Konkurs – Matematyka na święta

Kochani uczniowie klas 4-7 wypatrzmy

 matematykę podczas świąt !!!

 

Przed nami grudzień – miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam Was do drugiej edycji matematycznego kalendarza adwentowego 🙂

Każdego dnia będę zamieszczać jedno zadanie. Znajdziecie je na tablicy ogłoszeń na pierwszym piętrze pod salą 104 oraz na stronie internetowej naszej szkoły w kafelku PROJEKTY/ Matematyka na święta (codziennie pojawi się nowa bombka z zadaniem, aby przejść do jego treści, wystarczy kliknąć w numerek na bombce). Zadania z soboty i niedzieli oraz z  22 , 23, 24 grudnia  opublikowane będą WYŁĄCZNIE na stronie szkoły.

Każde zadanie rozwiązujecie na osobnej kartce. Pamiętajcie, by znalazły się na niej: imię i nazwisko, klasa, numer zadania oraz rozwiązanie. (Wszystkie niepodpisane, nieestetyczne, naderwane,  kartki z odpowiedziami zostaną unieważnione.)

Oczywiście mile widziane będą też elementy świąteczno-matematyczne. Swoje odpowiedzi wrzucacie do pudełka znajdującego na stoliku koło biblioteki szkolnej lub, w przypadku zadań weekendowych, przesyłacie na adres mailowy.

 Niech magia Świąt Bożego Narodzenia trwa!

Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy !!!

 PS:  Dla każdego uczestnika, który prześle powyżej 5 rozwiązań  przewidziana mała  nagroda!   Nagrody specjalne również są przewidziane 🙂

                                          Alicja Górska

 

 

 

 

 

Ja i MIŚ, czyli jak klasa 4A świętowała Dzień Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przy zasypianiu przytulanka – Pluszowy Miś.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy 4A z wychowawczyniami p. Alicją Górską oraz p. Kingą Lityńską zebrali się w sali 224 i świętowali na całego 🙂

Zabawa trwała od godziny 18:00 do 21:00. Dla uczniów to dość nietypowe godziny odwiedzin murów szkoły 🙂 Jednak 23 osoby stawiły się punktualnie o 18:00. Każda z nich miała przy sobie: misia, cyrkiel, latarkę i kredki.

Pani Górska przywitała wszystkich i się zaczęło….

Kreślenie kółek było dla nas nie lada wyzwaniem. Okręgi, które kreśliliśmy były duże, małe, średnie. Nachodziły na siebie, tworząc różnorakie wzory. To były nasze pierwsze zajęcia z cyrklem i każdy starał się jak najlepiej narysować swoje okręgi. A potem pani powiedziała: „kolorujemy”. I naprawdę wyszły nam niesamowite wzory. Nasze prace będą ozdabiać tablicę w sali 224. Następnie przyszła pora na mały poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców. Były galaretki, pączki, babeczki, ciasteczka – to co Tabliczkowe Asy z 4A lubią najbardziej 🙂

Później graliśmy w koło fortuny z misiem oraz rywalizowaliśmy: chłopcy na dziewczyny w znajomości sławnych misiów.  Pani Górska przygotowała dla nas wierszyk o misiu, przy którym, wraz ze swoim misiem, musieliśmy wykonywać odpowiednie czynności. Było dużo śmiechu i zabawy.  Kolejnym punktem naszych zajęć był opis misia. Każdy z nas, wykorzystując wskazówki od p. Katarzyny Sadowskiej miał za zadanie opisać swojego misia. Wszyscy ostro wzięli się do pracy. Po skończonym zadaniu p. Górska zaprosiła nas do poszukiwań zagubionego dzwonka.

Podzieleni na grupy, trzymając mapę w rękach, szukaliśmy na II piętrze kodu do sejfu. Aby go odnaleźć, musieliśmy rozwiązać różne zagadki. Udało się drużynie Bałwanków 🙂

Ostatnim punktem naszych zajęć była sztafeta matematyczna. W całkowitych ciemnościach, z latarką w ręce biegaliśmy po szkole w poszukiwaniu kopert z numerem swojej drużyny. Następnie wracaliśmy do sali i wspólnie z drużyną rozwiązywaliśmy zadania dotyczące tabliczki mnożenia (jak na Tabliczkowych Asów przystało).

Po skończonych zajęciach p. Alicja Górska i p. Kinga Lityńska rozdały wszystkim nagrody: dyplomy, ołówki z tabliczką mnożenia oraz słodkie misie lubisie 🙂

Dzień Misia uważamy za udany !!!

Misie i 4a

,,Polarna przygoda” w przedszkolu

W piątek 25 listopada 2022 nasze Przedszkole odwiedził teatrzyk Katarynka ze spektaklem ,,Polarna przygoda”. Dzieciaki świetnie się bawiły podczas komediowej bajki o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Dzieci dowiedziały się, że lód bywa zdradliwy oraz ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą.

Marta Jechna

Teatrzyk w przedszkolu

 

Pif, paf… „NABÓJ JUNIOR” jest nasz!

Konkurs matematyczno – fizyczny NABÓJ JUNIOR to zawody przeznaczone dla drużyn czteroosobowych. Międzynarodowe zawody rozgrywane są w Belgii, Chorwacji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Polsce oraz na Słowacji. Zadania, z którymi mierzą się uczniowie w tym konkursie wymagają innowacyjnego i logicznego myślenia.

25 listopada po raz pierwszy i nasi uczniowie wzięli udział w tych zawodach. Czytaj więcej

UWALNIAMY KSIĄŻKI! 

Koła Polonistyczne klas 5a i 5c od października 2022 r. przeprowadzają w naszej szkole akcję pn. „Uwolnij książkę!” w ramach Szkolnego Bookcrossingu. 

Dzieci w ten sposób chcą zachęcić swoje koleżanki i swoich kolegów do sięgnięcia po książki, które są tuż obok, ułożone na parapecie okiennym i aż się proszą, żeby je przeczytać, czyli wziąć do rąk na trochę lub na zawsze. 

Proces uwalniania książek okazał się bardzo żmudny, ale dostarczał uczestnikom akcji wiele radości. Przebiegał on w następujących etapach: 

 1. Przygotowanie akcji promocyjnej zachęcającej do ogólnoszkolnej zbiórki, w tym wykonanie plakatów, oznaczenie punktów zbiórki książek (w dwóch szatniach uczniowskich). 
 1. Gromadzenie i przygotowanie książek do przekazania innym: 

–  sporządzenie katalogu (spisanie danych o książce),  

– specjalne oznaczenia w formie małych przyklejonych karteczek z informacją, że to nie są książki zgubione przez kogoś, lecz bezpłatne, które można zabrać na trochę lub na zawsze, 

– klasyfikowanie książek – podzielenie księgozbioru na książki dla dzieci z przedszkola, uczniów klas I-III i klas IV-VIII. 

 1. Wytypowanie i oznaczenie miejsc uwalniania książek.
 2. Uwolnienie książek najpierw dla uczniów klas III, a potem tydzień później – dla uczniów klas IV-VIII.

Do 15 listopada Koła Polonistyczne otrzymały 566 książek, a większość z nich była w doskonałym stanie. Niektóre wyglądały tak, jakby przed chwilą ktoś je przyniósł z księgarni! A ile bestsellerów…, lektur…   

W toku prac okazało się, że w uzyskanym księgozbiorze znalazły się również książki dla przedszkolaków. W związku z tym 10 listopada 54 książeczki członkowie koła przekazali dzieciom z przyszkolnego przedszkola. 

Pierwsze oficjalne uwolnienie książek miało miejsce 16 listopada na terenie tzw. nowego skrzydła budynku naszej szkoły na korytarzu III piętra. Do 21 listopada ku radości organizatorów akcji z parapetów okiennych zniknęło ok. 2/3 wszystkich książek przeznaczonych dla młodszej grupy wiekowej. 

Kolejne uwolnienie książek – tym razem w głównym budynku szkoły – odbyło się 23 listopada na korytarzach I piętra. 

Ośmieleni rozmiarem akcji członkowie koła postanowili przedłużyć termin zbierania książek do końca grudnia 2022 r. Liczą na to, że przy przedświątecznych pracach porządkowych w domach znajdą się jeszcze jakieś książki do uwolnienia… dla nowych czytelników. W ten sposób być może uzyskają dodatkowe woluminy do uzupełniania miejsc po książkach, które zniknęły z parapetów okiennych na zawsze. 

Koła Polonistyczne klas 5a i 5c serdecznie dziękują Wszystkim Ofiarodawcom za przekazanie książek dla dzieci i młodzieży.  

                                                                                                                          Danuta Grabowska 

Informujemy, że pracownicy szkoły w ramach Szkolnego Bookcrossingu mają również swój kącik uwalniania książek (w pokojach nauczycielskich).  

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z akcji! 

Dzień Kredki u Krasnoludków

„Leżą w pudełeczku piękne, kolorowe,

albo są drewniane, albo są woskowe.
Narysujesz nimi słoneczko i chmurkę,
oraz dla mamusi przepiękną laurkę.”
22 listopada grupa Krasnoludków obchodziła Dzień Kredki. Każde dziecko było ubrane w swój jeden ulubiony kolor. Zostały zapoznane z różnymi rodzajami kredek. Wspólnie pobawiliśmy się w zabawę „Skojarzenia danego koloru”. Dzieci stworzyły dla siebie korony w takim kolorze w jakim były ubrane. Na koniec otrzymały odznaki w postaci naklejek za udział w Dniu Kredki.
Natalia Bałut
Magdalena Gołębiewska

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 • Uczniowie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 2 w Grodzisku Mazowieckim wzięli udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada, to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci ich prawa.

 

Prawa dziecka to podstawowe standardy, które zapewniają dzieciom bezpieczny i zdrowy rozwój. Wszystkie dzieci na świecie mają takie same prawa. Są one zapisane w Konwencji o prawach dziecka i dotyczą każdego dziecka, czyli osoby poniżej 18. roku życia.

W naszej szkole podjęliśmy wiele inicjatyw upamiętniających to ważkie wydarzenie: Czytaj więcej

Dzień dobroci w „Dwójce”

21 listopada obchodziliśmy w szkole „Dzień Dobroci”. Idea święta ma na celu przypomnienie, że warto być dla innych uprzejmym, dobrym, pomocnym. Pojęcia te nie są obce naszym Uczniom, którzy chętnie angażują się w akcje charytatywne. Każdego dnia udowadniają, iż są pomocni i życzliwi wobec siebie, a także wobec dorosłych. Przecież uśmiech nic nie kosztuje. Z okazji Dnia Dobroci uczniowie przygotowali dla siebie nawzajem serduszka z dobrym słowem.  Organizacją przedsięwzięcia zajęli się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami.

 

Jestem elektryczny

Nasza gmina ciągle się rozwija.  Niedawno dwa autobusy elektryczne przyjechały do Grodziska Mazowieckiego. Uruchomienie komunikacji miejskiej na nowej bezpłatnej linii 0 jest planowane od 23 listopada.

W dniu dzisiejszym klasa 3e, miała okazję jako pierwsza przetestować miejski autobus elektryczny. Nasi uczniowie mogli również pochwalić się wiedzą z zakresu ekologii przed Panem Burmistrzem, radiem i telewizją.

Autobusy elektryczne dofinansowane są ze środków unijnych w ramach projektu „Zielone płuca Mazowsza- rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 i budżetu państwa.

Jestem elektryczny

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 0-3 na Kartę Świąteczną z Choinką

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zapraszam klasy 0 – 3 do konkursu plastycznego na Kartę Świąteczną, której bohaterem będzie CHOINKA.

Celem konkursu jest:

* uwrażliwienie na tematykę świąteczną;

* wymiana pomysłów;

* integracja dzieci wokół określonego tematu i wspólna prezentacja prac.

Regulamin:

* Każdy uczestnik przygotowuje kartę z CHOINKĄ.

* Wielkość A-4 (blok techniczny) lub A-5 (jak zeszyt).

* Technika pracy dowolna (rysunek, malarstwo, wydzieranka, wycinanka, bardzo mile widziane techniki łączone i swoje własne).

* Na odwrocie pracy podajemy: imię i nazwisko autora, klasa.

* Termin realizacji: 21.11- 5.12.2022r. Prace po terminie nie będą przyjęte!

* Oceniamy pomysł i wykonanie 🙂

Prace proszę oddawać do swoich Wychowawców albo przynosić do Wychowawcy kl.1c P. Małgosi Stankiewicz.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie na parterze przy wejściu oraz na tablicach na korytarzach szkolnych.

Małgorzata Stankiewicz.

Joanna Mikołajczyk.

Zawody powiatowe w piłce koszykowej

W dniach 15 – 18 listopada 2022 roku na hali sportowej przy ul. Westfala 3 odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych.

W kategorii: dzieci

Dziewczęta:  W gronie 8 szkół, nasze dziewczyny okazały się zdecydowanie najlepsze. We wszystkich meczach zdobyły 280 punktów, tracąc zaledwie…6 💪 W nagrodę będą reprezentować powiat grodziski w zawodach międzypowiatowych.

Chłopcy: Drugi złoty medal dla naszej szkoły! Chłopcy zwyciężyli wszystkie mecze w fazie grupowej, a następnie powtórzyli ten wyczyn w fazie finałowej. Podobnie jak koleżanki z tej samej kategorii wiekowej, chłopcy reprezentować będą powiat grodziski w zawodach międzypowiatowych .

W kategorii: młodzież

Dziewczęta: Nasze  zawodniczki również nie zawiodły 💪 Wygrały dużą przewagą punktów i stanęły na najwyższym miejscu podium. Tym samym uzyskały awans do zawodów międzypowiatowych.

Chłopcy: W znakomitym stylu wygrali również nasi chłopcy. Pokonując 10 drużyn stanęli na I miejscu podium i zapewnili sobie awans do zawodów międzypowiatowych.

WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH DRUŻYN I ICH TRENERÓW!!!

„DWÓJKA” WYMIATA 💪💪💪

Nasi zwycięzcy

 

 

PEN PAL PROJECT w klasie 6E

Klasa 6e bierze udział w projekcie językowym PEN PAL PROJECT, który zakłada wymianę listów napisanych w języku angielskim oraz organizację e-spotkań. Udało się nam nawiązać kontakt ze szkołą we Włoszech i teraz czeka nas 7 ekscytujących miesięcy, podczas których poznamy nowych przyjaciół, będziemy ćwiczyć język angielski oraz poznawać inny kraj. Czytaj więcej

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych, recytatorskich, muzycznych  i wokalnych. I właśnie w takim konkursie –  Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Żabia Wola dwójka naszych uczniów : KALINA KUBACKA  z klasy 4A oraz PRZEMYSŁAW ROBASZYŃSKI- JANIEC  z klasy 1A została laureatami. Kalina zajęła I miejsce a Przemek III miejsce.

GRATULUJEMY 👍👍👍

Takie talenty tylko w naszej Dwójce 🙂

Zdjęcia udostępnione przez Dom Kultury w Żabiej Woli

Kapsuła czasu 4A

W październiku na lekcjach z wychowawcą klasa 4A wykonywała kapsułę czasu. Postawiliśmy pytania dotyczące naszej przyszłości. Czym będziemy się najchętniej zajmować? Jak będziemy spędzać swój wolny czas? Czy nasze najlepsze koleżanki i nasi najlepsi koledzy będą wciąż tak ważnymi osobami? Do kapsuły włożyliśmy: nasze kwestionariusze osobowe (z portretami, informacjami o zainteresowaniach…), elementy rysopisu (wzrost, rozmiar stopy, dłoni). Znalazły się tam jeszcze emotki, które tworzyliśmy na godzinie wychowawczej, w ramach rozmów o emocjach. Każdy z uczniów włożył również jedną rzecz, która jest z nim związana. Czytaj więcej

Dzień Jeża w Jeżykach

„Światowy Dzień Jeża” w grupie „Jeżyków” 

Jak co roku, 10 listopada grupa 5-letnich „Jeżyków” świętowała Dzień Jeża. Z tej okazji przedszkolaki przypomniały sobie zwyczaje małych ssaków. Przeglądały czasopisma, książki, a także bawiły się przy muzyce. Obejrzały film edukacyjny, który był źródłem wielu ciekawostek. Czytaj więcej

Niepodległa 2022

Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Nasza Niepodległa”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie; odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów; promowanie talentu dzieci i młodzieży oraz pobudzanie aktywności twórczej. Czytaj więcej

Dyktando na Święto Niepodległości 2022

W dniach 11-13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Dyktando co roku gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Czytaj więcej

Warsztaty mydlarskie u Krasnoludków

W czwartek 3 listopada w grupie „Krasnoludków” odbyły się warsztaty mydlarskie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa mydło, jakie funkcje spełnia w codziennym życiu a także jakie mamy rodzaje mydła. Takie warsztaty to super zabawa która równocześnie zabiera dzieci w świat walki z bakteriami i doskonale obrazuje jak ważna jest higiena w codziennym życiu. Poza wiedzą teoretyczną dzieci miały okazję zobaczyć jak w praktyce powstają mydła a także świece. Czytaj więcej

Dzień otwarty

Zapraszamy na dzień otwarty

IMIĘ I NAZWISKO

 

ŚRODA

09.11.2022

CZWARTEK

10.11.2022

SALA
Anna Adydan 17.00-18.30 207
Edyta Barczyńska/Paulina Misztal 16.00-19.00 12
Małgorzata Bereda/Patrycja Partyka- Tkacz 17.00 – 18.30 131
Iwona Bielska 17.00– 18.30 pokój nauczycielski
Iwona Chęcmanowska/Marta Perzyńska 17.00-18.30 224
Beata Ciesielczyk 17.00 – 18.30 202
Krystian Czajkowski 18.00-19.30 Pokój n-li w-f
Małgorzata Deć- Kucharczyk/Elżbieta Kania 17.00-18.30 103
Edyta Dobrowolska 17.00-18.30 Pokój n-li w-f
Kamila Dominiak/Hanna Nowak 17.00 – 18.30 225
Justyna Donica 17.00-18.30 132
Robert Dziekański 17.00 – 18.30

 

108
Teresa Falkowska 17.00 – 18.30 3
Anna Fiutkowska 17.00 – 18.30 21
Bartłomiej Gołębiewski 17.00-18.30 Pokój n-li wf
Nina Górecka 17.00 – 18.30 31
Alicja Górska/Kinga Lityńska 17.00-18.30 224
Danuta Grabowska 17.00 -18.30 127
Joanna Jabłońska 17:00-18.30 131
Beata Jacyniuk 17.00-18.30 Pokój logopedy/ nowe skrzydło
Katarzyna Jezierska 17.00-1830 Pokój n-li wf
Elżbieta Karolak 17.00 – 18.30 Gab.pedagoga
Beata Kierzkowska/Katarzyna Gronek 17.00 -18.30 129
Sławomir Kołaczek 17.30-18.30 Pokój n-li wf
Grażyna Kierszniewska 17.00-18.30 31
Sławomir Księżycki 17.00-18.30 132
Adrian Kowalczyk 17.00-18.30 Pokój nauczycielski
Anna Kozieł 17.00-18.30 Biblioteka
Agnieszka Kucińska 17.00-18.30 203
Anna Kubańska 16.00 -18.30 21
Małgorzata Maciak 17.00 -18.30 117
Joanna Malinowska/Ewelina Michalczuk 17.00-18.30 229
Marta Marek 17.00-18.30 204
Joanna Mikołajczyk 17.00-18.30 11
Mariusz Miodek Dzień otwarty odbędzie się w innym terminie
Agnieszka Modzelewska 18.15-19.45 219
Edyta Mroczka 17.00-18.30
Joanna Nowak 17.00-18.30 218
Barbara Nowakowska 17.00-18.30 128
Katarzyna Orszulak 17.00-18.30 201
Anna Parol 17.00-18.30 Pokój nauczycielski
Tomasz Pierc 17.00-18.30 Pokój n-li wf
Przemysław Piłatowicz 17.00-18.30 Pokój nauczycielski
Monika Piotrowska 17.00 -18.30  102
Maria Podlecka 17.00-18.30  219
Ewa Pokrop- Krupa 17.00-18.30 228
Justyna Puławska/Julia Polańska 17:00 – 18.30 20
Daria Rafalska 17.00-18.30 11
Marzanna Rędzińska 17.00-18.30 132
Krystyna Romaszewska/ Agnieszka Kuzniecow 17.00-18.30 20
Anna Rybak/Agnieszka Włoczkowska 17.00-18.30 104
Katarzyna Sadowska/ Magdalena Heidenreich 17.00-18.30 202
Anna Sępińska-Adamska 17.00 – 18.30 101
Irena Siewierska 17.00-18.30 pokój n-li wf
Iwona Sobaniec/ Agnieszka Kozłowska 17.00-18.30 30
Małgorzata Stankiewicz 17.00 – 18.00

zebranie

10
Michał Starus 17.00-18.30 Pokój n-li wf
Agata Stępniewska/Marta Michalak 17.00-18.30 104
Monika Suchecka 17.00-18.30 121
Jolanta Surała 17.00-18.30 102
Katarzyna Michalak 17.45-19.15 221
Jacek Szachnowski 17.00-18.30 Pokój n-li wf
Paweł Szeliński 17.00-18.30 Pokój n-li wf
Anna Szmaus 17.00-18.30 Pokój n-li wf
Dominika Szymaniak/ Beata Dybczak 17.00 – 18.30 12
Mariola Tępińska/Aneta Sierańska 17.00-18.30 22
Urbańska Ilona 17.00-18.30 biblioteka
Beata Wesołowska/Agnieszka Gajek 17.00-18.30 228
Katarzyna Wieczorek 17.00-18.30 226
Paula Wiewiur 17:00-18.30 Pokój n-li wf
Teresa Witkowska 17.00 -18.30 32
Irmina Wykrętowicz 17.00-18.30 101
Wiesława Wyczółkowska/Aneta Chmielecka 17.00-18.30 32
Damian Wiktorowicz 17.30-18.30 Pokój nauczycielski
Marlena Włudarkiewicz 17.00-18.30 Pokój nauczycielski
Paweł Zaleski 17.00-18.30 Pokój nauczycielski
Sebastian Zygmunt 17.00-18.30 220
Małgorzata Zagajewska/

Karina Więch

17.00-18.30 10
Adela Zyskowska 17.00-18.30 227
Jolanta Żurecka 17.00-18.30 209

 

Świetlica świętuje Dzień Postaci z Bajek

4 listopada Świetlica klas pierwszych obchodziła Dzień Postaci z Bajek, dzięki specjalnemu eliksyrowi – „garstka fantazji i szczypta radości”- oraz magicznym szczudłom przeniosła się do krainy bajek. Były zabawy animacyjne z chusta – „Podróż do Nibylandii”, ” Kubuś Puchatek na drzewie” czy „Rybak i złota rybka”. Quizy- Jaka to melodia? Czy znasz, czy wiesz? – rozpoznawanie postaci z bajek oraz zagadki o bajkach. Czytaj więcej

InstaLogik – I etap zakończony

Zakończył się 1 etap konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik. W 1. etapie sklasyfikowano 8905 osób z 1197 szkół. Do 2. etapu zakwalifikowano 5006 osób, z czego 4267 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 739 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.

Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 do 2 etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Paweł Cupryk klasa 4A

Nikola Kamińska klasa 4A

Mateusz Dragan klasa 4B

Piotr Modzelewski klasa 4B

Zofia Jurzyk klasa 4C

Aleksander Kosacki 4E

Franciszek Hirsz klasa 5A

Jan Grzesiak klasa 5B

Adam Januszewski klasa 5B

Natalia Wałaszewska klasa 5B

Łukasz Drożdżewicz klasa 5E

Bartłomiej Godoń klasa 6B

Dominik Kisiel klasa 6B

Piotr Manista klasa 6C

Maciej Kuciński klasa 6D

Aleksandra Baran klasa 6E

Jakub Dobosz klasa 6E

Antoni Hirsz klasa 6E

Michał Milewski klasa 6F

Natalia Odyniec klasa 7B

Mateusz Janczuk klasa 8E

Anna Kicińska klasa 8E

Maciej Wesołowski klasa 8F

Stanisław Wróblewski klasa 8F

Dawid Surała klasa klasa 8H

GRATULUJEMY !!!

Sesja próbna przed 2 etapem, termin 1 grudnia 2022, godz. 17:00 – 18:00

Etap 2, termin 10 grudnia 2022, godz. 10:00 – 11:30

 

II Grand Prix Mazowsza Młodzików w tenisie stołowym

W sobotę 5 listopada  w podwarszawskim Chotomowie zostało rozegrane II Grand Prix Mazowsza Młodzików w tenisie stołowym. W tych zawodach brało udział dwóch naszych uczniów z kl. 4c. Mateusz Dąbrowski oraz Krzysztof Kozłowski. Warto dodać, że obaj chłopcy są jeszcze żakami, więc był to start w wyższej kategorii wiekowej . Zarówno Mateusz jak i  Krzysiek walczyli bardzo dzielnie!

Mateusz zajął ostatecznie miejsca w przedziale 33-48, a Krzysiek 13-16 

GRATULACJE !!!

Szachy są nasze!!!

Nasi uczniowie okazali się znowu najlepsi podczas szachowych zawodów międzypowiatowych !!!

Zwyciężyliśmy w kategorii „dzieci” i „młodzież”. Dzięki temu zwycięstwu zakwalifikowaliśmy się na Mazowieckie Igrzyska Dzieci i Młodzieży!!!
Naszą szkołę reprezentowali:
Kajetan Paschke 8c
Nikodem Paciorek 8g
Marcel Kruczyński 8e
Anna Kicińska 8e
Dominik Kisiel 6b
Michał Daniszewski 6b
Paweł Kocur 3f
Małgorzata Kicińska 4a
Gratulacje!!!

 

Jesienne warsztaty mydlarskie u „Pszczółek”

 W piątek 4 listopada 2022 roku grupa Pszczółek miała jesienne warsztaty mydlarskie. Dzieci dowiedziały się jak zrobić mydło i świece. Następnie samodzielnie zrobiły jesienne pachnące mydełka z brokatem, suszonymi kwiatami i ziarnami. Pszczółki zrobiły również piękne świece, które ozdobiły kolorowymi kamieniami, piaskiem i brokatem. Czytaj więcej

Szkolny Klub Scrabble wznawia działalność

WARTOŚCI SCRABBLE

Scrabble mają walory nie tylko rozrywkowe, ale przede wszystkim edukacyjne.

1. Rozwijają zdolność liczenia w pamięci,

2. Rozwijają umiejętność godzenia się z porażką,

3. Uczą gospodarowania czasem;

4. Uczą: kulturalnego zachowania podczas zabawy, przestrzegania zasad, radzenia sobie ze stresem, strategicznego podejmowania decyzji, kreatywności, logicznego myślenia;

5. Zmuszają do samokształcenia.

6. Dzięki Scrabble znacznie polepsza się koncentracja.

7. Nie bez znaczenia jest fakt, że nieustannie ćwiczy się spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Czytaj więcej

Słodko-sportowa wycieczka 4a i 4b

W słoneczny, czwartkowy dzień 03.11.2022r. uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Atrakcjami wycieczki było zwiedzanie: Pijalni Czekolady Wedel oraz Stadionu Narodowego.
Zaczęliśmy od Pijalni Czekolady. Tam, podczas warsztatów  dowiedzieliśmy się jak powstaje czekolada, poznaliśmy historię rodziny p. E. Wedla. Każdy z nas mógł spróbować ciepłej czekolady. Po słodkim napoju mieliśmy możliwość  własnoręcznie udekorować pierniczki. Każdy zabrał się chętnie do pracy. Powstały wręcz arcydzieła… szybko zjedzone przez swoich twórców 😁Na zakończenie wszyscy  otrzymaliśmy drobne upominki, a niektórzy z nas dokonali słodkich zakupów.

Czytaj więcej

Szef kuchni u 5-latków

25 października grupy „Jeżyki” oraz „Krasnoludki” gościły u siebie szefa kuchni. Dzieci dowiedziały się na czym dokładnie polega jego praca oraz jak ważne jest  dbanie o zbilansowaną dietę. Miały również okazję same spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Wspólnie upiekliśmy przepyszne, kolorowe muffinki, które następnie dzieci pięknie ozdobiły. Przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wspaniała wyobraźnią.. Czytaj więcej

Dzień Dyni u Krasnoludków

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w czwartek 27 października 2022 r w czasie obchodów „Święta Dyni’’. To typowo jesienne święto obchodzone było w grupie Krasnoludków, gdzie przedszkolna sala zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy oraz żółty.

Natalia Bałut

Empatyczna@klasa 8d

Klasa 8d bierze udział w ogólnopolskim projekcie Empatyczna@klasa. W ramach tego projektu realizowane są co miesiąc różne zadania.

W październiku zorganizowaliśmy „Tydzień Empatii”. Uczniowie w ramach tego zadania przypomnieli sobie czym jest empatia i jak ważna jest w codziennym życiu, wykonali „Drzewo Empatii”, które można obejrzeć w holu obok gabinetu Pani Pedagog.

Ponadto przygotowali i obchodzili :

17 października Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem , zastanawiając się min. nad globalnymi rozwiązaniami walki z ubóstwem i pomocy ludziom, wykonali mapy myślowe. Czytaj więcej

Rusza przedszkolna biblioteczka

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska
Nasza przedszkolna biblioteczka dzisiaj rozpoczyna swoją działalność. Z jej pomocą dzieci mogą odwiedzić dom Pucia, sprawdzić, co jesienią porabiają mieszkańcy ulicy Czereśniowej, a nawet odbyć podróż dookoła świata! Książki zostały podzielone na 3 kategorie: najniższy regał to książki dla najmłodszych – tam mieszka Pucio! środkowa półka to książki dla dzieci ze starszych grup, a najwyżej znajdują się poradniki dla rodziców oraz książki, które mieszczą w sobie dużo opowieści, ale wymagają pomocy rodziców, aby je przeczytać.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz regularnych wypożyczeń książek. Jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie 3 książki na nie dłużej niż 2 tygodnie. Nad regałem została umieszczona instrukcja korzystania z biblioteki wraz z zasadami korzystania z niej. W trakcie tworzenia biblioteczki przyświecał nam cel zachęcenia dzieci do czytelnictwa od najmłodszych lat oraz kształtowanie w nich tego twórczego nawyku.
Jednocześnie nadal bardzo liczymy na Państwa wsparcie oraz zachęcamy do aktywnego włączenia się w zbiórkę książek dla dzieci i dorosłych.
Nauczycielki odpowiedzialne za tworzenie biblioteczki:
Elżbieta Szaniawska (logopeda),
Elżbieta Mitura (0B),
Magdalena Gołębiewska (Krasnoludki).

Światowy Dzień Owoców i Warzyw u Krasnoludków

Krasnoludki obchodziły w piątek 21 października 2022 Światowy Dzień Owoców i Warzyw. 🍎🍐🍓🍍🥕🥔🥒 

To piątkowe „święto” było idealnym podsumowaniem tygodnia, podczas którego rozmawialiśmy o darach jesieni (w tym jesiennych warzywach i owocach).
Zajęcia rozpoczęliśmy od zagadek o owocach i warzywach oraz oglądaniu ilustracji przedstawiających te pyszności. Później zajęliśmy się klasyfikowaniem warzyw i owoców. Dzieliliśmy je na okrągłe, podłużne, czerwone, zielone, itd.. 🙂 Szukaliśmy również owoców i warzyw, których nazwy rozpoczynają się na poznane już przez nas litery (O, A, M, L, T). Ciekawostka: najwięcej znaleźliśmy na literę „M”. Kolejno rozpoczęliśmy zabawę taneczną do piosenki „Alfabet warzywno-owocowy” oraz gimnastykę jarzynową, a na stolikach czekała na nas karta pracy- owoce i warzywa do kolorowania. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną „gruszka”, którą powiesiliśmy w galerii prac w towarzystwie wykonanych przez nas wcześniej jabłek. Dostaliśmy także owocowo-warzywne naklejki!
PS. Surówka do obiadku została oczywiście zjedzona w całości (jak zawsze 😉), a po obiadku czekał na nas owocowy poczęstunek.
Ten dzień był przepyszny!
Magdalena Gołębiewska
Światowy dzień owoców i warzyw u Krasnoludków

IV Grodziski Konkurs Piosenki Religijnej CREDO

Radość, śpiew, taniec, zabawa, wzruszenia i emocje tak właśnie wyglądał IV Grodziski Konkurs Piosenki Religijnej CREDO, który odbył się we czwartek 20 października 2022. W tym roku oprócz podziwiania ludzkich talentów, oddawaliśmy również hołd  Janowi Pawłowi II Papieżowi. Ponad setka dzieci wzięła udział w kilku kategoriach, Szanowne Jury wyłoniło zwycięzców i….

Nasze talenty „Dwójkowe” jak zawsze niepokonane 🙂 🙂 🙂

W kategorii soliści:

I miejsce Gabriela Uziębło z chórem ZSP nr 2

II Miejsce Kalina Kubacka

Na facebookowym profilu Stowarzyszenia Skrzydła można posuchać występów naszych uczennic i zagłosować w kategorii nagroda publicznosci 😊

 

 

Dwójka szachowa wymiata!

Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi podczas powiatowych zawodów szachowych. Zwyciężyliśmy w kategoriach „młodzież” i „dzieci”. Jako zwycięzcy zawodów powiatowych, będziemy reprezentowali powiat grodziski na zawodach międzypowiatowych 🙂

Naszą szkołę reprezentowali:
Kajetan Paschke 8c
Nikodem Paciorek 8g
Marcel Kruczyński 8e
Anna Kicińska 8e
Dominik Kisiel 6b
Michał Daniszewski 6b
Paweł Kocur 3f
Małgorzata Kicińska 4a
GRATULUJEMY!

Zawody powiatowe w badmintonie

20.10.2022 nasza szkoła brała udział w zawodach powiatowych – dyscyplina badminton. Nie było łatwo ale zakończyliśmy zawody  z 2 medalami:

Kategoria dzieci (rocznik 2010)

Chłopcy- 1 miejsce

Dziewczęta- 5 miejsce

Kategoria młodzież (rocznik 2009,2008)

Chłopcy-4 miejsce

Dziewczęta-3 miejsce

Gratulacje i ogromne brawa dla wszystkich uczestników zawodów !

Zawody badminton

 

 

Spotkanie z autorem „Kliniki Małych Zwierząt”

We wtorek 18 października naszą szkołę odwiedził Tomasz Szwed – autor książek dla dzieci z serii „Klinika Małych Zwierząt”, kompozytor, piosenkarz country, terapeuta. Pan Tomasz jest też autorem scenariuszy i reżyserem spektakli muzycznych, prowadzi warsztaty teatralne i muzyczne. Często zasiada w jury konkursów recytatorskich i piosenkarskich. W spotkaniu z artystą uczestniczyły dzieci z klas 1d, 2d, 3b, 3d, 3c i 3f. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali zarówno opowieści Pana Tomasza jak i jego gry na instrumentach. Wspólnie z nim próbowali śpiewać piosenki. Na koniec nasz Gość chętnie rozdawał autografy 🙂

Spotkanie z autorem

IV BAL ŚWIĘTYCH „OTWARTE NIEBO DLA KAŻDEGO ŚWIĘTEGO”

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chętnych uczniów z klas I – VI

w dniu 28 października (piątek) w godzinach 17.00 – 19.00 (korytarz I piętra po stronie klas starszych)

Obowiązuje strój dowolnego świętego, uśmiech i wzajemna serdeczność.

Będzie się działo…. konkursy, „Anielska muzyka” i świetna zabawa.

Bal poprowadzi P. Łukasz Pytlakowski

Organizatorzy

Wolontariat u Misiów

Bardzo często słyszymy w naszej szkole o istnieniu szkolnego koła wolontariatu, o jego akcjach i działaniach. Często nawet bierzemy w nich udział – czasem jako organizatorzy, a czasem jako skromni uczestnicy akcjiOstatnio najmłodszą Grupę Przedszkolną „Misie” odwiedzają dzieci ze starszych klas podstawowych w ramach wolontariatu. Chętnie pomagają na zajęciach i bawią się z młodszymi kolegami. Tym razem wspólnie  wyklejali jesienne wiewióreczki 😊

Wolontariat u „Misiów „

Dzień Nauczyciela

Szkolny konkurs na wiersz, który jest zatytułowany „Poezja obdaruje innych” to pomysł na wyłowienie talentów wśród naszych uczniów a także sposobność do przekazania życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Nasza strona posłużyć może jako ” poczta”, dzięki której te serdeczne słowa mogą trafić do wszystkich członków naszej społeczności.

Dzień Nauczyciela

 

Godzina dostępności nauczyciela

rok szkolny 2022/2023

L.p. Nazwisko i imię dzień  godzina miejsce
1 Adydan Anna Czwartek  7:50-8:50 Sala 207
2 Barczyńska Edyta wtorek  14.30-15.30 sekretariat
3 Bednarz Diana Wtorek  10:30-11:30 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
4 Bereda Małgorzata Poniedzialek  10.40-11.40 Pokój nauczycielski
5 Bielska Iwona Wtorek

środa

7.25-7.55

7.25-7.55

Pokój nauczycielski
6 Bogusz Maria Poniedziałek  12:00-13:00 Pokój n-li przedszkola
7 Burdach Natalia Wtorek  13:00-14:00 Pokój n-li przedszkola
8 Chęcmanowska Iwona poniedziałek  14.30-15.30 sekretariat
9 Chmielecka Aneta Środa  14:30-15:30 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
10 Ciesielczyk Beata Czwartek 11.40 – 12.40 Pokój nauczycielski
11 Czajkowski Krystian czwartek  10:40-11:40 Pokój n-li wf
12 Deć-Kucharczyk Małgorzata środa  14.35-15.35 103
13 Dobrowolska Edyta poniedziałek  10.30-11.30 Pokój n-li w-f
14 Dominiak Kamila czwartek  7.00 –  8.00 Pokój nauczycielski
15 Donica Justyna poniedziałek  13.30-14.30 Pokój nauczycielski(nowe skrzydło)
16 Dybczak Beata wtorek  10.40-11.40 Pokój nauczycielski(nowe skrzydło)
17 Dziekański Robert Środa  16.10 – 17.10 s.108
18 Falkowska Teresa Środa

 

 14.35-15.35 Pokój nauczycielski
19 Fijałkowska Katarzyna poniedziałek  11-12 Pokój n-li przedszkola
20 Fiutkowska Anna czwartek  7.00 – 8.00 s.21
21 Gajek Agnieszka wtorek 15.25-16.25 online
22 Gołębiewska Magdalena Wtorek  13-14 Pokój n-li przedszkola
23 Gołębiewski Bartłomiej Wtorek 12:40-13:40 Pokoj nauczycieli WF
24 Górecka Nina Piątek  11.40-12.25 Biblioteka
25 Górska Alicja Środa  12.40-13.40 Sala 224
26 Grabowska Danuta Środa  8.30-9.30 Sala 127
27 Gronek Katarzyna Czwartek 11.30-12.30 Pokój nauczycielski
28 Heidenreich Magdalena Środa 15.20- 16.20 Pokój nauczycielski
29 Jabłońska Joanna środa  8:30 – 9:30 Pokój nauczycielski
30 Jacyniuk Beata czwartek  15.00-16.00 pok. logop.

(nowe skrzydło szk.)

 31 Jechna Marta Poniedziałek  11:00-12:00 Pokój n-li przedszkola
32 Jezierska Katarzyna Piątek  09:40-10:40 Pokój n-li wf
33 Kania Elżbieta wtorek  13:30-14:30 Pokój nauczycielski
34 Karolak Elżbieta wtorek  11.25-12.25 Pokój pedagoga
35 Kierszniewska Grażyna wtorek  9.40-10.40 Pokój nauczycielski(nowe skrzydło)
36 Kierzkowska Beata wtorek  10.3011.30 Pokój nauczycielski
37 Knaś Anna Poniedziałek  14.00-15.00 Biblioteka
38 Kobierska Krystyna Poniedziałek, pierwszy I trzeci tydzień miesiąca  14.35-15.20 Pokój nauczycielski
39 Kołaczek Sławomir środa  10.40-11.40 Pokój nauczycieli wf
40 Kosińska Wioletta Czwartek co drugi tydzień  15.30-16.30 Sala 120
41 Kowalczyk Adrian czwartek  9.30-10.30 Pokój nauczycielski
42 Kozieł Anna czwartek  12.00-13.00 Świetlica

2-3

43 Kozłowska Agnieszka środa  10.30.- 11.30 Pokój nauczycielski
44 Księżycki Sławomir Piątek  12.40 – 13.25 Pokój nauczycielski

 

45 Kubańska Anna wtorek  16.00 – 17.00 Gabinet – parter – skrzydło klas 1-3
46 Kucińska Agnieszka piątek  14.30-

15.30

sala203
47 Kuzniecow Agnieszka Czwartek  10:30-11:30 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
48 Lachowicz Agnieszka wtorek  8.00.-.9.00 Gabinet dyrektora
49 Lityńska Kinga wtorek  9.40-10.40 Pokój nauczycielski
50 Maciak Małgorzata  

 

czwartek

 

 

13.30-14.30

Pokój nauczycielski
51 Makowska Monika środa  12.00-13.00 Pokój nauczycieli przedszkole
52 Malinowska Joanna czwartek  11.30-12.30 Pokój nauczycielski
53 Marek Marta piątek  7.50-8.50 Pokój nauczycielski
54 Michalak Katarzyna czwartek  10.30-11.30 221
55 Michalak Marta Środa 11:25-12:25 Pokój nauczycielski
56 Michalczuk Ewelina środa  10:40- 11:40 128
57 Mikołajczyk Joanna Wtorek  10.30-11.30 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
 

58

Milczarek Elżbieta Piątek 9.30-10.30 Pokój nauczycielski lb socjoterapii
59 Miodek Mariusz Wtorek 11.25 – 12.25 Pokój nauczycielski
60 Misztal Paulina Czwartek  11:30-12:30 Pokój nauczycielski (stare skrzydło)
61 Mitura Elżbieta Poniedziałek  7.00-8.00 Pokój nauczycieli

Przedszkole

62 Modzelewska Agnieszka wtorek  17.00-17.30 Pokój nauczycielski
63 Mroczka Edyta Wtorek  10.30- 11.30 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
64 Nowak Hanna poniedziałek 9.40-10:40 Pokój nauczycielski
65 Nowak Joanna poniedziałek  12:30- 13:30 Pokój nauczycielski
66 Nowakowska Barbara Wtorek co drugi tydzień  14.30-15.30 Pokój nauczycielski
67 Orszulak Katarzyna poniedziałek  10.40-11.40 Pokój nauczycielski
68 Ostrowska Małgorzata Środa  16.00-17.00 Pokój n-li przedszkola
69 Parol Anna  

Czwartek

Co drugi tydzień

 

 

11:30-12:30 Pokój naucz

 

przedszkola/pokój nauczycielski

70 Partyka-Tkacz Patrycja Środa  13.30-14.30 Pokój nauczycielski
71 Patynowska Katarzyna wtorek  16.00-16.30 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
72 Perzyńska Marta czwartek  13.30-14.30 Pokój nauczycielski
73 Pieńkowska Karolina środa  16.00-17.00 Pokój n-li przedszkola
74 Pierc Tomasz piątek  15.30-16.30 Pokój nauczycieli wf
75 Piłatowicz Przemysław Poniedziałek  9:40-10-40 Pokój n-li
76 Piotrowska Monika czwartek  12.40-13.40 Pokój nauczycielski
77 Podlecka Maria czwartek  7.25-7.55 Pokój nauczycielski
78 Pokrop-Krupa Ewa wtorek 12:30-13:30 Pokój nauczycielski
79 Polańska Julia Czwartek  13:30-14:30 Pokój nauczycielski ( nowe skrzydło )
80 Puławska Justyna wtorek  11:30-12:30 Pokój nauczycielski(nowe skrzydło)
81 Pytlakowski Łukasz poniedziałek  12.00-12.30 Pokój nauczycielski
82 Rafalska Daria piątek 7.00-8.00 Pokój nauczycielski(nowe skrzydło)
83 Rędzińska Marzanna wtorek  11.00 – 12.00 Pokój nauczycielski
84 Romaszewska Krystyna czwartek  7.00-8.00 Sala 20
85 Rybak Adriana Poniedziałek  7.00-8.00 Pokój nauczycielski w przedszkolu
86 Rybak Anna wtorek  7.40-8.40 online
87 Sadowska Katarzyna czwartek  8.30 – 9.30 pokój nauczycielski
88 Sępińska-Adamska Anna środa  15.20-16.20 pokój nauczycielski
89 Sierańska Anna wtorek  10.40-11.40 Pokój nauczycielski nowe skrzydło
90 Siewierska Irena Wtorek  11:45-12:45 Pokój n-li wf
91 Sinfield Agnieszka Środa

czwartek

 18.00-18.30

18.00-18.30

Świetlica klasy 1
92 Sobaniec Iwona Czwartek  7.00-8.00 30
93 Stankiewicz Małgorzata Środa  10:30 – 11.30 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
94 Starus Michał Piątek  10:30-11:30 Pokój nauczycieli w-f
95 Stępniewska Agata środa  8.45 – 9.45 Pokój nauczycielski
96 Suchecka Monika Wtorek

czwartek

 15.20-15.50 121
97 Surała Jolanta Środa  8.30-9.30 Pokój nauczycielski
98 Szachnowski Jacek piątek  9.00-10.00 Pokój nauczcieli wf
99 Szaniawska Elżbieta Wtorek  16:30-17:30 Pokój  nauczycielski
100 Szeliński Paweł Piątek  11.40-12.40 Pokój nauczycieli

wf

101 Szmaus Anna  

Piątek

 11.25-12.25 Pokój nauczycieli WF
102 Szymaniak Dominika poniedziałek  10.30 – 11.30 Pokój nauczycielski – nowe skrzydło
103 Tępińska Mariola wtorek  10.40-11.40 Pokój nauczycielski-nowe skrzydło
104 Urbańska Ilona środa  15.20 -16.20 biblioteka
105 Wesołowska Beata piątek  9.40-10.40 Pokoj nauczycielski
106 Wieczorek Katarzyna środa  09:40-10:40 Pokój nauczycielski
107 Wiewiur Paula wtorek  13:25-14:25 Pokój nauczycieli wf
108 Więch Karina Czwartek  10:30-11:30 Pokój n-li nowe skrzydło/ Zoom
109 Wiktorowicz Damian poniedziałek  17:00-
18:00
Pokój nauczycielski

 

110 Witkowska Teresa środa 9.35 – 10.35 Pokój nauczycielski (nowe skrzydło)
111 Włoczkowska Agnieszka piątek  10:40 – 11:40 Sala 120
112 Włodarkiewicz Anna Pon.

 

Środa

8:45-9:15

 

9:45-10:15

 

Pokój n-li przedszkole
113 Włudarkiewicz Marlena Poniedziałek  12:40-13:40 Pokój nauczycielski
114 Wyczółkowska Wiesława Środa  14:30-15:30 Korytarz III piętro
115 Wykrętowicz Irmina piatek  8.50-9.40 Pokój nauczycielski
116 Zagajewska Małgorzata czwartek 12.30 – 13.30 Pokój nauczycielski skrzydło 1-3
117 Zaleski Paweł codziennie  7:20-7:50 Pokój nauczycielski
118 Zygmunt Sebastian Czwartek  8:45-9:45 Pokój nauczycielski
119 Zyskowska Adela czwartek  11:25-12:25 Pokój naucz.
120 Żeglińska Joanna Czwartek  11:00-12:00 Pokój nauczycielski
121 Żurecka Jolanta Czwartek 16 10-17 10 Online

 

Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Serwis  Dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Będzie rozegrane w całości online, a zatem do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Istotne jest także, aby móc skorzystać ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na szkolnej lekcji!

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można samodzielnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dostosować tempo do swoich możliwości.

Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przygotowali nagrody! Powodzenia!

 

Tabliczkowe Asy z 4A

„Raz dwa trzy

tabliczkę znasz i Ty”

Co zrobić, aby nauka tabliczki mnożenia była przyjemna? Pani A. Górska zna odpowiedź 🙂

Zaczęło się jak zawsze. Weszliśmy do klasy, zajęliśmy swoje miejsca i czekaliśmy na to, co powie pani. I tu niespodzianka – pani wyciągnęła kartki z różnymi kształtami. Każdy popatrzył ze zdziwieniem – co z tego będzie? Pani Górska wyjaśniła, że na tej lekcji jesteśmy bohaterami: wcielamy się w Tabliczkowych Asów. Naszym zadaniem jest złapać potworki, które rozrabiają w Tabliczkowym Królestwie. Aby to zrobić, musimy dobrze rozwiązać zadanie dotyczące tabliczki mnożenia. Podzieleni na 2-osobowe zespoły sprawnie rozwiązywaliśmy przykłady. I byliśmy dzielni! Każdy zespół rozwiązał zagadkę i znalazł grasującego potworka. A jak wyglądał ten stworek, zobaczcie sami: Czytaj więcej

Świętowanie u Krasnoludków

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka w grupie Krasnoludków. 🙂 Chłopcy otrzymali z tej okazji medale, naklejki, krawaty, dyplomy oraz małe upominki przygotowane przez Rodziców. Panie wraz z dziewczynkami z grupy po zaśpiewaniu „Sto lat” rozdały chłopcom prezenty. 🙂
Wychowawca grupy
Natalia Burdach
Nauczyciel wspomagający
Magdalena Gołębiewska”

Dzień Jabłka w grupie „Jeżyków”

28 września grupa 5-letnich „Jeżyków” obchodziła Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poznały właściwości tych wspaniałych owoców. Jabłka, to źródło cennych witamin i można je wykorzystywać na wiele sposobów. „Jeżyki” porównywały wielkość jabłek i ich ciężar przy pomocy wagi szalkowej i elektronicznej. Liczyły owoce i przyporządkowywały ich ilość do odpowiednich cyfr. Czytaj więcej

Noc Bibliotek w Grodzisku Mazowieckim

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na Noc Bibliotek.

W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji zapraszamy na spotkanie z Beatą Biały, autorką książki „Słońca bez końca. Biografia Kory”.

W spotkaniu uczestniczył będzie również fotograf piosenkarki i jednocześnie bohater książki, Jacek Poremba.

W Noc Bibliotek zachęcamy Czytelników i Czytelniczki do wieczornych odwiedzin naszej biblioteki. Podczas spotkania przewidujemy kawiarenkę z kawą i herbatami smakowymi. Będzie można obejrzeć również zdjęcia Kory, wykonane przez Jacka Porembę. 

Jesteśmy przekonani, że tegoroczne hasło Nocy Bibliotek, „To się musi powieść”, w najpełniejszy sposób charakteryzuje życie i twórczość Kory, czyli Olgi Jackowskiej, która będzie bohaterką tegorocznej akcji w naszej bibliotece.

Zdjęcie Kory w materiałach promocyjnych: Jacek Poremba.

1 października (sobota), godz. 18:00

Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.

WSTĘP WOLNY!

Beata Biały – dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek, m.in. biografii „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”. Od wielu lat kreśli w swoich wywiadach i artykułach portrety niebanalnych ludzi. 

O książce

Kora. Piosenkarka, poetka, artystka.

Charyzmatyczna i nietuzinkowa. Niedająca się zaszufladkować. Wzbudzająca skrajne emocje. Ikoniczna.

Sama o sobie mówiła: “Nie jestem taka, jaką mnie opisują”. Jaka zatem była? Jaka droga poprowadziła ją z ubogiego krakowskiego mieszkania w suterenie na największe polskie sceny? Co ją ukształtowało?

Beata Biały z uwagą i czułością składa portret Kory niczym obraz z setek puzzli. Z rozmów z jej bliskimi, przyjaciółmi. Z zapisków i wspomnień, ze słów samej Kory kreśli fascynujący obraz tej wyjątkowej artystki i wyjątkowej kobiety.

Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Rebis.

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem “To się musi powieść”.

Kierujemy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu “Książka na leżaku”. 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Partner strategiczny projektu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim

Patronat medialny: Radio BogoriaGrodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne BogoriaPrzegląd Regionalny

O książce: https://www.rebis.com.pl/pl/book-slonca-bez-konca-biografia-kory-beata-bialy,HCHB11118.html

Konkurs matematyczno – informatyczny InstaLogik

Ruszyła IV edycja konkursu InstaLogik!!!

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów. Czytaj więcej

„Misie” świętują Dzień Przedszkolaka

,,Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To radosne święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. To ważny dzień dla każdego przedszkolaka, bowiem  zabawom i uśmiechom nie ma końca.

Tak też było w grupie naszych najmłodszych – Misiów. Dzieci brały udział w zawodach sportowych, śpiewały piosenki i pozowały do zdjęć ze śmiesznymi rekwizytami. A, że Nasze dzieciaki, to przedszkolaki na medal, to każdy o tym wie. Dzieci otrzymały dyplomy upamiętniające Dzień Przedszkolaka i słodkie łakocie. Z niecierpliwością czekamy już do przyszłego roku, aby znowu świętować i cieszyć się z tego dnia.

Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.

Zebrania z Rodzicami

Klasa Wychowawca Środa

21.09.2022

Czwartek

22.09.2022

Sala
2 A Tępińska Mariola 17.00 22
2 B Barczyńska Edyta 17.00 12
2 C Fiutkowska Anna 16.30 21
2 D Puławska Justyna 17.00 20
2 E Romaszewska Krystyna 17.00 20
2 F Kubańska Anna Zebranie odbędzie się w późniejszym terminie
3 A Kierszniewska Grażyna 17.00 31
3 B Witkowska Teresa 17.00 32
3 C Sobaniec Iwona 17.00 10
3 D Donica Justyna 17.00 30
3 E Górecka Nina Zebranie odbędzie się w późniejszym terminie
3 F Wyczółkowska Wiesława 17.00 32
4 A Górska Alicja 17.00 224
4 B Bielska Iwona 17.00 203
 4 C Pierc Tomasz Zebranie odbyło sie 5.09.2022
4 D Dziekański Robert 17.00 108
4 E Dominiak Kamila 17.00 204
5A Kierzkowska Beata 17.00 129
5 B Bereda Małgorzata 17.00 131
5 C Pokrop-Krupa Ewa 17:00 202
5 D Wiewiur Paula 18:00 201
5 E Ciesielczyk Beata 17.00 202
5 F Stępniewska Agata 17.00 104
6 A Księżycki Sławomir 17.00 108
6 B Kucińska Agnieszka 17.00 203
6 C Szeliński Paweł 18.30  201
6 D Wykrętowicz Irmina 17.30 103
6 E Malinowska Joanna 18:00 202
6 F Marek Marta 17.15 127
7 A Rybak Anna 17.30 104
7 B Wesołowska Beata 18.00 228
7 C Deć-Kucharczyk Małgorzata 18.00 103
8 A Chęcmanowska Iwona 17.00 207
8 B Wieczorek Katarzyna 17:00 226
8 C Surała Jolanta 17.00 102
8 D Piotrowska Monika 17.30 102
8 E Sadowska Katarzyna 17.00 204
8 F Starus Michał 17:00 218
8 G Żurecka Jolanta 17.00 209
8 H Sępińska Anna 17:00 101
8 I Gołębiewski Bartłomiej 17:00 109

 

„Dwójka” w kropki

15 września obchodzi się International Dot Day – Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i zabawy. Uczniowie wraz z nauczycielami na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, uwierzyć, że każdy posiada jakiś talent oraz poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książeczki o Vashti. Książeczka ,,The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Powstają więc kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki czy labirynty.

Nasza „Dwójka” również włączyła się do zabawy 🙂

 • Na lekcji języka polskiego uczniowie ​klasy 7c, pod czujnym okiem pani Marty Marek szukali kropek w interpunkcji oraz związkach frazeologicznych.
 • Na matematyce w klasach pani Górskiej klasa 4a kodowała prace w alfabecie Braille`a, klasa 6e wyznaczała gwiazdozbiory- ćwicząc kolejność wykonywania działań, a klasa 7c łączyła kropki po poprawnym rozwiązaniu zadania matematycznego. Na lekcjach u pani Żureckiej również nie było nudy. Klasa 5c wykonując obliczenia kolorowała kropki, z których powstawały piękne gwiezdne konstelacje. Nawet na lekcjach u pani  Jabłońskiej klasa 8e oraz 8h bawiły się kropkami – rozwiązując zadania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych. Takie lekcje wszyscy lubią 🙂
 • w klasie 3c i 3f uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz grali w gry kropeczkowe 🙂
 • Grupa Misiów i Pszczółek – czyli nasi najmłodsi uczniowie, na logopedii z panią Elą Szaniawską również bawili się wyśmienicie m.in. układali wg wzoru kropki na skrzydełkach motyla, aby po chwili ułożyć usta w dziubek i zdmuchnąć je wszystkie 🙂 Ponadto grupa Pszczółek wykonała przepiękne prace plastyczne w  kropeczki 🙂
 • Grupa Jeżyków wraz ze swoim wychowawcą również wzięła udział w zabawie. Dzieci nie tylko przyszły ubrane w kropeczki, ale również okleiły się kropkowymi naklejkami, ćwiczyły sprawność swoich paluszków podczas formowania plastelinowych kuleczek i wyklejania kółkowych obrazków. Wspólnie tworzyły stonogę z wyciętych kółek i tańczyły w kole taniec stonogi.
 • Grupa Krasnoludków też bawiła się znakomicie. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością i twórczością podczas wspólnej zabawy. Świętowanie zaczęliśmy od szukania kropek w naszej sali, następnie dzieci tańczyły tak aby na żadną kropkę nie nadepnąć. Kolejną czynnością było wykonanie jesiennego drzewa używając do tego farby i stawiając paluszkami kolorowe kropeczki w miejscu listków. Wszystkie te aktywności bardzo się dzieciom podobały, wykonywały je z uśmiechem na twarzy. Na koniec każde z dzieci otrzymało odznakę w podziękowaniu za ich zaangażowanie i pracę jaką włożyły w wykonanie podczas każdej z tych czynności.

 

Bawiliśmy się od małego 3 latka do dużego 8-klasisty 🙂

Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii

język polski i kropki
Kropkowe Krasnoludki

 

3c oraz 3f na tropie kropki…

Już od samego rana klasy 3c oraz 3f  świętowały Dzień Kropki! W klasach odbywały się zabawy kropeczkowe. Następnie uczniowie wspólnie się bawiąc tworzyli piękne prace plastyczne – z kropkami oczywiście 🙂 Na zakończenie klasy wykonały kropkowe zdjęcia.

To był wspaniały i niezapomniany dzień! Zresztą zobaczcie sami 🙂

 

Logopedia w kropki

W tym roku dzisiejszy Międzynarodowy Dzień Kropki (Dot Day) świętowaliśmy w grupie Misiów i Pszczółek w trakcie zajęć logorytmicznych. Z powodu tego radosnego święta Pani Ela nasza przedszkolna logopedka zaprosiła nas do wspólnych zabaw logopedycznych z kropką w tle. Najpierw ćwiczyliśmy nasze buzie razem z okrągłymi jajkami, a później układaliśmy wg wzoru kropki na skrzydełkach motyla, aby po chwili ułożyć usta w dziubek i zdmuchnąć je wszystkie! Kolejnym ćwiczeniem było odgadnięcie wyrazów, które p. Ela dzieliła na głoski lub sylaby. Każda głoska/sylaba to jedna kropka na karcie! Był również czas na naukę wierszyka pokazywanki, a na zakończenie zajęć każdy otrzymał naklejkę. To była świetna zabawa!

Międzynarodowy Dzień Kropki

Po raz kolejny zapraszamy uczniów naszej szkoły do wspólnego obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki w dniu 15 września 2022. Każde z dzieci może ubrać tego dnia rzeczy w kropki (np. koszulkę, spodnie, sukienkę, skarpetki) lub przynieść przedmiot w kropki (np. spinka, notes, piórnik)

Tego dnia p. Monika Suchecka, od godziny 9.00 zaprasza chętnych na wspólne zdjęcia (w kropki) w foto-budce w sali 121.

Odkryj swoją kropkę i powielaj dobro. Odkryj swój talent i odkrywaj talenty innych.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy z KROPKĄ!

Harmonogram odbioru podręczników

Od 5 września 2022 biblioteka szkolna będzie wydawać podręczniki szkolne .

Poniedziałek wtorek Środa Czwartek Piątek
5.09 6.09 7.09 8.09 9.09
1.8.00 -8.45 5e 7b 8b
2.8.55 – 9.40 4b 6d 8f
3.9.50 – 10.35 4a 8a 7a 4d 8e
4.10.45 – 11.30 6c 8h 5d 8i 5c
5.11.50 – 12.35 5a
6.12.50 – 13.35 4c 7c 6e 5f
7.13.45 – 14.30 6f 8d 6b 6a
8.14.40 – 15.25 5b 8g 8c 4e

 

Zmiana organizacji ruchu drogowego na ul.Westfala

Szanowni Państwo,

Proszę o zwrócenie uwagi na zmianę organizacji ruchu drogowego, dotyczącej ul. Westfala oraz ul. A. Osieckiej i dostosowanie się do niej przy okazji dowożenia przez Państwa dzieci do szkoły i przedszkola. Od 25 sierpnia ul. W. Westfala stała się jednokierunkową z nakazem skrętu w prawo w ul. A. Osieckiej.

Obecnie obsługa komunikacyjna szkoły prowadzona jest od ul. E. Orzeszkowej przez ul. W. Westfala (jednokierunkowa) w kierunku ul. A. Osieckiej (jednokierunkowa) przez rondo do ul. Armii Krajowej i rondo na ul. E. Orzeszkowej. Schematyczny rysunek ruchu przedstawiono poniżej:

Celem wprowadzonej organizacji ruchu drogowego jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, przy jednoczesnym zwiększeniu płynności ruchu. W wyniku Audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego, który poprzedził przedmiotową zmianę, podjęto decyzję o zastosowaniu środków uspokajania ruchu drogowego, przekładających się m. in. na redukcję prędkości (wyniesione przejście, zawężenie jezdni, próg zwalniający). Uwzględniono również sugestie i wnioski zgłoszone w ramach konsultacji społecznych (https://grodzisk.pl/2022/08/zmiana-organizacji-ruchu-drogowego-na-ul-w-westfala/).

Dodatkowo, proszę zwrócić szczególną uwagę na dopuszczony kontraruch rowerowy na ul. W. Westfala dla którego ustawione jest oznakowanie pionowe i charakterystyczne oznakowanie poziome – jest to pierwsza droga z tak przyjętą organizacją ruchu drogowego w Grodzisku Mazowieckim i jest zgodna z aktualnymi standardami i trendami inżynierii ruchu.

Proszę pamiętać, że bezpieczeństwo jest wspólnym wysiłkiem zarządcy drogi i użytkowników dróg.

Zebrania z Rodzicami

Zebrania z Rodzicami w ZSP2

 PRZEDSZKOLE

Grupa

Klasa

 

Data

 

godzina

 

sala

 

Wychowawca

 

0A

 

 

 

 

 

 

2 września 2022 

piątek

 

 

 

 

 

 

17.00

 

P2

 

Katarzyna Fijałkowska

Małgorzata Ostrowska

 

0B

 

33

 

Elżbieta Mitura

 

5latki

 

P1

 

Anna Włodarkiewicz

Karolina Pieńkowska

 

5latki

 

P5

 

Natalia Burdach

Karolina Pieńkowska

 

4latki

 

P3

 

Monika Makowska

Małgorzata Ostrowska

 

3latki

 

P4

 

Maria Bogusz

Marta Jechna

 KLASY 1 

 

1a

6 września 2022

wtorek

 

17.00

 

12

 

Dominika Szymaniak

 

1b

6 września 2022

wtorek

 

17.00

 

10

 

Małgorzata Zagajewska

 

1c

5 września 2022

poniedziałek

 

17.00

 

10

 

Małgorzata Stankiewicz

 

1d

5 września 2022

poniedziałek

 

17.00

 

11

 

Joanna Mikołajczyk

 

1e

6 września 2022

wtorek

 

17.00

 

11

 

Daria Rafalska

KLASY 2-8

Zebrania odbędą się w dniach  21 – 22 września 2022.

Harmonogram zostanie podany w późniejszym terminie.

 

Ubezpieczenie

W roku szkolnym 2022/2023 istnieje możliwość ubezpieczenia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Grodzisku Mazowieckim od następstw nieszczęśliwych wypadków w InterRisk TU S.A.

Okres ubezpieczenia: od 01.09.2022 do 31.08.2023 r.

 

Trzy warianty składek ubezpieczenia:

I  wariant – SU 20000 zł – składka 45 zł /  za 1 rok

II wariant – SU 40000 zł – składka 75 zł/  za 1 rok

III wariant – SU 80000 zł – składka 135 zł /  za 1 rok

 

TERMIN OPŁACANIA SKŁADEK: do 31.10.2022r.

 

Agentem obsługującym polisę jest:

Kancelaria Ubezpieczeniowa ArrowNet – w siedzibie Wakacje.pl  ul. Żyrardowska 31/92,  Grodzisk Mazowiecki, tel. 22 299 45 14

Ubezpieczenie można zawrzeć tylko i wyłącznie przez stronę www towarzystwa ubezpieczeniowegoTU InterRisk S. A.

 

Dostęp on-line

https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline

Wprowadź numer:

mfbkk

Szczegóły dotyczące oferty na ubezpieczenie NNW wraz z Ogólnymi Warunkami umowy ubezpieczenia dla Państwa dzieci na stronie szkoły.

Ubezpieczenie jest dobrowolne.

Dostęp_OnLine_ Oferta_wirtualna_InterRisk_3_warianty

Instrukcja_zgloszenia_roszczenia

OWU-EDU-PLUS-od-04.04.2022r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 WRZEŚNIA 2022

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 2 W GRODZISKU MAZOWIECKIM

ODBĘDZIE SIĘ, NIE JAK CO ROKU W HALI SPORTOWEJ (REMONT OBIEKTU),

TYLKO NA BOISKU SZKOLNYM WEDŁUG PONIŻSZEGO HARMONOGRAMU.

godzina klasa
10.00 klasy  5 – 8
11.00 klasy  2 – 4
12.00 klasy  1

Obowiązuje strój szkolny galowy.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zapraszamy

bezpośrednio do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą według poniższej tabelki.

Godziny rozpoczęcia pozostają bez zmian.

Klasy pierwsze zbierają się na dziedzińcu od strony ulicy Deotymy i czekają na wychowawczynię, klasy 2-3 samodzielnie wchodzą do wskazanych sal głównym wejściem skrzydła. Klasy 4-8 kierują się do wyznaczonych sal wejściem do głównego budynku szkoły od ulicy Westfala.

 

Klasa

 

Wychowawca

 

sala

1a Dominika Szymaniak 12
1b Małgorzata  Zagajewska 101
1c Małgorzata  Stankiewicz 10
1d Joanna  Mikołajczyk 11
1e Daria  Rafalska 102
2a Mariola  Tępińska 22
2b Edyta  Barczyńska 103
2c Anna  Fiutkowska 21
2d Justyna  Preneta 104
 2e Krystyna  Romaszewska 20
2f Anna  Kubańska 228
3a Grażyna  Kierszniewska 201
3b Teresa  Witkowska 202
3c Iwona  Sobaniec 30
3d Justyna  Donica 203
3e Nina  Górecka 31
3f Wiesława  Wyczółkowska 32
4a Alicja  Górska 224
4b Iwona  Bielska 203
4c Tomasz  Pierc 101
4d Robert  Dziekański 108
4e Kamila  Dominiak 102
5a Beata  Kierzkowska 129
5b Małgorzata  Bereda 131
5c Ewa  Pokrop-Krupa 219
5d Paula  Wiewiur 203
5e Beata  Ciesielczyk 218
5f Agata  Stępniewska 220
6a Sławomir  Księżycki 117
6b Agnieszka  Kucińska 204
6c Paweł  Szeliński 3
6d Irmina  Wykrętowicz 224
6e Joanna  Malinowska 202
6f Marta  Marek 127
7a Anna  Rybak 104
7b Beata  Wesołowska 228
7c Małgorzata  Kucharczyk-Deć 103
8a Iwona  Chęcmanowska 207
8b Katarzyna  Wieczorek 226
8c Jolanta  Surała 102
8d Monika  Piotrowska 109
8e Katarzyna  Sadowska 108
8f Michał  Starus 201
8g Jolanta  Żurecka 209
8h Anna  Sępińska-Adamska 101
8i Bartłomiej  Gołębiewski 121

 

Do zobaczenia!

Dyrekcja ZSP2

Zapraszamy na spacer po przedszkolu

PRZEDSZKOLE NR 2 W GRODZISKU MAZOWIECKIM ZAPRASZA

Szanowni Rodzice Przedszkolaków,

zapraszam wszystkich nowo przyjętych przedszkolaków wraz z opiekunami

w dniu 31sierpnia 2022 roku – środa

na spacer zapoznawczy po terenie przedszkola

w dogodnym dla Państwa czasie w godz. 14.30 – 17.00.

Do przedszkola proszę kierować się bocznym – przedszkolnym wejściem.

Mam nadzieję, że krótka wizyta w przedszkolu ułatwi dzieciom wejście do grupy przedszkolnej w dniu 1 września 2022 roku i pozostanie w niej na cały dzień.

Jednocześnie informuję, że w dniu 1 września 2022 roku zajęcia odbywają się w godz. 7.00 – 17.00

zgodnie z rozkładem dnia (nie ma uroczystego rozpoczęcia roku przedszkolnego).

Dyrektor ZSP2 Agnieszka Lachowicz

Letni wypoczynek w „DWÓJCE”

Sierpień w naszej szkole to czas w którym wbrew pozorom sporo się dzieje tego lata. Mamy tu na myśli przede wszystkim nasze pełne wrażeń, atrakcji i przyjemności półkolonie. Na owych półkoloniach stawiamy w głównej mierze na integrację naszych uczniów, tych naszych naszych … jak i naszych ukraińskich :), oraz na spędzenie tego czasu w jak najlepszy i ciekawy sposób.

Pierwszy tydzień zaczęliśmy bardzo smaczną niespodzianką, która pozostaje naszą pyszną tajemnicą. Następnie mieliśmy okazję kilka razy odwiedzić nasz piękny Park Skarbków, wybraliśmy się również do kina na film „Super Pets”, do Parku Wodnego przy basenie. Zwiedziliśmy też Muzeum Kolejki WKD oraz wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki i druku 3D w Mediatece. W kolejnych dniach szaleliśmy na świeżym powietrzu w towarzystwie animacji i dmuchańca. Nauczyliśmy się podstawowej gry na bębnach, a w ostatnim dniu wyczerpaliśmy baterie na sali zabaw „Fikołki” w pruszkowskiej galerii. To był pełny szaleństw, emocji i radości tydzień! Zapewniły go panie Anna Fiutkowska, Marta Michalak oraz Krystyna Romaszewska.

W drugim tygodniu sierpnia kontynuowaliśmy atrakcje z pierwszego, czyli odbyła się następna tura półkolonii pod wodzą pani Diany Bednarz, Anny Kozieł i Marty Michalak.

Były gry i zabawy integracyjne, zręcznościowe, szaleństwa na dmuchańcu… Odwiedziliśmy także Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, gdzie dzieci miały możliwość wejścia do wybranych eksponatów miedzy innymi: samolotu, czołgu z serialu „Czterej Pancerni i pies” czy też zabytkowego junaka z koszem. Największą atrakcją okazała się jednak wycieczka londyńskim autokarem. Pomaszerowaliśmy również do Galerii Instrumentów Folkowych w Łąkach. Ciekawie spędziliśmy czas na zajęciach czytelniczych w Mediatece. Szaleliśmy na basenie „Wodnik 2000” oraz w Parku Wodnym obok basenu. Chłodziliśmy się pysznymi lodami. Ostatni dzień to zabawy i gra w kręgle w Sali Zabaw „Balonik” no i coś dla ducha, czyli seans filmowy w kinie w Centrum Kultury „Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”. Dzieci były bardzo zadowolone.

Po powrocie do szkoły półkolonie zakończyło wręczenie upominków i pamiątkowych dyplomów.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

KADRA PÓŁKOLONII LETNIEJ 2022