Centrum Nauki Kopernik – miejsce, które każdy powinien odwiedzić…

W czwartek 18 listopada 2021 r. klasy 7h i 7i wraz z opiekunami odwiedziły jedną z największych atrakcji stolicy, czyli Centrum Nauki Kopernik. Na miejscu czekał na nas ciepły posiłek i moc atrakcji. Mieliśmy okazję m.in. wsiąść na bicykl, którego przednie koło ma 130 centymetrów średnicy, poczuć się niczym kurier dostarczający paczki, a nawet podładować telefony siłą naszych nóg. Wielką ciekawość wzbudziła w nas wystawa „Przyszłość jest dziś – Cyfrowy mózg” na której np. dowiedzieliśmy się czy jesteśmy emocjonalni czy raczej do wszystkiego podchodzimy „na chłodno”, czy jesteśmy dobrymi kłamcami , jak wygląda liść z którego stopniowo usuwa się komórki i o co chodzi ze sztuczną inteligencją. Oprócz tego „spotkaliśmy” robotyczne niemowlę, które oddychało i wyglądało zupełnie, jak człowiek; hologramową kobietę, która ma być receptą na samotność, a nawet maszynę, która ma wspierać pacjentów w szpitalach, kiedy ich bliscy nie mogą im towarzyszyć. Wśród wielbicieli motoryzacji zachwyt wzbudził Mercedes-Benz F 015 – samochód autonomiczny, który na zewnątrz wygląda, jak auto rodem z filmów science-fiction, a w środku niczym luksusowy salon w rezydencji.

Nie wszystko nam się jednak do końca podobało… lustro oceniające naszą atrakcyjność, w dobie kryzysu poczucia własnej wartości to chyba nie jest dobry pomysł, tym bardziej, że te zwierciadło nie było tak miłe, jak to, które znamy z bajek…

Mimo to jesteśmy zachwyceni tym, co mogliśmy zobaczyć i czego doświadczyć w czasie naszego pobytu w CNK. Szczerze polecamy to miejsce, nawet jeśli już tam byliście, nie zapominajcie, że wystawy co jakiś czas się zmieniają i ciągle czymś zaskakują!

Klasa 7h