie z radością czekać.

Pozdrawiamy Ciebie, Twoich Rodziców, Rodzeństwo i Dziadków.

Twoi Nauczyciele