Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

Gdzie serce Warszawy bije najmocniej…

W niecodziennej, żywej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego uczestniczyła klasa 8a. W tym niezwykłym muzeum historia łączy się z nowoczesnością, a dźwięk, światło i obraz pomagają zwiedzającym przenieść do czasów II wojny światowej. My także przybliżyliśmy się do powstańczej rzeczywistości Warszawy. Na monitorach wbudowanych w ściany oglądaliśmy powstańców wspominających wydarzenia z tamtego okresu, poruszaliśmy się po granitowym bruku dawnej Warszawy, doświadczyliśmy przejścia zaaranżowanymi kanałami.

Jednak największe wrażenie na wielu z nas zrobił stalowy monument przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku, bowiem dobiegało z niego brzmienie żywego, bijącego serca. W tym murze zamknięto także odgłosy powstańczej Warszawy. Gdy przykładaliśmy ucho do niewielkich otworów znajdujących się w murze, mogliśmy usłyszeć odgłosy kroków tych, którzy walczyli, ich modlitwy, dźwięki wystrzeliwanych pocisków.

Wędrując trasą zwiedzania uczniowie zbierali kartki z kalendarza opisujące dzień po dniu historię Powstania Warszawskiego. Niektórym z nas udało się skompletować całą kolekcję, cenną pamiątkę z Muzeum.

Klasa 8a z wychowawcą, Joanną Malinowską

Finał akcji ” Naładuj akumulatory z A. Rylik „

„5h na PGE Narodowym”

27 listopada uczniowie klasy 5h uczestniczyli w finale akcji „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik”, który odbył się na Stadionie Narodowym. Całe wydarzenie było zorganizowane przez REMONDIS Electrorecycling – specjalistów w dziedzinie recyklingu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Cała impreza rozpoczęła się pokazem tańca grupy MDS – Mandaryna Dance Studio. Po nim rozpoczęła się część oficjalna, czyli podziękowania dla sponsorów, partnerów i miast biorących udział w akcji… Następnie przyszedł czas na koncert Cleo. Wykonała kilka swoich największych przebojów, a nasi uczniowie chętnie tańczyli i śpiewali razem z nią. Gdy emocje opadły ruszyliśmy na zwiedzanie stadionu tzw. Trasą Piłkarza, dzięki czemu mogliśmy poczuć atmosferę, jaka towarzyszy zawodnikom w drodze na murawę. Czytaj więcej

Wycieczka 5f oraz 5h w Centrum Pieniądza NBP

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to nowoczesna placówka edukacyjna ukazująca dzieje pieniądza oraz jego rolę na tle gospodarczo-społecznej historii świata i Polski. W placówce tej pokazano istotę tego, czym jest pieniądz, jaką przebył drogę i w jaki sposób pomaga nam wszystkim w codziennym życiu.

Centrum to swoisty wehikuł czasu, którym można dotrzeć do kluczowych miejsc związanych z historią pieniądza. Można tu stać się świadkiem narodzin monety i banknotu, pierwszych banków, teorii ekonomicznych, zobaczyć jak powstaje pieniądz, jak działa bankomat i karta kredytowa.

I właśnie na taką wędrówkę po świecie pieniądza wybrała się w ramach innowacji pedagogicznej z matematyki klasa 5f oraz klasa 5h.

Zobaczcie sami  🙂 Czytaj więcej

Woda to skarb !!!

Na przełomie września i października w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące oszczędzania wody „Szkolne gry o wodzie”. Zajęcia prowadziła Pan Paweł Szustakiewicz wraz z dziećmi Polą i Michałem. Zaprezentowali oni dzieciom film o korzystaniu z wody  w Afryce, jak dzieci muszą przenosić wodę czasami wiele kilometrów z rzeki do swojej wioski. Oglądaliśmy również film o życiu delfinów. Czytaj więcej

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 6, 9 i 10 grudnia będzie zbierało „Górę Grosza”  dla Towarzystwa Nasz Dom. Akcja organizowana jest przez  Towarzystwo Nasz Dom po raz 20. Swoimi groszami dzieci mogą wesprzeć działania adresowane do innych dzieci, które z różnych,  od siebie niezależnych przyczyn,  nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.  Wspierane są działania dla rodzin zastępczych i domów dziecka.
Ta akcja to wsparcie drobnymi monetami słusznego celu, i usypanie ” góry dobra”. Dla uczniów jest to lekcja empatii i otwartości na pomoc innej, nieznanej osobie. Pokazuje, że jednocząc siły możemy wiele zdziałać.
Góra Grosza to lekcja dobroczynności. Zachęcamy do zebrania drobnych monet i wrzucenia ich do skarbonek, z którymi Wolontariusze przejdą po klasach 6, 9 i 10  i 11 grudnia. Skarbonki będą dostępne również podczas Zebrania Rodziców w dniu 11.12.2019

Czytaj więcej

Mazowieckie rezerwaty przyrody

Ile jest rezerwatów w województwie mazowieckim? Który z nich jest najmniejszy, a który największy? Jakie zwierzęta znajdują schronienie w rezerwatach? Co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do ochrony tych najcenniejszych obszarów? O tym wszystkim mowa w filmie „Mazowieckie rezerwaty przyrody”.

Film „Mazowieckie rezerwaty przyrody https://www.youtube.com/watch?v=6Ma_xbBBuKQ&t=12s

Autor filmu: Sławomir Wąsik.

Film zrealizowany w ramach projektu „Mazowieckie rezerwaty przyrody” na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, www.wfosigw.pl.

Czytaj więcej

Złoto dla Zosi !!!

Zosia Śliwka podwójną zwyciężczynią turnieju nadziei olimpijskich!

Do złota drużynowego w tenisie stołowym adeptka naszej szkoły dołożyła dzisiaj zwycięstwo w turnieju indywidualnym, zostawiając w pokonanym polu Oliwię Wątor, Natalię Gaworską oraz zawodniczki z Słowacj8i i Czech.

 

Wielkie brawa dla Zosi i jej trenera Pawła Szelińskiego, który wspierał młodą zawodniczkę przez cały turniej w Czechach!

Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada dzieci na całym świecie świętują razem ze swoimi mięciutkimi przyjaciółmi Dzień Pluszowego Misia.

Nasze przedszkolaki również z radością celebrowały ten piękny dzień. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją ukochaną maskotkę.

Czytaj więcej

Powiatowa Olimpiada Matematyczna

Znamy już wyniki !!!!!

Do II etapu Powiatowej Olimpiady Matematycznej zakwalifikowały się 23 osoby !!!

Są to:

1. Gawroński Mateusz 6a
2. Mirecka Milena 6c
3. Górska Jola 6e

4. Olszuk Otylia 6e

5. Kozak Maciek 7a
6. Zwoliński Maciek 7a
7. Sobaniec Piotr 7b
8. Korzan Mikołaj 7c
9. Milon Nikolas 7d
10. Kurzepa Franek 7d
11. Malinowski Mateusz 7e
12. Chojecka Zosia 7f

13. Kicińska Madzia 7f
14. Soszyński Damian 7f

15. Chęcmanowska Weronika 8a
16. Marciniak Maciek 8a
17. Skrobisz Kasia 8c
18. Zajączkowska Zuzia 8c
19. Bartosiewicz Asia 8d
20. Jedynak Ania 8d
21. Łaba Marysia 8d
22. Król Maciek 8d
23. Szymański Joachim 8d

GRATULUJEMY !!!

Następny etap : 27 luty 🙂 🙂 🙂

Próbny Egzamin Ośmioklasisty

W dniach 19, 20 oraz 22 listopada odbędzie się próbny egzamin ośmioklasisty


19 listopada 2019 – jęz. polski (120 min./przedłużenie do 180 min.)

20 listopada 2019 – matematyka (100 min./przedłużenie do 150 min.)

22 listopada 2019 roku –jęz. obcy (90 min./przedłużenie do 135 min.)

1. Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim.
2. Uczniowie z klas VIII przychodzą do szkoły na godz. 08.00.
Listy z salami egzaminacyjnymi będą wywieszone na tablicy ogłoszeń na I piętrze.
3. Każdy Uczeń przynosi:
• Legitymację szkolną,
4. Każdy zdający powinien mieć na każdym egzaminie:
a) długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
b) dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
Uczeń może przynieść ze sobą małą butelkę wody mineralnej.
Do sal egzaminacyjnych uczniowie mają zakaz wnoszenia urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń.

Agnieszka Lachowicz

11 Listopada w klasach 4-8

Uroczysta Akademia z okazji 11 Listopada

„Jedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie,

Wszystkie me siły jej składam w ofierze.

Na całe życie, które wziąłem z Ciebie,

Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę”

Dnia 8 listopada od rana w naszej szkole było bardzo uroczyście. Cała społeczność szkolna przybyła do naszej 2 w strojach galowych. Już o godzinie 8.00. uczniowie klasy 5g pod kierunkiem p. A. Rybak i M. Marek rozpoczęli akademię z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej

Opatrunek na ratunek

Pomagamy Afryce….
Już po raz drugi współpracujemy z Fundacją Dzieci Afryki. Po dużej zbiórce piórników, w tym roku włączamy się w zbiórkę materiałów opatrunkowych, które będą przydatne jako doposażenie ośrodków zdrowia prowadzonych przez misjonarzy w Djouth w Kamerunie oraz w Mbaikoro w Czadzie. Zbieramy plastry, bandaże, kompresy, środki higieniczne, chusteczki, watę, apteczki, termometry, opaski uciskowe, rękawiczki, maseczki ochronne, czyli wszystkie materiały niezbędne do udzielania pomocy medycznej.
Wszystkie materiały przynosimy do sali P4 na terenie przedszkola do p. Kasi Fijałkowskiej lub do sali 204 do p. Kasi Zduńczyk.

Liczy się każda pomoc! Pamiętajmy, że dobro powraca!

K.Zduńczyk

 

Szkoła do hymnu!!!

SZKOŁA DO HYMNU !!!

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosiły szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego Hymnu Polski w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Tego dnia nasze przedszkolaki od tych najmłodszych począwszy na zerówkowiczach skończywszy i uczniowie całej Szkoły Podstawowej nr 2, odświętnie ubrani, punktualnie o godz. 11.11, udali się na korytarz szkolny, gdzie odśpiewali pięknie 4 zwrotki hymnu narodowego. Oprawę muzyczną wydarzenia przygotował niezastąpiony pan Robert Dziekański. To było niesamowite wydarzenie, wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem.

Agnieszka Kozłowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

Dzień otwarty

Zapraszamy Rodziców na dzień otwarty.

Listopad 2019

Godz. 17.00 – 19.00

13 LISTOPADA (ŚRODA)

14 LISTOPADA (CZWARTEK)

SALA

NAUCZYCIEL

SALA

NAUCZYCIEL

3

3

p. Sadowska K.

33

p. Kilańska

33

p. Romaszewska

34

34

p. Michalak

101

p. Zagajewska

101

p. Urbańska

102

p. Barczyńska

102

p. Preneta

103

p. Kowalczyk

103

p. Deć – Kucharczyk

104

p. Rybak

104

p. Witkowska

108

p. Cendrowicz

108

p. Dziekański

109

p. Zaleski

109

p. Maciak M.

111

p. Wesołowska

111

117

p. Przybysz

117

p. Nowak

120

120

p. Iżycka

121

p. Łagowska

121

p. Suchecka

127

p. Grabowska

127

p. Marek

128

128

p. Nowakowska

129

p. Bielak

129

p. Kierzkowska

131

p. Karaszewska

131

p. Bereda

132

132

p. Księżycki

201

p. Maciak S.

201

p. Rafalska

202

p. Donica

202

p. Tępińska

203

p. Jarzyna

203

p. Sobaniec

204

p. Zduńczyk

204

p. Szymaniak

207

p. Turek

207

p. Chęcmanowska

209

p. Dróżdż 18.00 – 20.00

209

p. Żurecka

218

p. Michalska

218

p. Ciesielczyk

219

p. Sadowska M.

219

p. Wykrętowicz

220

220

p. Tycińska

221

p. Stępniewska

221

222

p. Kobierska

222

p. Bielska

224

p. Górska

224

p. Jabłońska

225

p. Dominiak

225

226

p. Zyskowska

226

p. Piotrowska

227

p. Malinowska

227

228

 p. Wieczorek

228

p. Fiutkowska

229

p. Solanikow

229

p. Kierszniewska

Pokój nauczycieli w – f

p. Gołębiewski,

p. Jezierska,

p. Siewierska,

p. Starus,

p. Szachnowski,

p. Szeliński,

p. Szmaus

p. Mroczka

Pokój nauczycieli w – f

p. Wiewiur,

p. Kołaczek,

p. Czajkowski,

Pokój nauczycielski

p. Pytlakowski,

p. Surała

Pokój nauczycielski

p.Falkowska,

ks. Grabowski,

ks. Grzyb

p. Orszulak

Biblioteka

p. Gajek,

p. Marcinik,

p. Kulis,

p. Włoczkowska

Biblioteka

p. Misztal,

p. Rybak Adriana,

p. Rybka,

p. Sępińska,

p. Żurowska

Pokój logopedy

p. Jacyniuk

Pokój logopedy

p. Jacyniuk

Pokój pedagoga

Pokój pedagoga

p. Karolak

Pokój psychologa

Pokój psychologa

p. Milczarek

 

Podsumowanie akcji

PIÓRNIKI DLA AFRYKI

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji „Piórniki dla Afryki” zorganizowanym przez Fundację Dzieci Afryki. Nasi uczniowie przekazali 206 piórników. W październiku tego roku otrzymaliśmy specjalne podziękowania od tamtejszych dzieci- własnoręcznie przygotowane laurki. Czytaj więcej

Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik

„Ładujemy akumulatory… :)”

 

17 października nasza szkoła była gospodarzem niezwykłego wydarzenia w ramach ogólnopolskiego projektu „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik”. „Dwójkę” reprezentowała klasa 5h, ponadto w tej niepowtarzalnej lekcji udział wzięli przedstawiciele szkół nr: 1,5 i 6 oraz Pan burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Czytaj więcej

A my sklejamy, sklejamy…

 Powoli widać efekty naszej pracy 🙂
Aichi D3A (jap.九九式艦上爆撃機kyūkyū-shiki kanjō bakugekiki, alianckie oznaczenie kodowe Val) – dwumiejscowy japoński pokładowy bombowiec nurkujący (typu 99) z okresu drugiej wojny światowej; był to jeden z dwóch bombowców nurkujących użytkowanych przez państwa Osi.
Focke-Wulf Fw 190 Würger (z niem. „dzierzba”) – jednomiejscowy, jednosilnikowy niemiecki myśliwiec z czasów drugiej wojny światowej. Wyprodukowany w ponad 20 tysiącach egzemplarzy
  Jak-1 (ros. Як-1) – radziecki samolot myśliwski z 1940 roku. Był pierwszym z rodziny samolotów myśliwskich powstałych w biurze konstrukcyjnym Jakowlewa, stanowiących podstawowe myśliwce radzieckie okresu II wojny światowej.

Czytaj więcej

Stomatolog w przedszkolu :)

5 listopada naszą szkołę odwiedziła mama jednego z uczniów zerówki Pani Ania Baranowska, która jest stomatologiem. Pani Ania opowiedziała naszym przedszkolakom o tym, w jaki sposób właściwie myć zęby, oraz pielęgnować całą jamę ustną. Wyjaśniła dlaczego należy chodzić do dentysty regularnie, pokazała, co dzieje się kiedy nie myjemy zębów prawidłowo, oraz kiedy nie dbamy o właściwą dietę. Na koniec spotkania nasze przedszkolaki otrzymały w prezencie klepsydry do odmierzania czasu mycia zębów. Czytaj więcej

Miłosz Redzimski 5 kadetem na świecie!!!

Miłosz Redzimski z klasy 7b piątym kadetem na świecie!!!

W rozgrywanym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie turnieju World Cadet Challenge adept naszej Akademii wywalczył 5. miejsce w singlu oraz brązowy medal w deblu w parze z Mateuszem Zalewskim.

Ta prestiżowa impreza rozgrywana od 2002 roku uznawana jest za nieoficjalne Mistrzostwa Świata dzieci do lat 15. Po raz pierwszy dzięki działaniom naszej związku odbyła się w Polsce. Jak informowaliśmy wcześniej Miłosz wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji czwarte miejsce w turnieju drużynowym. W singlu z kolei młody zawodnik Bogorii zajął najpierw 1. miejsce w turnieju grupowym, co dało mu awans do najlepszej 16 zawodów. W 1/8 finału Miłosz pokonał 4:0 w setach Deniela Berzosa z Hiszpanii. W ćwierćfinale Redzimski uległ z kolei późniejszemu finaliście leworęcznemu Koreańczykowi Jang Seongilowi. Nasz młody tenisista przegrał ten pojedynek 1:4 w setach.

W grach o miejsca Miłosz zanotował dwa kolejne zwycięstwa, pokonując najpierw Rogello Castro z Meksyku 3:0 w setach. W decydującym o 5. miejscu pojedynku Redzimski po wyrównanym boju pokonał 3:2 Nigeryjczyka Mati Taiwo. W całych zmaganiach indywidualnych adept Bogorii zwyciężył 6 pojedynków i zanotował tylko 1 porażkę. Brak medalu w singlu Miłosz „odbił” sobie w grze podwójnej wraz z Mateuszem Zalewskim. Niedawno wywalczyli oni srebrny medal w silnie obsadzonym Croatia Open. Teraz z kolei wywalczyli brąz w World Cadet Challenge. W drodze do wspomnianego brązu polscy kadeci pokonali w ćwierćfinale bardzo mocną parę Movileanu/Laffineur 3:1 w setach. W półfinale nie sprostali oni z kolei deblowi Chirita/Quek Yong, przegrywając to starcie 0:3 w setach. 3,4 oraz 5. miejsce w tak prestiżowym turnieju to ogromny sukces Miłosza.

GRATULUJEMY UDANEGO STARTU!!!

Z życia Szachowej Dwójki

Ruszyły w naszej szkole zajęcia szachowe dla najmłodszych, przede wszystkich dla uczniów klas I-III.

Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16:20-17:15.

Ponieważ zgłosiło się ponad 30 uczniów, równolegle spotykają się dwie grupy: jedna na stołówce, druga w sali 33. Dodatkowo utworzyliśmy grupę dla oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy – warto poznać grę w szachy i spróbować swoich sił na szachownicy w gronie rówieśników.

Szczegółowe informacje o zajęciach: http://szachygrodzisk.pl/index.php/spotkania-szachowe/

 

Czytaj więcej

Tysiąc powodów, by czytać

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Empik.

Nagrodą w konkursie jest 1000 książek dla biblioteki szkolnej. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej z ulubioną sceną z wybranej książki. Nasz plakat przygotowały Aleksandra i Marta z klasy 5e. Dziewczynki przedstawiły scenę z „Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa”. Dziesięć szkół z całej Polski, które zdobędą najwięcej głosów wygra książki i sami uczniowie będą mogli wybrać ich tytuły.

Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę poprzez aplikację mobilną Empiku. Głos można oddać raz dziennie do 28 listopada 2019 roku.

Zapraszamy do wsparcia naszej akcji i dziękujemy za każdy głos.

A tak wygląda nasza praca:

Wizyta na SGGW

 

Dnia 24 i 25 października klasy 8b i 8c były na zajęciach laboratoryjnych w SGGW, w instytucie Żywienia Człowieka.

Na wykładzie uczniowie poznali tajniki przechowywania jedzenia . Największą atrakcją jednak, były warsztaty laboratoryjne, na których z liofilizowanych produktów i koncentratów smakowych, oraz ciekłym azotem przygotowywali swoje lody. Zabawy i radości było przy tym dużo. Objedzeni i wyedukowani opuszczali mury uczelni żałując, że warsztaty były za krótkie….Może wrócą tu jako studenci…?

Żaneta Michalska

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII

Olimpiada Języka Angielskiego Junior dla klas 7 i 8

Ogłaszamy zapisy do Olimpiady Języka Angielskiego dla klas 7 i 8, której  organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S.M.Lindego w Poznaniu. Zapisy trwają do 13 listopada u nauczycieli języka angielskiego uczących w klasach 7 i 8.
Udział w Olimpiadzie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ojaj.wsjo.pl
Wszyscy finaliści i laureaci Olimpiady otrzymują dyplom oraz zaświadczenie. Komitet główny może także na prośbę uczestnika finału wystawić zaświadczenie o uczestnictwie w konkursie.
Olimpiada jest wpisana  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do wykazu olimpiad przedmiotowych przeprowadzanych z przedmiotu objętego egzaminem 8-klasisty, uprawniającym do: 1) zwolnienia z przystąpienia do egzaminu 8-klasisty z danego przedmiotu, 2) przyjmowania laureatów i finalistów tych olimpiad w pierwszej kolejności do szkół wymienionych w art. 132 ustawy – Prawo oświatowe – nie później niż dwa lata przed terminem ich przeprowadzenia.
Schemat przebiegu olimpiady:
I etap – część I  – test pisemny w szkole (18.11.)
            – część II – test on-line w szkole
II etap – część I – test on-line w szkole
             – część II – film (przygotowany przez uczestnika)
             – część III – rozmowa on-line przez komunikator internetowy
III etap – część I – test on-line w szkole
             – część II – rozmowa on-line
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej oraz do zapisów.
Kamila Dominiak – osoba odpowiedzialna za organizację konkursu w Szkole Podstawowej nr 2

Lepsza szkoła

PROJEKT LEPSZA SZKOŁA

NASZA SZKOŁA OD LAT BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE.

Lepsza szkoła jest projektem bezpłatnym, przeznaczonym dla nauczycieli korzystających z podręczników GWO.

Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 50 tysięcy nauczycieli i 3 miliony uczniów.

Nauczyciele uczestniczący w programach LEPSZEJ SZKOŁY:

sprawdzają wiedzę i kompetencje uczniów za pomocą specjalistycznych testów, dzięki szczegółowym raportom porównują wyniki swoich uczniów z wynikami klas z całej Polski i dobrze planują swoją pracę, otrzymują zaświadczenie o udziale w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.

NASZA SZKOŁA OD LAT BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE.

 

Lekcja bankowości w PEKAO SA

Po dość długiej przerwie 🙂 ponownie wyruszamy na lekcje bankowości w ramach projektu Akademia Finansów organizowanego przez Bank PEKAO SA oddział w Grodzisku Mazowieckim.

14 października w związku z tym projektem do banku wybrała się klasa 7f pod opieką pani Alicji Górskiej.

Przywitani zostaliśmy w punkcie obsługi klienta przez panią dyrektor Halinę Olszewską. Po krótkim wprowadzeniu trafiliśmy do sali konferencyjnej, w której pani dyrektor opowiadała o różnych sposobach płatności oraz bezpieczeństwie w internecie. Okazało się, że banknoty powoli przestają funkcjonować, a coraz częściej używa się kart płatniczych. Rozmawialiśmy również o tym, czym jest internet, do czego służy i jak chronić w nim swoją tożsamość.  Przedstawione zostały nam również najpopularniejsze hasła (nie należy ich stosować !!!)

Co więcej, pani dyrektor wraz z dwiema pracownicami banku przestrzegała nas przed nierozsądnym korzystaniem z bankowości on-line, a także podsunęła propozycję założenia własnych kont. Na koniec lekcji jedna z asystentek pokazała nam jak wypłacać telefonem pieniądze z bankomatu.Po zakończonym spotkaniu wróciliśmy do szkoły.

Spotkanie, którego byliśmy uczestnikami zdecydowanie można uznać za pożyteczne i ciekawe. Zwrócono nam uwagę na ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci, dlatego uważam, że warto było odwiedzić to miejsce.

Hania Klimowicz

Julka Nawrocka

Nasi górą !!!

Zosia Śliwka wygrywa I Grand Prix Polski Młodziczek!!!!

Zosia po wygraniu pojedynków okazała się najlepszą Młodziczką w Polsce. W finale uczennica naszej szkoły  pokonała 3:1 Natalie Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego.

Turniej odbywał się w Wałbrzychu w dniach 4-6 października 2019.

W turnieju brali udział również inni uczniowie naszej szkoły:

Milena Mirecka-miejsce 9

Jakub Dobosz – miejsce 25

Aleksandra Oskiera – miejsce 49

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Szanowni Państwo 

 Uprzejmie informujemy, że Gmina Grodzisk Mazowiecki rozpoczyna dla swoich mieszkańców realizację bezpłatnych warsztatów umiejętności wychowawczych przeznaczonych dla rodziców i wychowawców według programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. 

Warsztaty „Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły? Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? to cykl 10 spotkań, które uczą umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie.  

Zajęcia rozpoczynamy 09 października 2019 r. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Westfala 3. Warsztaty będą odbywały się w środy w godz. 18.30 – 21.30. 

 

Zapisy do grup warsztatowych prowadzi Iwona Chorek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 33 tel. (22) 755-58-69 wew. 23 lub 720-909-218. 

Spotkanie z rodziną podróżników

13 września bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodziną Szustakiewiczów-podróżnikami, którzy wraz ze swoimi ośmioletnimi bliźniętami: Polą i Michałem zwiedzili już 4 kontynenty. Wizytę uświetnili niecodzienni goście: Amancio Chiari Arcia (Indianin z wioski Kuna Yala) wraz ze swoją żoną – dr Ewą Nowacką-Chiari – antropolożką z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj więcej

Wyprawka dla dzieci

Wyprawka dla dzieci oddziałów zerowych:
– obuwie na zmianę (najlepiej na rzepy z białą podeszwą) – w worku na obuwie;
– strój gimnastyczny w worku (biała koszulka, spodenki w ciemnym kolorze)
podpisany ( np. wszywka z imieniem i nazwiskiem).
Wyprawka dla dzieci trzyletnich:
– obuwie na zmianę (najlepiej na rzepy z białą podeszwą) – w worku na obuwie;
– strój gimnastyczny w worku (biała koszulka, spodenki w ciemnym kolorze)
podpisany ( np. wszywka z imieniem i nazwiskiem);
– piżama;
– pościel: koc w poszwie wymiary 160 x 200 cm, jasiek – podpisane imieniem i nazwiskiem

Podręczniki do religii – rok szkolny 2019/2020

Klasa Tytuł Autor Wydawnictwo Nr dopuszczenia
1 W imię Ojca i Syna,
i Ducha Świętego – pakiet
ks. R. Szewczyk Wydawnictwo Katechetyczne AZ-11-01/10-WA-1/12
2 A oto ja jestem z wami – pakiet ks. R. Szewczyk Wydawnictwo Katechetyczne AZ-12-01/10-WA-2/13
3 Kto spożywa moje ciało ma życie – pakiet ks. R. Szewczyk Wydawnictwo Katechetyczne AZ-13-01/10-WA-2/14
4 Jestem chrześcijaninem – podręcznik do kl. 4 (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak Św. Wojciecha AZ-21-01/10/P0-1/11
5 Wierzę w Boga – podręcznik do kl. 5 (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak Św. Wojciecha AZ-22-01/10/P0-1/12
6 Wierzę w Kościół – podręcznik do kl. 6 (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak Św. Wojciecha AZ-23-01/10/P0-2/13
7 Szukam was – katechizm (2017) – podręcznik do kl. 7

 

Władysław Kubik WAM Kraków AZ-31-01/10-KR-1/11
8 Jestem z wami Władysław Kubik WAM Kraków AZ-32-01/10-KR-3/12

Nasi sportowcy z wizytą u Premiera Morawieckiego

W Warszawie odbyło się spotkanie Premiera z uczniami naszej szkoły.

Młodzi tenisiści mogli wczuć się w rolę Ministrów, zwiedzić niepowtarzalne miejsca w budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które znają z telewizji oraz rozegrać mecz tenisa stołowego z szefem rządu.

Podczas wizyty dzieci zwiedziły budynek oraz poznały jego historie. Miały możliwość obejrzenia najciekawszych pomieszczeń, w których zapadają ważne decyzje, przyjmowani są zagraniczni goście oraz odbywają się konferencje prasowe.

Dzieci wzięły udział w nieformalnej Radzie Ministrów. Pytali m.in. o to: Czy trudna jest praca premiera? Jaka jest ulubiona dyscyplina sportu Pana Premiera? Jak rozpoczęła się przygoda z tenisem stołowym? Czy ma jeszcze czas na uprawianie sportu? Dzieci zaprosiły także Mateusza Morawieckiego do odwiedzenia ich szkół.