Lekcja bankowości w PEKAO SA

Po dość długiej przerwie 🙂 ponownie wyruszamy na lekcje bankowości w ramach projektu Akademia Finansów organizowanego przez Bank PEKAO SA oddział w Grodzisku Mazowieckim.

14 października w związku z tym projektem do banku wybrała się klasa 7f pod opieką pani Alicji Górskiej.

Przywitani zostaliśmy w punkcie obsługi klienta przez panią dyrektor Halinę Olszewską. Po krótkim wprowadzeniu trafiliśmy do sali konferencyjnej, w której pani dyrektor opowiadała o różnych sposobach płatności oraz bezpieczeństwie w internecie. Okazało się, że banknoty powoli przestają funkcjonować, a coraz częściej używa się kart płatniczych. Rozmawialiśmy również o tym, czym jest internet, do czego służy i jak chronić w nim swoją tożsamość.  Przedstawione zostały nam również najpopularniejsze hasła (nie należy ich stosować !!!)

Co więcej, pani dyrektor wraz z dwiema pracownicami banku przestrzegała nas przed nierozsądnym korzystaniem z bankowości on-line, a także podsunęła propozycję założenia własnych kont. Na koniec lekcji jedna z asystentek pokazała nam jak wypłacać telefonem pieniądze z bankomatu.Po zakończonym spotkaniu wróciliśmy do szkoły.

Spotkanie, którego byliśmy uczestnikami zdecydowanie można uznać za pożyteczne i ciekawe. Zwrócono nam uwagę na ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci, dlatego uważam, że warto było odwiedzić to miejsce.

Hania Klimowicz

Julka Nawrocka

Nasi górą !!!

Zosia Śliwka wygrywa I Grand Prix Polski Młodziczek!!!!

Zosia po wygraniu pojedynków okazała się najlepszą Młodziczką w Polsce. W finale uczennica naszej szkoły  pokonała 3:1 Natalie Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego.

Turniej odbywał się w Wałbrzychu w dniach 4-6 października 2019.

W turnieju brali udział również inni uczniowie naszej szkoły:

Milena Mirecka-miejsce 9

Jakub Dobosz – miejsce 25

Aleksandra Oskiera – miejsce 49

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że Gmina Grodzisk Mazowiecki rozpoczyna dla swoich mieszkańców realizację bezpłatnych warsztatów umiejętności wychowawczych przeznaczonych dla rodziców i wychowawców według programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Warsztaty „Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły? Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? to cykl 10 spotkań, które uczą umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie.

Zajęcia rozpoczynamy 09 października 2019 r. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Westfala 3. Warsztaty będą odbywały się w środy w godz. 18.30 – 21.30.

Zapisy do grup warsztatowych prowadzi Iwona Chorek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 33 tel. (22) 755-58-69 wew. 23 lub 720-909-218.

Spotkanie z rodziną podróżników

13 września bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodziną Szustakiewiczów-podróżnikami, którzy wraz ze swoimi ośmioletnimi bliźniętami: Polą i Michałem zwiedzili już 4 kontynenty. Wizytę uświetnili niecodzienni goście: Amancio Chiari Arcia (Indianin z wioski Kuna Yala) wraz ze swoją żoną – dr Ewą Nowacką-Chiari – antropolożką z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wyprawka dla dzieci

Wyprawka dla dzieci oddziałów zerowych:
– obuwie na zmianę (najlepiej na rzepy z białą podeszwą) – w worku na obuwie;
– strój gimnastyczny w worku (biała koszulka, spodenki w ciemnym kolorze)
podpisany ( np. wszywka z imieniem i nazwiskiem).
Wyprawka dla dzieci trzyletnich:
– obuwie na zmianę (najlepiej na rzepy z białą podeszwą) – w worku na obuwie;
– strój gimnastyczny w worku (biała koszulka, spodenki w ciemnym kolorze)
podpisany ( np. wszywka z imieniem i nazwiskiem);
– piżama;
– pościel: koc w poszwie wymiary 160 x 200 cm, jasiek – podpisane imieniem i nazwiskiem

Podręczniki do religii – rok szkolny 2019/2020

Klasa Tytuł Autor Wydawnictwo Nr dopuszczenia
1 W imię Ojca i Syna,
i Ducha Świętego – pakiet
ks. R. Szewczyk Wydawnictwo Katechetyczne AZ-11-01/10-WA-1/12
2 A oto ja jestem z wami – pakiet ks. R. Szewczyk Wydawnictwo Katechetyczne AZ-12-01/10-WA-2/13
3 Kto spożywa moje ciało ma życie – pakiet ks. R. Szewczyk Wydawnictwo Katechetyczne AZ-13-01/10-WA-2/14
4 Jestem chrześcijaninem – podręcznik do kl. 4 (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak Św. Wojciecha AZ-21-01/10/P0-1/11
5 Wierzę w Boga – podręcznik do kl. 5 (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak Św. Wojciecha AZ-22-01/10/P0-1/12
6 Wierzę w Kościół – podręcznik do kl. 6 (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak Św. Wojciecha AZ-23-01/10/P0-2/13
7 Szukam was – katechizm (2017) – podręcznik do kl. 7

Władysław Kubik WAM Kraków AZ-31-01/10-KR-1/11
8 Jestem z wami Władysław Kubik WAM Kraków AZ-32-01/10-KR-3/12

Nasi sportowcy z wizytą u Premiera Morawieckiego

W Warszawie odbyło się spotkanie Premiera z uczniami naszej szkoły.

Młodzi tenisiści mogli wczuć się w rolę Ministrów, zwiedzić niepowtarzalne miejsca w budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które znają z telewizji oraz rozegrać mecz tenisa stołowego z szefem rządu.

Podczas wizyty dzieci zwiedziły budynek oraz poznały jego historie. Miały możliwość obejrzenia najciekawszych pomieszczeń, w których zapadają ważne decyzje, przyjmowani są zagraniczni goście oraz odbywają się konferencje prasowe.

Dzieci wzięły udział w nieformalnej Radzie Ministrów. Pytali m.in. o to: Czy trudna jest praca premiera? Jaka jest ulubiona dyscyplina sportu Pana Premiera? Jak rozpoczęła się przygoda z tenisem stołowym? Czy ma jeszcze czas na uprawianie sportu? Dzieci zaprosiły także Mateusza Morawieckiego do odwiedzenia ich szkół.